Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Remek plexik vannak z750-re. A te magasságoddal szinte teljes takarásban tudsz motorozni.
En 3 centivel vagyok magasabb mint te. (Fapapucsban 5 :D ) Nekem z750s van, de ugye abból csak két korábbi évjárat érhető el. Gyakorlatilag egy kezdtem, hogy helyben eldőltem mint a béka. Így utólag a saját hülyeségem miatt. Szóval azóta megszoktam, és várom hogy +3 fölé menjen a hőmérséklet :D
Szerintem a sima z750 ülése a kialakitása miatt nehezebben használható xxs-es embereknek mint a z750s-é. Erről mindkét oldalra leér a lábam (nem telitalpra, de stabil tartást ad.
Nalam a le akarok szakadni a motorrol erzes az olyan 180-190 magassagaban kezdodik. Plane neked van is majdnem 20 centi elonyod magassag szempontjabol hozzam kepest.
Jogos, nem is úgy panaszkodtam,h konkrétan a szél zavar, hanem, hogy a többi motorhoz képest korán jelentkezik ez a "le akarok szakadni a motorról" érzés az olvasottak alapján.

Nagyon sokáig visszatartó tényező volt ( ill. még most is az ), hogy hogyan tartsak meg egy motort ha már ilyen "magasra" nőttem, dehát kis vézna 50 kilós csajok akik kisebbek nálam simán motozornak, nem hinném, hogy akkor nekem problémát kéne,h okozzon. Egyébként ideális esetben mire odaérek,h enyém a gép, addigra sok tréningen túlleszek.
Azt neked kell kitapasztalnod, hogy mennyire biztonsagos az, hogy csak az egyik labad er le. En speciel kurva veszelyesnek tartanam, de kulonbozoek vagyunk nyilvan.

Kenyelem szempontjabol szerintem vegig lehet egy seggel ulni rajta 300-400km-t siman. Vinni nem vittem senkit, szoval azt passzolom.

Nekem speciel 160ig semmi bajom a motoron, utana kezdem eszrevenni, hogy fuj a szel. De ha naked motort nezegetsz, akkor emiatt ne panaszkodj.
Köszi, na igen, a "mindkét lábad leérjen" ettől félek a legjobban.
Az MZ-vel is úgy mentem mindig,h 1 lábbal tartottam magam.
Az mondjuk szerintem magasabb mint a Z, de könnyebb is.

Kényelemre te mit mondasz?Illetve mit mondanak azok akiket vittél?
Nekem elsősorban cruise-olásra és túrázásra kéne a motor. Nem feltétlen akarok pályázni ( olvasom,h 140 felett már nem kellemes a motoron ), de néha nyilván muszáj lesz.
Szia!

En nulla motoros tapasztalattal (tenyleg nulla, bringa volt az egyetlen ketkereku amivel tapasztalatom volt elotte) elmentem megcsinalni a jogsit es utana rogton a kisebbik Z-re ultem fel. Azota majdnem 6000km-t tekertem bele minden problema nelkul. Szoval szerintem nem lehetetlen az, hogy felulj erre elsokent, csak esszel kell csinalni.

Mielott barmit is vennel, szerintem menj el megnezni egyet es probald ki, hogy ha felulsz ra, akkor mindket labad leerjen es biztonsagosnak erezd.
Sziasztok!
Bizonyára sokan kérdezték már tőletek így egy kis türelemet kérnék miközben válaszoltok.
Nagyon foglalkoztat a motorozás és szeretnék idén belevágni.
Tapasztalataim eddig mindösszesen néhány év robogózás (nagy testűvel ) és félév MZ 125-9s hajtása de ez is már jó régen.

A tervem az az, hogy lerakom a motorjogsit A korlátlanra ( most csak B van ) és utána 2-3 motortechnikai tréningre elmegyek a Hondához. Ezek után ruha bukó stb, a lényeg,h nem véletlenül írok ide, hiszen a Kawa z750-et néztem ki magamnak ( 2007 utánit ).

Ennél nagyobb köbcentist nem szeretnék, úgy érzem, hogy kezdésnek még akár ez is lehet nagy, de ismerve magamat tudnám magam féken tartani így ezért "merek" egyből ebben a kategóriában gondolkodni. Elolvastam minden magyar sajtót erről a gépről és kételyek vannak bennem amit néhány rutinos "róka" megcáfolhatna v megerősíthetne.

1, Kezdőként érdemes ebben a motorban gondolkodnom, vagy esetleg egy könnyebben kezelhetőbbet nézzek?
2, Azt olvasom, hogy a kényelem eléggé pocsék, az ülések igen kényelmetlenek hosszabb távokon. Így van ez és ha igen, akkor lehet ezen segíteni pl egy másik ülése felrakásával v újra szívacsozásával ( több szivacsot bele, akármi )?
3, Ezzel párhuzamosan a hátülülőkre is hasonló a tapasztalat oda is azt mondják,h meglehetősen kényelmetlen. Vki tapasztalat?
4, A motorra azt írják, hogy széles a tankja ezért nehéz közrefogni, illetve, hogy nagy a felállítónyomaték a nagy gumik miatt. Illetve olvastam azt is, hogy a széles gumik miatt könnyebben megvezetődik a kátyúkban és hogy a gumiperem miatt (?) ha nagyon bedöntöm a motort akkor könnyebben tovább dőlhet a motor-- ergo nehezebb irányítani mint hasonszőrű társait.

Én 165cm vagyok elég pillekönnyű így ez is szempont, hogy ez a motor számomra mennyira passzol figyelembe véve, hogy nehéznek számít feltankolva ( 235kg ).

Mindenkinek köszönöm előre is hsz-kat.

Egyébként a motor gyönyörű és nagyon jó lenne egy ilyet birtokolni!
Hali!kösz a z infót!
Nem én akarok cserélni , én eladnám az enyémet, mert nincs már motor...
Nincs mit!

Ha karokat akarsz cserélni, akkor esetleg nézd meg ezeket is:

http://www.titax.com/products/...

Két haveromnak van ilyen a motorján, és nagyon meg vannak vele elégedve! Sajna ez egy kicsit magasabb árfekvés...
Szia!
Hogyne, köszi!
Szia!

Én úgy tudom, hogy a fékkar megegyezik, de a kuplungkar nem!

Remélem tudtam segíteni...
Viszont csereben nem jott meg :( (Sza.. ez a freemail)
Kuld ide legyszives: tothbela73kukacgmailpontcom
Hello, ment a levél!
Errol van esetleg keped? Z750-re felpakolható ez vajon? Mailt tudsz kuldeni ha megsem jelezd.
"Ermax farokidom alatti rendszámtartó beépített irányjelzőkkel"
Koszonom!
Hello, ment a mail.
Helló!

Az oldal dekli takaró érdekelne... írj légy szíves a profilomban megadott email címre!

Üdv!
Halihó!
Hát még szép, hogy kimegyek, pláne ha el is viszel!
Azért, mint egyik 'ős tag' továbbra is figyelem a fórumot, úgyhogy jelentkezek!
Hello!
15 pénz
hali Tomi
nem jó hír ez de érthető, anno én is így jártam, most meg itt a Z
viszont ha Kawa napra kijönnél a nyáron csörögj és beszaladok érted, ha felülsz hátra úgy is arra megyek,
FIGU
hali!mennyi az ára?
Nem, a motorozás az soha nem lesz letéve.
Majd talán 40-50 év múlva, amikor minden másnak is vége lesz.

Mond meg neki, hogy lesz bőven faladat! Én már kezdek aggódni, hogyan győzzük, pedig még a szezon elején vagyunk és már nagyon kezdenek a dolgok pörögni...
Hál istennek... Azt hittem végleg le akarod tenni a motorozást a gyerkőc miatt, de ha csak a végtörlesztés miatt adtad el, az teljesen érthető!
Húgom kapcsán pedig nehogy félreértsd ,isten ments, hogy számon kérjem tőled csak tesóm bezsongott teljesen
Nem tudom, hogy megegyezik-e a két motoron...
Z1000 kar
Z750
A fotón nem látszik különbség, de valaki okosabb csak meg tudja mondani?