Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem a Ferodó,és a Brembo jött be!
Skacok lenne egy kérdésem. Nem sürgős nem egy eget verő kérdés de már most felmérem mit kell beszereznem a következő szervizre hogyha éppen unatkozom akkor legyen mit keresgélnem a neten. ezt a szezont még kihordja a fékbetétem szerintem de a következő szerviz szakaszban azaz a következő télen Fékpofák cseréje biztosan esedékes lesz. A jelenlegi fékbetétek nem rosszak, jól fognak de rohadt idegesítő hogy amikor otthon lassan gurulok a kátyúkkal körbebombázott lejtős kis utcában és enyhén fogom a féket úgy nyekereg mint egy régi zsírhiányos szekérkordé. Ezért valami jobb fékbetéteket keresek. Dunsztom sincs hogy jelenleg milyen van benne azonban az ár szerinti szórás nem kicsi. Mi az amit ajánlani mertek?

pl most kalandozva a neten egy AP Racing fékbetétbe szaladtam bele aminek előre 7400 Ft párja ami nem hallatszik eget verő árnak de erről a márkáról még soha a büdös életben nem hallottam igaz most hirtelen nem is jut eszembe egyetlen márka sem. Valami hasznos tipp ?
Sajnos Taschner nem vállalja a szerelést. Nem is nagyon akart kommunikálni segíteni.
létre hoztam a Cseszneki parkoló találkozót eseményként.

http://www.sportmotor.hu/eseme...
Suzukin muszáj volt cserélnem, Hringen célegyenes végén mindig pulzált a fékkar.
Mert a Honda világ életében minőséget képviselt és a világ legjobb motorja
Teljesen igazad van.
De azt azért tegyük hozzá,a Suzuki,illetve a Kawasaki régebbi típusainál,olyan szar minőségű fékcsövet használtak gyárilag,hogy markolatig be tudtad húzni a fékkart,oszt még nem állt a kerék!
Azokon indokolt volt a fékcső cseréje!
De a Honda,illetve a Yamaha már akkor se küzdött ilyen gondokkal!
Könnyen lehet, annak idején a szervizekben nekem a veztengelyt mondták, hogy más, de igazából a fene tudja.
Ez a fémfékcső csere soha egyik motoromnál sem alkalmaztam mert nem tudott meggyőzni. Nálam okosabb emberek tervezték meg és a gyárinál jobb nem kell nekem. Persze tudom, hogy mutatós és ennyi. Na meg persze meg kell élni a forgalmazóknak is, megértem őket. És ami a lényeg motoroztam olyan xx amin fémfékcső volt és én NEM éreztem egetverö különbséget. De lehet, hogy bennem van a hiba.
Pontosan igy jártam én is. Lemezek eltéve kb 1000 km után vissza rakva és tökéletes.
Húúúúúúúúúúúúúúú bazzmeg!
Ez nagyon gáz!
Itt komoly gondok vannak!
így gondolom én is és lehet hogy tényleg dugulás van az a sípolos hang is arra adokot homok szem került a rendszerbe
szarul néz ki
gyanítom nemigen volt cserélgetve a fékfolyadék. Pedig filléres tétel
Holnap neki állok s kifujatom az egész rendszert 6 bárral minden csővet
Re
amit kivettem azokon sem volt
én a perforált lemezekre gondoltam a fékbetét hátuljáról.....na azt egyszer én nem raktam be ,mert gyanítom vastagabb volt a ferodol és szorult volna ...éppen elöl
igen kis em jött a helyéről a lemez a fix oldalon van a keskenyebb rész
a lemezeket átraktad az új betétekre? Mert én már láttam olyat,hogy nem tudtam felrakni az egyik Xx-re mert szorult volna,így lemaradt a fix oldalnál.. késöbb berakható úgyis pikk pakk.
Szia a lényeg,hogy elővettük a motort és észre vettük,hogy szorul az első kerék,átalakitva nincs csak fém fékcsőde már vagy 5 éve.Most cserélve lett fék pofa de csak a 2 első a 2 fék nyerget ma szedtem szét 2 jára de semmi hiba nincs benne,viszont az első fő fékmunka hengerbe mikor elöször leszedtem a tetejét ilyen apró rozsda szemcséket láttam és kitakaritottam viszont ma is leszedtem és megint voltak benne rozsda szemcsék,sőt a légtelenítő csavarok rozsdásakl voltak de csak a 2 első fék é.
a duált biztos nem,mert azt kérdezte ezt hogyan kell légteleníteni...