Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem anno az ETZ csinált ilyet, felakadt az úszó és elzárta a benzin útját. Szivatóval kapott annyit, hogy ment (úgy ahogy). Szerencsére nem kellett szétszednem a karbit, ott a gát tetején, hanem egy darab kővel oldalról megkocogtattam, és visszaugrott a helyére.
Tisztelet

Lenne egy kis problémám, tegnap vadultunk cseppet azzal még nemis voilt baj, csak kb 150el mentem át egy ilyen út összetoldáson ami úgy megdobott hogy szinte ugrajtottam eggyet, onnan kb 20másodpercre kezdett el szarakodniu a motor hogy mintha fogyna kia benzin.
kisgázzal ment de amikor telibbet húztam neki akkor hallatszott a hangján hogy kéne neki a benya ami nincs, át állítottam tertalékra és ottis ugyna ezt csinálta, addig amíg mint amikor nincs benya, szépen lassanmegy ki az erő és leáll.

a motor nem indul be csak naghyritkán majdnem viszont ha szivatót ráhúzom csurig akkor beindul pörög kb 8000körül , lejjebb veszem a sziuvatót hogy nepörögjön mint a hülye akkor megint leáll. mi a tököm lehet a baj? benzin adagolással lehet valami?
Hali!
Köszönöm az infókat Vitka és Zx4r!
Most csinálom a jogsit(21év feletti korlátlan). 400as Honda cb1-el vezetek ez ha jól tudom 57 LE körül mozog, és közel ilyen teljesítmény kellene mert nem akarok évente motort venni, ezért tervezem 250vagy400 vásárlását(meg ugye a gázkar nem 2 állású, lehet ésszel is menni ha van valami felelősségtudat). A 250 jobb lenne biztosítás szempontjából(kb feleannyi lenne telj. adóval), de viszont elvileg a 400-ok megbízhatóbbak(pl nem pörög 17-18 ezret....). Nagyon parázok a belpiactól. Olvasgattam a fórumot, hogy pl 1 izzó 10-20 ezer . Az elég vicces... Amúgy kb mennyi időt kell várni az alkatrészekre? Van olyan ami jobb ha nem romlik el a motorban, mert szinte lehetetlen beszerezni, vagy méregdrága(pl a fékcsere az már igencsak drága mulatság!)?
Teljesen jó Josee!

Addig meg még geritől beszerzem a kormányra a telót, és felszerelem.

Mizo
és a mugy ha letöltöd a munal-t minden benne van mire mikor kell ránézni meg hány km-ként cserélni az nem hülyeségnek van beleírva
Hy! Jól tetted, hogy erre a típusra gondoltál, DE: ne 400assal kezdj, hanem inkább valami 125ös géppel, ha egyáltalán nincs tapasztalatod. Nem viccből írom és nem leszólni akarlak, csupán jó tanács. Volt egy csávó, aki nem tudta eldönteni, hogy 600 vagy 1000 de alig ült még motoron. Aztán megnézte az egyik videómat, azóta kisebb motort akar... De ha nagyon ilyet akarsz, akkor nagyon vigyázz magadra, mert könnyen túlfordul az ember csuklója, nekem elhiheted. És akkor most sorrendben a válaszok:

-egy új láncszett 30 ezer körül van, ajánlom a JT lánckerekeket DID lánccal, ha rendesen 500 kilóméterenként ápolod, ahogy kell, akkor 30 ezret elmegy.
-olajszűrő 1500 körül van, jó minőségű olaj pedig 2500 és 3500 között, mindenki mást mond, hogy szintetik vagy nem szintetik, meg h 10w50, 10w40, ha nem pályázol bőven megteszi a félszintetik vagy ásványi 10w40, de ha nagyon jót akarsz a gépnek, akkor 10w50 vagy 15w50, mert ezek melegen nagyon jól kennek.
-levegőszűrőt nemtom mikor kell cserélni, de érdemes K&N-t vagy valami sport cuccot venni bele, az olcsóbb, mint a gyári és mosható, szóval sokkal egyszerűbb vele az élet, kb 15000
-gyertyákat nem kell évente cserélni, én úgy vagyok vele, hogy amíg megy a motor, addig nem kell hozzányúlni, egy gyertyaszett akár 20 ezret is elmegy, ha nem többet, szóval azon ne aggódj, am az iridiumos NGK gyertyaszett 10000 bele.
-a karbiszinkronért én 5000nél többet nem kérnék el, mert nem nagy meló, akár te is meg tudnád csinálni, csak egy óra kell hozzá
-a féktárcsák újonnan 80 és 110 ezer között vannak előre a pár, de lehet találni bontottat, az lényegesn olcsóbb, csak nézd meg, hogy nem üt-e ha nem akarsz úgy járni mint én...a fékbetétekből a Ferodo-t ajánlom, abból ha jól emléxek 8500 egy garnitúra előre

A végére meg annyit, hogy nincs ez pontosan meghatározva, hogy évente ezt meg azt cserélni kell. Ha folyamatosan törődsz a motorral, tudni fogod, hogy mi kell neki és mi nem. Ami fontos az az, hogy az olajat cseréld rendesen és a levegőszűrő rendben legyen. Kb ennyi az egész. Remélem elég kielégítő voltam
Nyah...
A Biker worldben olcsón meg tudod venni a km spirált, meg a kerékcsapágyat is.
A km spirál 2890, nekem is ilyen van.
A kerékcsapágy 3390.
Arra a csőre gondolsz amúgy ami felnyomja az olajat a szelepekhez meg a hengerfejhez?
Mert ez nem tiszta...
Meik oldalolán van a blokknak, meg a hengerfej mellett?
Igen, kintről hoznám be, gondolom 20 napot tudsz már várni, 12-én érek haza, vadi újonnan kb 15600 forintba átszámolva...
Utána meg szerintem járok majd Pesten, szal meg tudjuk oldani a találkozót, ha mást nem úgyis be kell járatni a gépet, szal majd ha kell mindenképp akkor megbeszéljük, és megrendelem.
Hellósztok! Kawasaki zxr vásárlását tervezem tavasz környékén(250 vagy 400). Mivel csak simsonos tapasztalataim vannak, abból se sok, így nemnagyon értek a motorokhoz, ezért kérnék egy kis segítséget mire számítsak:
- egy új láncszett megközelítőleg mennyi km-t bír és mennyibe kerül?
-jó minőségű olaj+olajszűrő ár?
- a levegőszűrőt évente cserélni kell az kb mennyi huf?
-gyertyákat is évente cserélni kell?
-egy karbiszinkronnak mennyi a szervízköltsége kb?
-féktárcsa+betét milyen árban van?
Ezeket úgy kérdezem hogy átlagos használattal számolva mennyit bírnak. Ja, van még valami amit évente ajánlott lecserélni?
Nah, én a Kava Nagyker mellett meózom, ha nagyon kell, akkor Budapestre hajlandó vagyok bevinni, és nem kell ide, Budaörsre kijönni a cumókért, ha itt rendeled.

Mizo
SZia Geri!

Bocs, hogy csak most írok, de totál kivagyok. EL vagyok havazva a melóval is. Hétvégén is dolgoztam.

Ha neked íz úgy jó, valamelyik hétvégén leugrom a balcsira a cumóért, és akkor ha van egy kis időd, akkor adhatsz szerelési tanácsot is.

Mizo
Sziasztok! Sorry az Off-ért,de még mindig eladó a Zxr ,ha valakit érdekel keressen!
sziasztok ki mennyiért tudja beszerezni a következőket
km spirál
hátsó kerékcsapágy
és a blokk jobb oldalán van valami (olaj felnyomó) gumi cső lehet..
nah ezek kellenének josee te mennyiért tudnád ezeket behozni mert nekem nem sürgős de a pénz meg kevésXD
16e,jövöhét kedden pesten vagyok,amugy balatonfüreden,és postai utánvét is megoldhato.üdv
Minden képen érdekel Josee!
Mailben meg tudjuk beszélni? Vagy hogy legyen?
Én a kawa big bang mellet dolgozom. Szóval jelenleg minden nap a mocival járok. Ha jól emléxem, te maj aug ban jöcce haza. Kintről hoznád be? Mert akkor gondolom most kell megrendelned.

Majd írj már. Adatlapomon van mailcímem is.
köcce Mizo
ÉS mennyibe kerül?
Meg hol, mikor tudunk üzletelni?

Mizo
Mindenképpen szólok, ha kell, hezitálok de nincs kessem az a gond
szia,van még 1db,ugyhogy csapjlerá ha kell.üdv
Hi!

15600 lenne kb a K&N légszűrő, és ne aggódj nekem is ilyen van, szal tudom hogy néz ki
Ha kell akkor írjál rám, és akkor megoldjuk...
Szia Geri!

Van még kormányra telód, hogy ne szitáljon be a kormány? Mert akkor egy szettre lehet igényt tartanék!

Köcce szépen előre is!
Mizo
Halihó !
Ha kell 1jó szerelő,hívjatok !
Elérhetőségek az adatlapon.
kár érte :(
Pénz Pénz Pénz
pupák most hogy kész lett mért adod el?
Mindenki eladja a vasat?!?!?!