Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gyárilag ehhez a motorhoz ugye három kulcs jár. A piros kulcs funkciója miben tér el a többitől? A hahu-n második legolcsóbbnak nincs meg a piros kulcsa, csak a másik kettő.
Köszi.
Egyébként ezek az alkatrészek kapásból összelegózhatóak voltak, vagy azért szükség volt itt-ott esztergályos/marós munkára is? Érdekelne róla egy részletes leírás, hogy hogy csináltad.
Valakinek tapasztalata nolan n86-al? Kerem segitsegeteket!
Ha esetleg érdekel valakit :
Na jó ezt értem de mivel van bevonva!? Nekem amúgy tetszik ez a gyári matt, gyöngyös bevonat csak azért gondoltam festékre mert az összekötő cső tövében egyik oldalon rozsda volt.
A leömlő anyaga sztem valamilyen ötvöztet! Ja és szerencsére a váz elég masszív vastag csőből van így annak nem lett baja, nem úgy mint a sportmotoroknál, hogy vékony alumínium!
A villahíd Z1000 a villák, felnik, tárcsák,féknyergek ZXR750-esé.
Mibol van az a leomlo!
Értem.
A motoroddal kapcsolatban:
Átkozottul jó lett! Nem semmi, honnan hoztad vissza. Minek az eleje van benne? A váz ezt az ütközés simán túlélte?
Hát ha támpontnak a leömlőt nézzük akkor az enyém most gurult ki a gyárból, mivel én elég érzékeny vagyok a rozsdára vagy annak látszó dolgokra! Én amikor megvettem a motort nekem az volt a téli időtöltésem hogy felpolíroztam, a képeim között meg is találod! Nos ez után sajnos volt egy balesetem így a leömlő ment a kukába, viszont a motor újraépült de amit vettem másikat addig nem került fel amíg olyan fényes nem lent mint salamon töke
Sajnos én sem tudom mint írtam mivel van bevonva. Ezért inkább nem is okoskodok rajta tovább. Én mikor megvettem a gépet, az összekötő csövek hegesztese rozsdás volt meg alatta kissé a cső is. Valami ilyesmi kopások lehetnek rajta esetleges túlzott elkékülés stb. Karmolások ilyesmi.. Már elcsúszásból adódóan.
Na jó már...
Egyrészt nem találom a szavakat, másrészt nincs is króm színe a leömlőnek, akkor miért is lenne krómozott...
Tehát a kérdés: azon a dolgon, amivel be van vonva, milyen nyomot hagy a használat?
Nagy átbaszás- amin én is csodálkoztam de a Zé -legalább is a 2004- 2006 leömlője se nem króm se nem korracél. Pl. lentebb említett Er- 5 leömlője korracél volt, az utolsó szériáké. Le is fagytam mikor rájöttem hogy a zé leömlője nem az, bár igazából mai napig nem jöttem rá hogy van felület kezelve.
Én inkább sima festettre saccolok, de akkor meg a fémtisztító hogyhogy újjá varázsolja?
Remélem majd tapasztaltabbak kiokosítanak nemsokára?
Leömlő, igen, ezt a szót kerestem! :)
Idővel gondolom a króm lekopik, alározsdásodik, ilyesmire gondoltam.
De ha normális ápolás mellett egy 100k-t futott gép leömlője is tud fényes lenni, akkor ez alapján semmit nem tudok leszűrni.
Félig amúgy lehet, hogy fejben keverem a szezont a fazonnal; vannak motorok, ahol nem krómozott, inkább festett a leömlő, ha arra nem vigyáznak, az gondolom elkorhad, mint egy kályhaezüstözött MTZ kipufogó. A krómozott leömlő ezek szerint máshogy viselkedik, és a Z750-nek az van.
Leömlőre gondolsz?
Fényes? Mármint hogy? Nekem pl. mikor megvettem zsír újonnan az Er-5- öt, a hazaúton 90 km/h- s sebességgel (járatós volt még) 110 km alatt megkékült a leömlő a hengernél tőben. Szóval ez. No meg attól is függ mennyire hajtották- akkor hamarabb megkékül. Harmadrészt megyek vele , két hónap múlva kékes rámegyek krómtísztítóval fényesebb lesz alig látszik. No most akkor mihez nézed?
Ha lenne ilyen motorom, akkor el tudnám dönteni, hogy a bukócső így ebben a formában összetöri-e a blokkot a felfogatási pontoknál, ha rádől a motor, vagy sem. Végül is mindegy, ha bukógombával jobban néz ki, akkor az is jó, lényeg, hogy ne a blokkon támaszkodjon, ha úgy adja ki a dolog. :)
A piros motorról:
Olaszországból hozták, állítólag gyári lánc van rajta, 3 gyári kulcs, szervizkönyv, illetve a látható sérüléseken kívül az első idomot tartó fém állítólag el van görbülve. A gumik újak abban a tekintetben, hogy nem kopottak, csak éppen 5 évesek már, azaz csere érettek. A féktárcsán állítólag a futásteljesítménynek megfelelő minimális kopás van, de ha dörzsölt szeretnék lenni, akkor tolómérővel mennék, és tudnám a gyári vastagságát a tárcsának. Hol érdemes az ilyen finomságoknak utána nézni?
Budapesten is van néhány darab eladó, megnézem azokat is, és az ár/érték arányban legmegfelelőbbet választom majd.
Egy kedves ismerős szerint a 24k-s futásteljesítményű motornak gyakorlatilag újnak kell kinéznie, a sérüléseken kívül. Támpontnak a kipufogó csonkot említette, ha tényleg annyira keveset futott, akkor fényesnek kellene lennie. Ti, akik használtok ilyen motort, és akár 50-70k futásteljesítményt is elértétek már, mit tapasztaltok ezzel kapcsolatban? Fényes még a cső, vagy látszik már rajta a használat?
hááát ezt pont nem ismerem,
de sajna a külföldi motorokkal kevés jó tapasztalatom van,
km óra állás sajna gyakran még tájékoztatásnak sem jó
azt javaslom én is vigyél el valakit és nézd meg élőben,
a kereső használatával szinte mindent megtudsz itt a motorról általánosságban
Szép mint egy új traktor! Elég bonyolult is, hehe ezt egy ügyes lakatos megcsinálja neked festessel együtt vagy 8-10 ezer Ft - ból
Na akkor van rá. Kösz muldi ezt én sem tudtam. Mindjárt rá is nézek!
Hali!
Van rá bukócső, csak kérdéses, hogy összképben mennyire esztétikus.
Keresd ez ügyben Jelcsát vagy csak üsd be az alkatrész keresőbe és szinte mindent találni !
Szia!

Tudok segiteni! adatlapomon elérsz
Keresek 2004-2006 közötti Z 750-hez: első villa, első sárvédő, fejidom, fejidom tartó konzol, első lámpa, kormányt, ha valakinek van ezek közzül eladó, kérem jelezze: dormimotorsport7@freemail.hu vagy
30/9068005
Meg kell nézni eloben ettől így úgysem tud többet mondani erről a geprol senki. Ezek a hibák később könnyen javíthatók amúgy. Ez legyen a legnagyobb baja. Buko keretet nem hinném hogy tudsz rakni rá. Ezeket Gombázni szokták!
Sziasztok!
Z750S vásárlásán töröm a fejem, elsősorban túrázásra, hétvégi motorozásra használnám. Sajnos egyelőre a szabad ég alatt lakna, így nem feltétel a patika állapot, illetve a keret is véges. (700k környéke névre írva)
Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy valaki ismeri-e konkrétan ezt a gépet, szabad lenne-e megvenni, ha az esztétikai problémák nem zavarnak? Itt is említést tettek róla, nem tudom ez számít-e bármit. Azóta olcsóbb is lett, és árban már pont kezd gondolkodóba ejteni.
A másik, hogy ezen a típuson van-e lehetőség bukócső felszerelésére, viszonylag igényes módon?
Köszi.