Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem ügyvéd akit ajánlani akartam! De van az is!
Köszi, első körben megvárom mit mondanak nem rohannék egyből ügyvédhez.
Bár az is igaz még nincs ilyen esetben tapasztalatom.
Viszont ha valaki jártasabb ezekben a dolgokban, szívesen venném tanácsait.
Ha írna egy számot privátban felhívom.
Autós a hunyó! ezen nincs mit rágódni!
Ha rám csörögsz,adok telszámot aki tud segíteni!
"Szerintem jogilag teljesen mindegy, hogy téged tájékoztatott-e bármi. Nem vagyok jogász de szerintem 100%-ban a másik fél hibája JOGILAG. Az, hogy figyelhettél volna jobban/lehettél volna óvatosabb a kutyát nem érdekli. Szabályosan előztél Ő meg kikanyarodott eléd, szerintem tiszta sor."

Úgy legyen. Én is ebben bízom. Még ha meg is büntetnek az előzés miatt.
Én zúzódásokkal megúsztam, de a motor miatt elég eléggé oda vagyok.
De örülök hogy nem tört el semmim.
Szerintem jogilag teljesen mindegy, hogy téged tájékoztatott-e bármi. Nem vagyok jogász de szerintem 100%-ban a másik fél hibája JOGILAG. Az, hogy figyelhettél volna jobban/lehettél volna óvatosabb a kutyát nem érdekli. Szabályosan előztél Ő meg kikanyarodott eléd, szerintem tiszta sor.
Igen a stoptábla nekem elsőbséget biztosított, ( amit én tudtam is) de mivel erről engem nem tályékoztatott egy rakéta tábla, elvileg nem tudhattam hogy ott stop tábla lesz.
Bár ott lakom nem messze, és egy kétsávos felezővonallal, útpatkával ellátott főúton ( sajnos nincs főútvonal tábla) haladtam nem gondoltam hogy egy panel alól egy egysávos aszfaltcsíkról ki kanyarodik szembe velem egy autó. Szemből nem jött senki, így meg sem fordúlt a fejemben hogy kivág elénk egy fater.
34. § (8) Tilos előzni:
e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve
- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.

E szerint a stop tábla miatt igenis előzhettél ott! Semmiképp ne hagyd magad! A rendőrnek meg kéne egy KRESZ könyv...
Sajna igen. Ez egy ilyen eset.
Abban bízom hogy valamelyest nekem ítélik az ügyet, de tudom hogy ez közel sem biztos.
Elismerem valamelyest én is hibás vagyok, büntessenek meg. De a balesetet nem én okoztam .(szerintem)
Majd beszámolok mit hoz ki a vizsgálat.
Jah látszik frankón. Kiszakadt a kormány rész a vázból. Pedig meglehetősen robosztus a váza a 11-esnek
Hát igen. Sajnos ez a tipikus esete annak amikor a véletlenek együttállása megszopat. Amúgy félre ne érts nem beszélek magas lóról én ugyan úgy megelőztem volna a tötymörgő kocsit és lehet ugyan így jártam volna. Sajnos valószínüleg a biztosító is majd csak széttárja a kezét hogy így jártál mert a kresz szerint nem tehetted volna meg. Amúgy sérülések rajtad ? Könnyen megúsztad? CSak mert fater 50-el akarta fellükni Horvátban a traktort és dupla combcsont törése volt. Szóval nem kell gyorsan menni ahoz hogy nagyon összetörje magát az ember.
Ez lett a dologból:
Egy főúton mentem lakotterületen ,utolértem egy autót ami 35km/h val ment. Index kielőz, viszont volt egy sz@r kis egysávos stoptáblás utca. Én már előztem, az ember meg a stoptáblától szembe fordúlt velem. Bár nem mentem gyorsan, de frontálisan bele mentem. Hilyába próbáltam beszúrni a két kocsi közé, már nem volt idő rá.
A rendőr szerint én ott nem előzhettem volna mert a kereszteződés közel volt. De tegye fel a kezét aki egy ilyen motorral nem előzte volna meg. ( amúgy nem tiltotta semmi az előzést, csak tudnom kellett volna holvan pontosan az utca)
Amúgy mi történt hogy ennyire összetörted szerencsétlen malacot ?
http://www.sugomotor.hu/index.html

Ez az. Én innen rendeltem a múltkor a vízpumpámat bár ez nem egy típus specifikus alkatrész az igaz de szépen és faszán működik azóta is

vagy Baján van másik is. Ez : Bár Őket nem ismerem

http://motoralkatreszek.com/honda.html
http://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/honda_x11-9754987
Néztem. De ahogy láttam jópár olyan alkatrész is cserés ami nekem is kellene.
Pl. A km óra az enyimen is összetőrt. Ha azt külön meg kell vegyem az is kompletten 2 kiló. Plusz sárvédő 60-ért......Így viszont lehet inkább egy sérülésmentest kicsit drágábban.
De köszönöm. A bajai bontót nem ismerem de megkeresem.
Sajna nem lesz egyszerű.
Gondolkodtam más típusban is, de nagyon szerettem. Így a megmaradt dolgokat nem akarom egy bontóba 200-ért beadni.
Egyenlőre az a terv: ha találok egy donort, a kettőt egyesíteném. A maradékot meg eladogatnám. Az alkatrész árakkal tisztában vagyok. Ha a biztosító fizet valamit, akkor jobb a helyzet, viszont ha nem zsebbenyulos.
Tavaly egy első sárvédőt kellett cserélnem, ( letolatták) az sem volt egyszerű. 60 körűl kértek érte. És most rommá tört ez is.
Akiket még érdemes lehet megkérdezni ha más nincs az a Bajai nagy motorbontó. Nem biztos hogy van nekik de óriási a bontott motor készletük, talán akad benne egy 11-es is.
Találtam még valamit.
Azaz nem még hanem ugyan ezt csak fotóval. Első ránézésre a váz rendben van de az első telók kaptak rajta egy pofont.

http://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/honda_x11-9754987
Hát az 5-6 száz az elég alul becsölt ár. Az egyben lévő nem regisztrál rendszám mentes masinák amik közúti forgalomra még alkalmasak inkább 7-8-900.000-ért mennek.
Ez sajnos a mi keresztünk ha az embernek 11-ese van tudja sajnos nagyon jól hogy hogy ritkán talál hozzá rendben lévő alkatrészt. Azonban ha találsz egy egészet és marad belőle valami szól egy két apróság engem is érdekel. Farokidom, hátsó sárvédő rész esetleg a műszerfal burkolata annak is az elülső része.
Na fény az alagútban....
Készülünk
Igen tisztában vagyok vele. Ez sajna nem egy jó befektetés, de a külfőldi oldalakon is hasonló árban vannak a gépek.
Az biztos hogy gazdasági totálkár így a gép. Viszont sajnálom a sok módosítást amin annyit dolgoztam. A blokk hibátlan kb 40e km van benne csak. Papírjai rendben vannak. Egy jó állapotú vámpapíros 5-6száz körűl jó lehetne. De ez még odébb lesz.
Csak halkan jelzem hogy gazdaságilag egy vázsérült motor felélesztése nem biztos hogy ésszerű.
Mielőtt nekiesel számold össze mennyibe kerül a szétszállt eleje a motornak meg mennyi egy használt xx ára.
Ha találsz egy olcsó donorgépet külföldön a jobb megoldás lehet.
Vagy keresd atix-ot annyi xx-et bontott hátha.
Végülis lehet. Holnap felhívom őket.
Találtam egy pécsi hirdetést amin egy sérültet hirdettek, azt gondoltam ez ugyan az.
Majd kiderűl.