Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

...szé laktok olyan rossz helyen?
A garázsból 220-km-ből az osztrák 69-esen vagyok,onnan nekem már tuti....
kb 400-500 kilométert kell laposon menni Palanca-tól a Krímig. A Krímen vannak fenománális hegyek, utána még egy bő százas laposon Kerchig ott komp, az oroszoknál ott a kaukázus szinte egyből.. a tengerparton szocsiig el lehet menni kanyargóson. Utána a Kazah rész az lapály, de egészen más mint a hazaiak..
Én a balkán szélén lakom... szóval engem hamarabb csábít az ide 200 kilométerre lévő első bánsági hegy mint a kb 400 kilométerre kezdődő alpok
Földrajzból kurva gyenge vagyok.De valahogy úgy lebeg nálam hogy a Kárpátok után van egy kurva nagy lapály egészen a Kaukázusig.
Na azt hogy zsugorítod össze úgy hogy 350-400 Km-re budapesttől benne vagy egy bázinagy hegységben?
Ami elér franciaországig.
Úgy hogy nem kell semmit kerersgélni mert csak kanyarból áll.
A kultúra,meg emberkék,meg a többi része nekem elég negyedrangú.Táj jöhet.De csak másod-harmadrang.
Azé hogy lássam Khasgarban a homokszínű mecsetet és az imám énekét elég a Travel channel.
Nekünk is húzós,de egyszerűen sokkal jobb ott,jobban megéri ott a gumit koptatni mint itthon+időben is kevesebb a közelsége miatt,mint pl a balkán....
Egyébként kb annyi mint egy szezon, jó meglátás. De képtelen vagyok kihagyni egy szezont is. Úgyhogy a realitások talaján maradva 3-7000 kilométer között agyalok maximum, mert az még talán összejöhet jövőre is.. természetesen keleten maradva. Sok helyet be lehet járni még a "közelben"
Idén számoltam alpok túrát magamnak. Kis német kis svájc és ausztria.. Igazából Duna túra lett volna a fele. Ekkor az jött ki hogy kempingben sátrazva, 3000 kilométerrel számolva lett volna olyan 400 euro.. és akkor még csak a tizedét láttam az Alpoknak. Drága..nekem.
1 szezont kihagysz és indulhatsz?
Sátrazva simán...
Nem lenne az olyan lötyögős.

Erdély-Moldova- Arabat földnyelv, Oroszország Kaukázusban az Elbrusz (3800 méterig fel lehet motorozni.. onnan meg egy 3-4 napos gyalogtúrát tennék a csúcsra .. 5600 méter. Elég bejáratott hegy, de nincs rajta akkora tumultus mint a Mont Blanc-non ) majd innen tovább Kazahsztán..
itt meg szervezés kérdése hogy Üzbegisztán Kirgizigsztán és Tádzsikisztánon keresztül Kazahsztán aztán vissza oroszokon keresztül haza a téma (itt a hazaút tényleg elég lötyögős)
vagy pedig végig Kazahsztán, a többi sztánon keresztül haza, Iránon, Azerbajdzsánon Grúzián és azon az úton vissza ahol jöttem. Azerbajdzsán helyett lehetne Örmény is, csak kicsit megromlott az országok közötti viszony.. így azt jegelném, pedig meseszép ország.

Ezt számoltam 12000 kilométerre. Az út legmagasabb pontja 4000 méter fölötti a himalájában. Számításaim szerint 2 hónap és fél millió forint elég lenne rá.. plusz kéne kb egy 100-as vízumra.

Ha az alpokat be szeretném járni töviről hegyire arra is kéne ennyi kilométer... csak arra ennyi pénz nem lenne elég

Ez most csak ilyen hangos gondolkozás féle.. egyszer majd összejön, hiszen ami késik az lassan ideér
Fél millából szerintem simán lenyomnám.
25-30 nap az alpokban,azért úgy már nem sok minden maradna ki!
Az alpokban az életbe nem mennél 12e Km-t.
Kanyargósból napi 400-500 a limit.
Azé kell hozzá egy jó hónap míg lenyomod azt.
A 12e ben jó része inkább lötyögós odaút lenne nem?
Minket is a lámpa után 15m-el,megkerültük a buszt záróvonalon...........szerpentinen lefelé is büntették meg a többieket,engem nem tudtak lereagálni....
Még nem.

Ne nézzem?

3,5 tona kő.Meg asszem ha összejön egy futó.Reálisan 6 motor.
KB nagy számítás szerint 9l/100-al elmegy a hunyadi.Az gázolajban mondjuk 100e meg a pálya és komp.A kompot nem láttam de talán 2 kilóból meg lenne.Plussz szállás,benya,kaja,költópíz.Kéne szorítani az árakat.
Már a te névnapodat várom+gyün a hőség!
Minket még soha nem állított meg Boszniában rendőr! Pedig Jajcéban például rövid gatya strand papucs,sisak nélkül kamilláztunk a városban nem egyszer.
Na ezt így nem számoltam. Kis étkű vagyok, így hiába tudtam bőségesen megebédelni isztambulban 1500 forintből, falusi kebabosnál meg 300-ból, a 600 forintos benzinárat nem tudom behozni sehogy. Éppen ezért még halogatom kappadókiát egy darabig.

Most a posztszovjet vidékek érdekelnek, az olcsó 1 euro és alatti üzemanyagárral. Itt pedig a legnagyobb fájdalmam az, hogy ahová már motoros szemmel is érdemes lenne eljutni, ott meg a sok vízum tesz kissé keresztbe. Ki van ez találva

Fél millió forintból 5-6 litykós fogyasztással nagy karikát téve keletre, lehet menni 10-12 ezer kilométert, az alpokban szerintem a felét se. Engem egyelőre a kilométerek és a nemszokványos helyek jobban vonzanak mint a mézesmázos meseországok a nagy bucka körül
Nézted a komp árakat?
Ja.........azt le...szom.

A Marc.-8 a jó.
Ja, Zoli vagy....akkor a Tesódnak add át....
Ferenc nap!