Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!
A 2004-es évjáratú Z750-nek hány literes az üzemanyagtartálya teljes feltöltéssel, mert a könyve nem tér ki rá?
Sziasztok!
Ha valakit esetleg érdekelne motoros táska: link
hali
persze van benne igazság hogy modern gép, stb.
én meg lehet hogy régimódi vagyok, és bejárattam úgy a gépet ahogy azt a szervizkönyvben írták, sőt alatta lecseréltettem az olajat is pluszban, sőt azóta is lecserélem szűrővel együtt kb fele annyi időnként mint kellene és ráadásul 10w 60-ast vagy
20w 50-est teszek bele és azt gondolom teljesen rendben van ez így, tehát szerintem csináld úgy ahogy szeretnéd és később nem lesz kire haragudnod
Aham, értem, Köszi.
Na az a versenyző nem én vagyok ;-)
Bialaszek_J,

"nem hivatalosan" azt mondják, hogy azért kell bejáratni:
1. a gyári hibás alaktrészek ne nagy tempónál menjenek tönkre
2. megszokd a vasat

Mondjuk nem azt mondtam, hogy 200km után folyamatosan nyélen menjél vele..... bár vannak versenyzők, akkik a null km-es motort is a ringen járatják be.. egyből..:)
Egy autó hasznos fordulatszám-tartománya azért kicsit más. Nem okoskodni akarok, csak érdekelnek a miért?-ek... :-)

Igazából nem a türelmetlenség miatt kérdezem, egyébként is illik osszeszokni a géppel, mielött rendesen meghajtja az ember, csak nem akarom, hogy esetleg "lomha" legyen... :-)
Bialaszek_J,

Egyetértés sosem lesz...

Miért nem kell egy új autót bejáratni?! Miért nincs gond a fémdarabkákkal egy autónál?!
Miért nem kell csapágyazás vagy gyűrűzés után ugyanennyit "bejáratni" a motort?!

Én 200-300km után kidobnám belőle a "bejáratós" olajat, ha az van benne és ennyi.
Látom, ebben a témában még mindig nincs általános egyetértés :-)

Ágoston, és mi a helyzet a fémdarabkákkal? Jól elvannak a szűrőben és nem csinálnak bajt, vagy olajcsere után érdemes csak megkergetni?
Bialaszek_J,

Felesleges bejáratni ennyit egy motort....
ha már van benne 200-300km, akkor huzzad neki, ahogy kedved van...
Én inkább adnék a szervizkönyvre mint egy eladó véleményére
Nekem ilyen búgást a béjemwém produkált, mikor egy év garázsácsorgás után elővettem. Pár nap, egy hét munkába járás után (közepes számú fékezés) magától megszűnt.
Helló. Elsőnek is balesetmentes kilómétereket az új szerzeménnyel.
Nem feltétlenül követendő alternatíva de elküldöm, hogy lásd ebben a témában is nagy a megosztottság csak úgy, mint az olaj, gumi témákban.
Én is utánajártam annó és a legtöbb embertől azt hallottam, hogy ezek már annyira precíz műszerek, hogy ha nagyobb baj lenne a blokkban az úgyis kiderülne az első kilómétereken, így nem feltétlenül kell hímestojásként bánni vele. Ennek ellenére sem pörgettem 6-7000 felé az első 1000-1500 km-en.
Épp hétvégén forogott 40000-be az óra és eddig komolyabb problémám nem volt a masinával.
Sziasztok!

Közösségetekben friss tagként (3 napja vagyok Z1000 tulaj) szeretnék infókat, tanácsokat kérni.

Kezdésként bejáratás. A szalonban azt mondták, 6000ig nyugodtan forgatható, a könyvben az első 800 km-re 4500at írnak.

Személyes tapasztalatok alapján mi a tuti?
Inkább sűrűn váltogatva minden fokozatot végigjáratni, vagy kevesebb váltással valami szűkebb, esetleg alacsonyabb fordulatszámot "tartósan" használni?

Ha valakinek van "must keep in mind" tanácsa Z1000rel kapcsolatban, ne kíméljen ;-)

A válaszokat előre is köszönöm!
nem pont ez a tünet de ha lapos az első gumi akkor bármelyik motor viselkedik hasonlóan
különben a féknek soha semmi baja nem volt, arra sem emlékszem hogy valaki esetleg panaszkodott volna,
max annyi hogy lehetne erősebb, de melyik motoré nem
Gyertek holnap!
köszönöm a tanácsot akkor megpróbálom... kerestem vissza a fórumban, meg a pc-s fórumban is de nem találtam semmi hasznos infót.

hogy jobb ledugózni? amit lehet kapni hozzá fedelet, vagy csak szimplán a gumi cső ami megy rá ledugózom és kész?
Sportdob nem durrog, teljesen lecsukott gáz után szebben indul meg. Van jelentősége!
megcsináltam a tömítést és azóta jó... nem hiszem hogy utcai használatnál van e jelentősége a ledugózásnak
2008-as a motor!
Szia! Érdekelne a sárvédő megvan e még, és hogy 180/60 gumihoz sz.ted jó lesz e? levee18@freemail.hu -címre válaszolj léci!
Helló!

Volt már valakinek hasonló jelensége? (Z750/2010)
-Első fék bizonyos fékerőnél berezonál, de nem olyan, mint amikor görbe a tárcsa (alacsony sebességnél, 20km/h is előjön).
Fékhatás egyenletes, nem akadozik, vagy ráz, csak búg. 8000 km-t futott a betét és tárcsa is.
Egyszer-egyszer jön csak elő ez a jelenség.

Köszönöm
Üdv
A pair-t le kell dugózni és nincs vele több gond.
Szia!

Amennyiben még szükséged van a tömítésekre,nálunk kapható

További Kellemes Napot

Üdv.
Ha minden tomitest megveszel ehhez a reszhez, az olyan 20 rugo korul van valahol.
ok! mennyibe fájhat egy komplett, gyári tömítő szett?