Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Roys! Na az azért korrektebb megoldás . Én is csak átmenetinek szántam ezt, de aztán teljesen el is felejtkeztem róla és azóta is működik.
Nem a villán támaszkodott mert felkötöttük a menyezettre

laca4025

Mi csináltunk egy ugyan olyan fület mint ahová eredetileg is fel van fogatva a feszszab csak a másik oldalra
Na nekem meg így lett megcsinálva ezzel a bizonyos csavarozós-kötegelős megoldással. 05-ös 636 rugóstag és itt bizony variálni kellett.
A motorblokk alján van egy emelőpont. Én ott segítettem rá egy olajos autósemelővel, illetve a segédváz csöveitől spaniferrel fel lett akasztva a motor. Első emelőt is használtam, így stabilan állt...
Farokidom, hátsó sárvédő nem volt rajta..., de a hátsó kereket már nem szedtem ki...

ZX10 04/05 évjáratú rugóstagnál nem kellett a fesszabot variálni...

Z.
Sziasztok! Keresek Kawasaki Z750-hez (2003-20006) elektromos alkatrészeket Miskolc környékéről ha lehet!
Tel.:+36709300657

Előre is köszönöm!
Nem volt nehéz így kicserélni, hogy a motor a villán támaszkodott?
Tuti!
Látom neked is ment jobbra a fesszab...
Igen van.Az enyémben már ZX636 rugóstag van. Egy kép műtét közben és után.
Hát ez még egy megoldandó probléma!
Mindenképpen valami plafonba rögzített dologgal akarom megemelni a hátsó lábtartók konzoljához rögzítve, így tehermentesül a hátsó villa és akkor ki tudom szedni a rugóstagot.
Van valakinek ilyen irányú tapasztalat egyébként?
Ha jól emlékszem nekem a szerelő aki cserélte a rugóstagot, egyrészt a lábtartóknál, másrészt a hátsó nyerget levéve, a hátsó segédváznál fogva kötötte fel a motor seggét, de hogy ez utóbbin hova, azt már nem vágom :(. Az idomnak nem lett semmi baja.
A kerdes, hogy minel fogva kossem fel. Ahogy neztem, hogy ha a labtartonal probalkozok, akkor ovatosan kell, mert a farokidomot konnyen szetbaszhatom vele. Esetleg azt erdemes leszedni hozza...

Ilyesmi praktikakra vagyok kivancsi azoktol, akik csinaltak mar ilyet, hogy minimalizaljam a meglepeteseket.

Olajat koszi, majd mailban ertekezunk rola meg.
spaniferrel felkötöd egy faágra :)

Holnap ott az olaj pesten.
Ha mar igy osszegyultunk, akkor egy temaba vago szakmai kerdes: a motort hol/hogyan tervezed megemelni hatul, hogy ki tudd cserelni a rugostagot?
Én még előtte akarom, mert az időjárást elnézve a hosszú hétvége alatt lehetne tesztelni :-)
En is hasonlo cipoben jarok epp, mint Te. A hosszu hetvege alatt ha minden jol megy, akkor sort is keritek arra, hogy bepakoljam a motorba az uj rugostagot.
Köszi, ez sokat segített. Megvárnám az esti képeket, aztán kitalálom hogy mi legyen.
Már nagyon jó lenne kipróbálni az új rugóstagot! :-)
Csuszka! Nem biztos, hogy annyira nagy szükség van a konzol-hajtogatásra. A fesz-szab ugye alapból a két oldalán van csavarral odafogatva. Ha betetted a rugóstagot a feszszabot átfordítod, az egyik oldalán odacsavarozod a gyári középső konzolhoz, a másik oldalról meg megfogatod egy kötegelővel. Alapból én is csak átmeneti megoldásnak tekintettem, de már vagy 3000 km óta így van és semmi baja. Ha érdekes lehet, este tolok fel képeket, hogy hogy néz ki.
Ha tényleg gyors megoldást akarsz akkor ez sztem simán megteszi.
Hi Mantas!

Itt milyen konzolt hajlítottál? Azt látom hogy a fesszab átkerült a jobb oldalra és kicsit feljebb.

Üdv,
Csuszka
Sziasztok!

Van egy 2004-es Z750-em, amibe szereztem 05-06-os 636 hátsó rugóstagot.
Ezt most szeretném belerakni. Az a kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata ebben az összeállításban? Elvileg simán belemegy mert passzol minden méret, de talán át kell rakni a feszültségszabályzót. (Ha igen, akkor hová célszerű?)

Esetleg van aki tud ebben segíteni? (Fektitibi?)

Szeretném ha még a hétvégi gurulás előtt belekerülne :-)
Üdv,
Csuszka
Köszi!
Ne haragudj cic6666 de egy másik fórumtárs is jelezte h érdeklődne iránta. Gondolom holnap sikerül tisztáznom vele hogy szüksége lesz-e rá, és ha mégsem akkor persze szabad rablás :) de addig is itt vannak a képek
A srác neve Szilágyi Sanyi +36-hetven-320-hetvenhéthúsz Mondjad nyugodtan, hogy tőlem (Császár Laci) kaptad a számot.
Laca 4025! Nyíradony is jó lesz légyszi add meg a számát! Köszi!
Hali
Van képed az emelőröl?
Nem kell valakinek egy hátsó emelő? Úgy alakult, hogy kaptam egy újat, és erre már nemigen van szükségem. Nem Bike-Lift, de villás, kék színű, kicsit kopott, és mindössze 5 rongyért megválnék tőle Debrecenben.