Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Elhallgatom én még egy darabig azt a kis tücsköt!
Koszi a valaszt nekem meg a gyari van fenn amiben 37ekm van es 2006os de kb kozepen van az elofeszites a villan es nem is ugral a lanc, tavaly egy hozzaerto megnezte azt mondta jo allapotu meg a szett de lassan esedekes lesz
Hali!
Szerintem erre nem nagyon van pontos intervallum. Azt úgy is észreveszed, ha nyúlik a lánc, kopni kezd a hátsó fogaskerék (mert az elsőt úgy sem látod).
Nekem az amivel megvettem, elporoszkált kb 20.000 km-t, de már nagyobb gáznál ugrott a lánc a hátsó tányéron, meg szakaszosra volt nyúlva a lánc. A mostaniban durván 7.000km van, de még meg sem látszik rajta és utána feszíteni sem kellett.
Mondjuk én nem pályázok, meg általában nyugodtan motorozok.
Sziasztok.
Lancszettet hany km-nèl ajanlott cserelni?
Valaszokat koszi
tg65!

Nem kell Neked az a ciripelos Z 1000- nekem szeretnéd ajándékozni ugye?!?
Amikor írtam egyik fórumon külföldin, egyik srác még avval is megspékelte a dolgot hogy - ha jól fordítottam a fordítóval, hogy neki vmelyik Hondajanal is előjött ez a hang?
Csatlakozom Fisihez! :) Nekem a kis z (09) is hasonló hangot adott hidegen. 25000 km mentem vele. 32-vel adtam el, de semmi komoly gondja nem volt a "nyikkanás" miatt. Több Fórumot, köztük külföldieket én is megcéloztam a problémával, de nagy jelentőséget nem nyilvánítottak neki. "Kawasaki servicében" se tudtak vele mit kezdeni! Külföldi fórumokon azt ajánlották, hogy több típusú olajat próbáljak ki. Nekem a SILKOLENE PRO 4 PLUS 10w50 vált be legjobban. Teszteljél! Ja! Az új ezresben is van egy kis ciripelés.
Felteszem ezt a hangot hallod?
0:40- nél hallható legjobban!
A hang nem egyedi mint láthatod, hallhatod. Az enyém is ezt a hangot adja pont ahogy mondod csakis jéghidegen, az első kuplung kiengedéskor. A következő kiengedéskor már semmi nem hallatszik. Bár télen mivel lassabban melegszik így kicsit többször elő bírod hozni a dolgot.Rajtad kívül még két - három embernél jelentkezett ez a hang.
Senki nem tudja mi ez, írtam külföldi Zé fórumra is ott természetes hangként írják le. Érdekes minél jobb- melegebb az idő úgy tűnik el majd, nyárra kb van hogy elő sem jön. Ha zavar, akkor első kuplung kiengedéskor kissé finomabban lehelletnyit hosszabban csúsztatva ki tudod küszöbölni. Én úgy veszem észre semmi jelentősége a motor működés szempontjából.
Mint írtam egy szerelő sem tudott érdemben hozzá szólni mitől van, csak hümmögtek.
Mivel a gépem tökéletesen működik, megy, fogyaszt stb- kb. mára leszartam mitől van.
Szia, ha a kuplung kiengedésekor jelentkezik a hang, nem kell megijedni semmi következménye. Nekem 06-os a Z, újkora óta adja, ha nem elég lassan engedem ki a kuplungot az első 5 percbe. Szerelők se tudták kideríteni mi okozza, de semmi propblémát nem okozott.
Szerintem cserélj olajat, mert akkor már aktuális, és legalább meglátod mi jön le belőle. Attól nem lehet hangja, hogy 10W50-es az olaj. Én 10W40-est vettem bele, Motul 7100-at.
Szia!

Tükröd és esetleg hasidomod van?
2003-as Z1000-re kellene! (a hasidom miatt)
Motul 10w-50 és tavaly volt a csere
Milyen olaj van benne, és mikor cserélték ?
Olajszint rendben ?
A srác akitől vettem azt mondta az olaj miatt van, mert ahogy meleg utánna már nem csinálja hogy esetleg az olaj viszkozitása miatt
Szerintem próbáld behatárolni a helyét !
Fülelgetni !
Mert így sok minden lehet.... Vízrendszer pl vízpumpa ,olaj stb. ...
Bocsi de nem tudtam kihagyni...
Várd meg még csit-csat nem lesz.....
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek vásároltam egy z 750-et nekem annyi lenne a furcsaság rajta hogy mikor elindítom, most ebben az időben és persze tök hideg a motortól ilyen "nyiki-nyiki" hangot lehet hallani de ahogy bemelegszik utánna már nem, előre is köszönöm a válaszokat.
Bontott z alkatrészek eladók,nem csak a képen láthatóak,03-11 közöttiekhez,forgalmis z1000 váz is 04-es.tel 70 3179083
kulcsszavak "típus hiba" "tapasztalat"
illetve ha kinéztél motort, linkeld ide hátha valaki ismeri,
előfordulhat hogy egy egy fórumtárs is árulja a sajátját ők ide is beírják
ámen testvér
végre
Köszi az infót! Jó, hogy írtál, mert én is rábukkantam a service manualra és a 129-ik oldalon vannak felsorolva a hibakódok és ott bővebben fogalmaznak (innen nem is görgettem tovább eddig): 62 Subthrottle valve actuator malfunction, wiring open or short

Sajnos nekem is gyenge az angolom gugli fordítóval ezt dobja rá : 62 Subthrottle szelepállítóhoz meghibásodást, vezetékek szakadás vagy zárlat

Ezért csak abban bízok, hogy valami érintkezési hiba van, mert szerintem, ha tényleg a folytószeleppel lenne gond, akkor az érezném a teljesítményen is hogy, elmentek a "pacik", meg folyamatosan jelezné a hibát, mert gondolom magától nem állítódik vissza a szelep, 17 ezer van a gépben nem néztem még meg mennyinél kell szelephézagot meg injektort ellenőriztetni, de ha csak így néha nagyon ritkán villan be a led, lehet kihúzom a szervízintervallumig vel.
Én is sok tesztet, tapasztalatot olvastam, negatívumokat igazán senki nem tudott írni, csak a szokásos: túl lágy első rugózás, nem túl erős fékek. Nekem még csak két hete van meg, tetszik nagyon, remélem komolyabb problémám nem lesz vele. GSR 600-assal még nem mentem, de a Kawa szerintem jóval erősebb minden fordulatszám tartományban.
Ahogy Figu mondaná használd a keresőt és mindent megtudsz
Sziasztok!

Szeretnék idén végre nagymotorra váltai nagyrobogóról.
Dilemmázok GSR 600 és Z750 között. tekintettel a pénztárcámra, a 2007 elötti Z750 jöhet szóba.
Olvasgattam teszteket, tapasztalatokat a Z750-ről.
Lenne valakinek esetleg türelme írni róla pár mondatot hosszabb ismerettség (a motorral) után, pl miért ajánlott és miért nem?

Esetleg nem tudtok megbízható, ismert darabról ami eladó?