Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hali, gondoltam megosztom az 1 éves tapasztalatomat, mert látom nagy dilemmában vagy :D Március óta vagyok egy '04 kis Z boldog tulajdonosa. Előtte összesen kb 2000-2500 km-t sikerült robogóznom, aztán ennyi. Miért ezt vettem? Elolvastam kb mindent amit találtam, fórum, teszt, vélemény, típushiba (nincs, max a rezonancia 7000 körül) alkatrész ellátottság szervizköltség, stb stb... Rosszat egy két hülyén kívül nem írt senki. Féltem tőle? Igen. Kellett barátkozni? Igen. 2 hetesen kifutott elém 3 méterrel egy kutya, akkor még nem voltam nagy barátságban az első fékkel... szokni kell, mint mindent. Azóta pl megkerültem a Balatont, egy üléssel ~300 km. Ha akarom kényelmes "nyuggeres" ha merem akkor sportos :D Bármeddig elmennék vele, ha nem vagy eszetlen, nem lesz probléma, bátran ajánlom kezdésnek. Er-5,6-al nincs semmi gond, de azért ne hasonlítsd össze a kettőt, nem egy kategória, + azért mégiscsak a Z a legszebb motor :D
Ui: rolko0109 írtam mailt, ha még megvan a cucc válaszolhatnál, köszi :D
Igen, hosszútávra gondolkodom:) 5 éven belül nem hiszem hogy megválnék a motortól, ezt pedig kinőni sem fogom egy szezon alatt.
vitatkoznék, az ER semmiben nem veszi fel a versenyt a kis Z-vel,
még papíron sem nyomatékosabb, irányíthatóságban sem szerintem, talán kényelmesebb de nekem még az sem 195cm vagyok és az ER-ről a térdem ér le a földre
sőt a gsx-r hez képest vicc
egy jó kis Z-vel a 600-as sport rakétákat gyakran meglehet viccelni
viszont ha így áll a helyzet, rutin ügyben, ne gondolkozz a Z jó választás, nincs típus hiba, volt itt a fórumon aki 70 ezer km-rel adta el, tökéletes állapotban
és van itt pár ember aki nagy túrákat csinál vele, és nincs panasz, mehetsz vele sportosan, kényelmesen is az 500-as sor kettesek felejtősek a Z-hez képest,
és ami fontos 1-2 év múlva is lesz a Z-ben annyi tartalék hogy ne akard kicserélni
Köszi. Eddig is így volt csak, hogy most hideg van így jobb lett volna ha feljebb megy, hogy nyomja a meleget a lábamra.

hűvös volt az biztos.
normál időben azért felmegy 70valamennyire. melegben meg feljebb.
akkor normálisan működik a moci.
közben megnéztem a könyvét. 58-62foknál nyit a termosztát.
Nem ha hövös vgolt teljesen normális
és akkor ennek nem kéne 90fok körül tartani a vizet mint a kocsiknál?
van!
2007es Z-ben van termosztát?

Vasárnap motoroztam az esős időben és 62-65fok körül volt a víz állandóan. Szerintem ez kevés.
meg tudnám nézni a szervizkönyved de itt gyorsabb
A motorerővel nem lenne nagy problémám, tapasztalatom van már a kategóriából bőven:)(Utóbbi 1000km-t egy barátom -papíron- 25kW-ra fojtott K3-as gsx-r-ével tettem meg. Ő is abba a helyzetbe került mint én, csak ő már előrébb jár a vásárlással). Ahogy én is észrevettem, a Z mindenből talán 1-el feljebb lévő kategória, az Er6-os kényelme, jobb irányíthatósága, és nyomatékosabb blokkja miatt került képbe. Egy Z '04-től picit drágább lenne mint egy ER, de valószínű meg is éri a különbözetet.
Szia!
Nekem a jelenlegi motor előtt er-5-öm volt. Én teljesen elégedett voltam vele. autópályán az én súlyommal gond nélkül bírta a 160-at, (kb 180 a vége). Ha tanulni kell akkor én azt javaslom, ha magabiztos vagy magadban és több pénzed van úgy 2-300 e forinttal, akkor Z.
A te magasságoddal mindkét motor olyan lesz mintha rollert toltak volna alád :D
Szevasz,
szeretnék segíteni, teljesen igazad van, ha a 2 moci között variálsz ER vagy Z, nem kérdés, nem egy kategória a két motor, és árban nincs nagy különbség, abszolút a Z a nyerő
a visszafojtás melyiket mennyiért egyszerű képlet megkérdezed és kész, majd eldöntöd
1 dolog viszont megfontolandó, ha teljesen nulláról kezdesz motorozni se robogózás, se semmi,
na akkor elgondolkodnék más típuson, nem sorolom fel a sztereotípiákat, de tanulni drága lehet mindkettő, és fojtva is okozhatnak meglepetést
FIGU
Mondom............hajrá.
Szerintem nem kell részleteznem, hogy mi a különbség a két típus között. Tapasztalat szempontjából sem vagyok újonc, hogy hegyként tornyosulna elém egy 600as ereje, a kategória adott. Én csak azt az információt tudom mondani a költségekről, amiket több, hivatalos forrásból kaptam.
Láttam GS 500-assal 140-150-el lépést tartani messzire embereket.

De tudodmit?

Csináld.És írd meg a költségeket.Hátha nem nekem van igazam.
Élsz még?

Mi az oka, hogy nem válaszolsz?
Nem mondom hogy ezekkel ne lehetne, de nekem főleg túrázásra kellene. Ráadásul ezekkel is ugyanaz a helyzet, csak nem 100, hanem 50 lóerőről vannal visszafojtva. Könnyebb helyzetben ezekkel sem lennék. Ha arra gondolsz hogy kis hülyegyerek csak száguldozni akar, bőven sok neki egy 500as sor2 is, akkor ellent kell, hogy mondjak neked. Bizonygatni és nethuszárkodni viszont nem akarok.
Keress egy 25 kw-os er5,gs500,cb500-ast.
ha lehetne, akkor letettem volna. Rutinvizsga előtt 1 nappal hivott az nkh, hogy bocs, csak az Ak-t csinálhatod.
Csak a műszaki és az új forgalmi egy 20-as.És akkor maga a dokumentáció hol marad meg a cucc amivel fojtod?
És a szaladgálás amit helyetted végeznek meg a haszon?
hivatalos átalakítási és TÜV engedéllyel pedig az okmányiroda is átírja a rendszerben lévő adatokat
Sokan belebuktak már ebbe.Főleg az ifjak.Akiknek viszket.............hajrá.

Jogsit egyszerűbb letenni.
Lehet, hogy azt a hibat pl. garanciaban javitottak, de azert ez eleg durva hiba, nem? En legalabbis nem lennek nyugodt, hogy mikor derul ki egy ujabb ilyen hiba ...

En 183cm magas vagyok, hosszabb tavon sem volt vele semmi gondom.
Visszalehet. Kawasaki 40-50e ft-ért vállalja a teljes papirozást azokra a modellekre, amiket lehet újonnan is fojtva kapni. A Prop-tech kft. pedig bármilyen motorét vállalja, németországból hozatnak alkatrészt, de ennel a költsége közelíti a 200ezret. Ezt a kidkaput jövőre bezárják elvileg a "nagyok", csak az első variáció marad meg.
Használt rendszámos motor ami már a rendszerben van az nehezen,gyakorlatilag lehetetlen lefojtani.

Új motoroknál kínálnak ilyen lehetőséget.

Keress eleve így érkezett gépet.Jobbára a német piacon fellelhetőek.