Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem lehet, hogy vmely vákumcsövön keresztül falsot szív, lyukas vagy átszakadt egy membrán?
Sziasztok!

Kollégámnak van egy problémája a karbis XX-el. Az a jelenség, hogy kb 90km/h-ig jól megy. Aztán egy hatalmas lyuk lesz amikor csak dadog rángat hörög nem megy, és aztán megint csak jól megy, de ekkor már nagy sebességgel tud csak haladni. A fogyasztása most 22L/100km. Üres járatban szépen lassan fel lehet pörgetni és nincs benne az a torpanás. Viszont terhelés alatt probléma. Ajánlották, hogy cseréljen karbisort és próbálja meg úgy. Csak itt a bökkenő. Nincs felesleges karbi, sőt a bontókban sincs egy sem.
Volt a motor Topor Robinál. Azóta eszik 22L-t. Előtte ugyan ez a szitu annyi különbséggel, hogy 70km/h-val ment aztán a lyuk. Viszont akkor csak 7L-t evett. Szóval ehhez szeretnék nevében segítséget kérni tőletek. Hátha valaki már szembesült ezzel a problémával. Budapesten lakik az illető.

Köszönettel Zsolt
Két éve én is lecseréltem a teljes fékcsövet fémhálósra .Mit mondjak vannak spéci gyári csatlakozók amit nem egyszerü kiváltani.Nade hogy segitsek is .Én is belefutottam ebbe a problémába hogy az istenne se akart buborékmentes lenni és olyan volt mintha termelödött volna a levegő bele .Nekem a hátsó volt problémás az első gyorsan lételenitődött .A végán már a hátsó féknyeregtöl egyből a fékfolyadéktartályba vezettem egy hosszab csövet mert már 2 liter fékfolyadék ment a levesbe ,és még mindig levegős volt.Namármost azt csináltam ,hogy a hagyományos légtelenitéskor mikor engeded fel a légtelenitőcsavart ,és a hátsó fékpedál megy lefele, akkor csak félig nyomtam le nem koppanásig .És igy lőn csoda elkezdett buborékmentes lenni a fékfolyadék. Szerintem mikor évekig használod a pedált akkor csak épp egy pár milimétert használod mivel utána felkeményedik a pedál és megáll. Mivel eltelik igy kb 8-10 év bekopik ehez és mikor elezded teljes hosszában használni levegőt sziv valahol .Nekem ez volt .Az elsö segédmunkahenger tényleg könnyebben kel járjon és szerintem onnan is át kell pumálni a rendszert.A levegősödésnek meg hogy szorul az első kerék szerintem sincs semmi köze egymáshoz.Remélem tudtam segiteni mert 2napot szo@tam vele én is mire ez bevált.Azóta kocsinál is találkoztam ugyanezzel a problémával és akkor is bevált ez a trükk.
Nezd meg hogy a csuszkàkon konnyen jàrnak -e a nyergek.
Nincs benne semmi szelep!
Sajna gyakori hiba az XX-nél,illetve az ehhez hasonló duál fékes rendszereknél!
Ha egyszer levegő kerül bele,azt a jó isten is csak kiim átkozni tudja!
Én a helyedbe lentről tölteném fel,úgy tuti nem marad benne levegő!
A segéd fékmunkahengert miért is olajemelővel nyomogatod? Annak könnyen,simán kel járnia! Kézzel simán működtethető!
Egyébként ha levegő van a rendszerben,attól nem szorul a fék,a kerék,max.nincs,vagy gyenge a fékhatás!
Tartok tőle ott valami el lett baszarintva!
Fém fékcsövek vannak rajta ,van ebben valami szelep ami okozhat ilyet ?
kézzel nehéz forgatni ,de nem tudom menyire kell fognia a féknek a kereket mi optimális surlodás
Sziasztok végig csináltam a légtelenítést jobb lett de nem az igazi. A próbléma az,hogy az első kereket fogja a féknyereg ,most kapott új fékpofákat kilettek takaritva a féknyergek dúgattyúkkal együtt s előtte is ez volt a próbléma hogy szorult a kerék,ha nincs rajta féknyereg semmi baja nincs úgy forog a kerék.
Köszönöm a gyors választ :)
1 láb pumpa párszor lenyom rátart, jobb első féknyereg alsó csavar nyit- zár pedál felenged,ismétlés..
2 ugyanez , bal első féknyereg alsó csavar nyit-zár pedál felenged -ismétlés
3 ugyanez , hátsó féknyereg felsö(középtájon) nyit-zár pedál felenged ismétlés
4 ugyanez , hátsó féknyereg hátsó csavar nyit-zár pedál felenged ismétlés
és ennyi
Hali,

Itt megtudod nézni hogyan kell lelégteleníteni a DUAL rendszert.....
http://youtu.be/i8Eg2WcbVF8
Sziasztok tudnátok nekem segíteni ? A Dual CBS fékrendszert ,hogy légtelenitem le ? Az eleje jó a hátulján a fék pedál 1 ső nyomásra benyomható a másodikra kemény,alap helyzetben de ha a dual részét elöl olajemelővel benyomom minden megfelelően müködik. Hol lehet a hiba ?
Garazsban. Az aksit juniusban vettem.
Nem lesz gond, el fog indulni, ha jó az akksid. Garázsban tartod vagy ridegen?
Vasarnap szeretnem teljesen összerakni vegulis mar nem sok hianyzik
Injektoros
Karbis vagy injektoros?
Ja. Mèg szerencse
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a 6 hónap nem a szezonra esett...
Ez egy Honda... beindul
Remelem beindul
Kemèny 6 honap utan
Szombaton meglesznek az alkatreszeket. Vasarnap betudom inditani.
Ez aztán a roppant fontos pénzbehajtó rendszer... Van ez közpénz megfigyelő/jelleg visszaállító kivitelben is? Mert akkor találhatnának a rend éber őrei ~250MRD-t és meglenne a sok-sok éves költségvetési terv...
Véda rendszer bemutató videók, ha valaki még nem látta volna:
http://youtu.be/BZSZ7mnwCfI
http://youtu.be/wF_bEp0TwX8