Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azért ez nem 2T, a benzin alacsony fordulton nagy terhelésen is elég.
Mire akkora koxréteg lenne az égéstérben a gyertya rég föladta volna.
Ha pedig tud tisztulni a gyertya, letisztul a többi felület is . Én betegesen alacsony fordulaton járok a (utálok tankolni) CB-vel és levegős, biztosan jut olaj az égéstérbe, de meg lehet nézni a gyertyákat.
Még rágódtam a dolgon, írtad nagy lett a szelephézag, ha minden indítás után nehezen jutott el az olaj a vezérműtengelyek alá, elfogyhatott a csapágyazásuk is, amitől könnyen nő ez az érték.
De mindenki azt oda és annak....
Holnapra meg lesz ! tasi
zöldi ! Ezt itt már pár oldallal ez ellőt írtam ,változtattak a kihajtó tengely anyag minőségén . De azt is írtam ,hogy a probléma meg maradt a váltó fogaskerekeinek elhasználodása , a suzuki álláspontja szerint, a kuplung nem tökéletes oldása okozza .
De mivel már kész volt az új bandit gyártó sora , további modositásokba nem fogtak . A régi alkatrészeket össze szerelték és még 4 évig árulták . ezt én így tudom !
más : hátsó kerék melyik ? már amit el adsz .
Akkor milyen eröhatásnak tudható be 0.6 mm szelephézag?
A tengelyek amúgy kb 0.1-0.15 mm-t veszítettek a bütyökmagasságól, hogy csereérettek lettek.
Emlékeim, és doksik szerint az elsö Csepel 250 blokkok primer hajtása, még lánc hajtás volt, így mikor a váltotta a fogaskerékhajtás, akkor fötengely forgásiránya is ellenkezö irányra váltott. Továbbá félautomata kuplungja is volt, mint a Jáváknak. Vagyis csak 1-eshez kellett kuplungolni, utána a kukactárcsak emlte ki a kuplungot a többi fokozatban. Késöbb ezt elhagyták..A Csepel robbantott ábráin még rajta is van ez apró mechanika.

Nem lehet hogy valami export Pancsiból van az "idegen" kuplungagy? Nem hiszem hogy vitatkozni akarnék a ismereted mélységét sejtve, csak egy ötlet volt...
Az RD topicban sok olyan ír aki nagyon otthon van a pannonia témában mert már a 70'-es években ott dolgoztak többféle beosztásban....volt már velük egyszer vitám amikor azt írtam, hogy az Adler volt a P20 elődje....
Mit küldjek pontosan? A teljes sort, mindkét tengelyt? Vagy csak pár darabot?
Ha folyamatosan gyorsítani kell a lámpák, és akadályok miatt, akkor állandóan dús a keverék, ezért lehet a kokszosodás....
Márkaszervizes forrásból tudom, hogy a suzuki módosította a bandit lánckeréktengelyét, a 3-as hajtó és az 5-ös hajtott fogaskereket. Úgyhogy valami csak történt...
Ezek alapján csak a kuplung agy kérdésében nem értünk egyet. Megtennéd, hogy azt az alkatrészt körbefotózod nekem? Nagyon gyanús a fogak tövében az erősítés. Továbbra is nehezen hiszem, hogy ez Pannonia gyári megoldás. Rengeteg blokkhoz volt más szerencsém, de még csak nem is hallottam ilyenről. (persze nem vagyok mindentudó, de a rükverces sínkocsitól a szivattyú stabilmotorig mindenfélével foglalkoztunk ami Pannonia blokkos, de még csak említés szintjén sem hallottam egyik cimborától sem.)

A többiektől elnézést kérek az off miatt, de ha Pannonia a téma nem tudom magam visszafogni
A korábbi volt az ablakos és sora lenyíródott , a ragasztott vastagabb volt és parafa őrlemény , az öntvény gyári ! volt ilyen lemezből is, de meg keresem neked . sokkal finomabban lehetett meneszteni így , teljesen szét kapcsolt a kuplung , nem csattant
még hidegen sem . Ez tapasztalat ! kukac tengely " 0 1 2 3 4 és a 1 0 2 3 4 csak azért változott , hogy a parasztbácsi könnyebben meg találja az ürest . Üdv
Üdv!

Az a kiablakolt kuplungagy több, mint bizarr. Szerintem nem gyári megoldás, de talán nem is Pannonia (az hogy mérethelyes ne tévesszen meg) Ha jól nézem talán öntvény és nem lemez. Pedig a Pannonia lemez.
A nyomólapok eltérését még nem figyeltem meg, igazad lehet, hogy a húzás mélysége változhatott, de a gyártás dokumentálatlansága miatt csak találgathatunk, hogy mikor és miért.
A léptető mechanizmus változtatása valóban a H bevezetésekor tették meg, de ez nem befolyásolja szerintem a váltást, hiszen a kukactárcsa maradt. Csak a kukactárcsa elfordító mechanikája változott és a lábító mechanika. Ez nem gyakorol közvetlen hatást a váltóra.
A kuplungtárcsa ablak / teli ragasztott kivitele között annyi az eltérés, hogy a korábbi (szerintem az ablakolt volt korábban) csak tömör parafát fogadott, míg a későbbi telibe vágott lamella már préselt parafával is ragasztható volt. Itt komoly VISSZAlépésről van tehát szó, nem fejlesztésről.

Többiektől elnézést az offért
le marat !
Helo Kraven !

A súrlódó betétek változás : betétek a parafa anyaga és vastagsága + fém ragasztva lett később ablakos lett . a kosáron látszik a változás .a menesztő tárcsán is // nem erősségem a fotografia//
A nagy pancsis könyvből sem derül ki pontosan mikor ,de T/1- T/5 gyártási idejéről beszél . A lábitó 69-71 ben T/5-ről - a T/5 H nál változott, az egyszerűsége és anyag spo .-miatt
A P/10 -is később már a húzós váltóval jöttek ki.
a fogaskerék, pont ugyan az ahogy mondtad de TL sorozaton + a belseje keskenyebb , van ilyenem ! de most nem pakoltam tovább a padlást . Ezt nem tudom le foto .
Itt meg ragadom az alkalmat , hogy az elmúlt 30 év össze szedett
csepel 125-250 ig +tl- tlt ig főleg blok alkatrészeim vannak
20-21 is akad pár dolog , VÁLTO NINCS 20-21 -hez mind szét ment ! Ezen kívül makulátlanra felújított T/1, t/5 ,t/5h .
Szóval vannak variálások ,
Más : egy bugó bandit- nak meg néztétek már hogy néz ki a kuplung menesztést csílapitó rugója
Oké, jó lesz a Yamaha kerék is. Az is tud tanulsággal szolgálni. Majd egyeztetünk, hogy miképp tudom behozni a laborba.
Meg tudnád támogatni az állításodat némi dokumentummal, vagy bármivel? Ne érts félre nem kötekedni akarok, csak szívügyem a Pannonia és olyan dolgokat említettél, amikkel még nem találkoztam.

Ahogy én tudom:

T1 és T5 váltótengelyek és fogaskerekek cakkra ugyanazok, csak a kukactárcsa és a váltólábító-léptető mechanizmus változott, de az is évjárat és nem típusfüggő (Igazából a TL váltássorrendje és kerékablakolása eltérés, de ettől eltekintve TL-től a P12-ig nincs lényegi eltérés). A kuplung súrlódóbetétjeinek anyaga 57-75 között nem változtak Csak a P20-21 típusoknál a kiosztás és nem az anyag.

Kösz
Azt csak a Jóisten tudja
Szia zöldi!
Akkor ez azt jelenti, hogy nem lesz váltó gondom, vagy csak kisebb az esélyem rá?
Piti bá, 2002-es a géped alvázszám szerint.
Eben igazad van ! Jó az ok fejtés ! szerintem is , az el nem égett anyag .
Okoz ,okozhat ilyen problémát .
De gondold ,gondoljátok végig amit mondtam !
A kuplung amikor új és minden gyári értéken van rajta , jó .
Nem okoz problémát ! de mivel alul méretezett /mivel kifutó szériáról beszélünk / ,pár tíz ezer kilométer "" és a motoros észre sem veszi !
A kuplung oldásnál ,csak kis fordulaton funkcionál rendesen !
nagyobb fordulaton /* sekunder-primer / kuplung tengely olyan nagy ütés szerű ,
terhelés váltást ad a lánckerék tengelynek ,hogy egy bizonyos idő elteltével ,.a két tengely nem párhuzamosan fut. Így a lánc kerék tengelyen lévő , homlok fogaskerék nem merőlegesen kapja a terhelést , ez által túl melegszik, legyen bármilyen edzett ,először csak búg és végül barázdás lesz, ki pattog . Persze a jó olaj ezt késlelteti !
Két dolgot még meg említek ! "1 '"
a t/1 pancsikon pont ugyan ilyen hibák keletkeztek . fejlesztetek a t/5 váltó fogaskereke a kór legjobb anyagából készült ,mégis el kopott .
Ezek után a kuplungon variáltak és a váltó probléma megszűnt .
"2"
2 db nagy banditot hoztak eddig hozzám ... búgás problémával !
mind kettőt szét -szed . az egyik : 4db V. tengely csapágy csere +kicseréltem a sima rúgós Kup -ot laprúgós-ra ,persze felújítva !

A másik nem úszta meg komplet váltót kapott és itt is a laprúgós
kuplungot , nem reklám ! Ezt a két motort hozzám hordják ,.......
nincs bugás .

Hozzá kell tegyem, lehet ez csak két motor, és igazam sincs !
Nem érzem teljesen reálisnak az elméleted. Az hogy megemelkedjen a komresszió a koxtol, nagyon x-aktásnak tűnik. Az égéstér legkeményebb alkatrésze a szelep, pláne hogy sportmotor blokkja eredetileg, körülötte minden alu... Sűrítéskor a vezérműtengely bütyke épp nem a szelep felé néz.
A detonációs égés a dugattyú tetejét fogja lyukasztgatni vagy max. a hajtókart fogja deformálni.
Én egyértelműen olajgondra gyanakszom. A kox ezt erősíti. Valószínű ásványolaj ment abba a blokkba, jó sűrű. Mielőtt elérte a vezérlést az olaj, már ment is neki a terhelés "hidegen", szárazon mentek a szelepek is elfogyott a szelepszár-szimmering és az égéstérbe a szelepszáron át bejutva lekoxosodott az olaj.
Persze ez csak elmélet így látatlanba.
Mindenki azt hisz gondol vagy tesz amit....
De jó, de jó, műszakizzunk.
Engem az érdekelne, miért volt lekokszosodva az égéstér. Az én teóriám szerint egy normális keverékképzésű motornak nem kell kokszot termelni akkor sem, ha alapjáraton pötyögnek vele a dugóban(ami nyilván nem így volt, azért van a motor, hogy kikerüljük a kocsikat ).
A gazda sokat járt vele a városban. Reggeli, és esti dugóban. Mielött lemeltem a hengerfejet, mértem kompreszziót. Amik nagyobban voltak a gyári megadott értéknél. Mikor megbontottam le volt kokszosodva az összes égéstér. Ìgy az amúgy is kihegyezett kompressziviszonyt még jobban megemlete a lerakodott koksz, mely gondolom folyamatos detonációs égeshez, öngyulladáshoz vezethetett, mely itt a gyengébbnek talált szelepeket verte szét. Ès gondolom a bütykökön is megnövelte az igénybevételt, így azok erösebben koptak meg.
Ez az én teoriám.
No és mi?
Nekem a robogónál konkrétan milliméterek hiányoztak a bütykökből.
Tudtok mindent.