Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jó reggelt!
Egy kis érdekesség:)
A lábméreted szorozd meg kettővel, majd adj hozzá 40-et.
Az eredményt szorozd meg 50-nel és adj hozzá 11-et.
Az így kapott számból vond le a születési évszámod (négyjegyű szám).
Az eredmény első két számjegye a lábméreted lesz, az utolsó két számjegy pedig az, hogy hány éves vagy
Ha nem az jött ki, TE TÉVEDTÉL !
Nem sértettél meg, ha te gumis műhelybe dolgozol akkor az szuper!Nem küldök képet.,, R17 oldalon sokat nézelődök,de van még sok gumis oldal,,,ahol elég jól le lehet szűkíteni hogy milyen típusú gumit szeretnél,,,na és ott aztán van elég eltérő mintázatú gumik,pedig ugyan abba a" csoportba" van sorolva,,, pl, túrasport gumiknál,totál eltérő mintázat,pedig mind ugyan abba " műfajba " van szedve,,Nekem van enduro mocim is,,,arra pl, más kategóriából választottam gumit,,, Na mindegy, nekem most ez esett be korrekt áron,,,( mondjuk nekem túrázni kifogástalan ) De ha el kopik következőnek veszek rá pálya gumit! :-)
Köszi ..képeket nem kérek..Lehet többet láttam mint te...( minden nap ,mivel gumisműhelyben melózok)
Nem akartalak megsérteni ezzel a " túraendúró-gumival"
Mindenki olyan gumit használ amilyet akar...
De még az se kizárt hogy enyhe terepre is fogom használni :-)
Igen ez Turás gumi,,,,nem pálya gumi az biztos,,,,de én nem is arra használom,,,
Háát az hogy enduros,,,,!? :-),,,,Gondolod küldök át képet enduro gumiról....
Jó reggelt!
gratulálunk mi is!
Üdv!
Ez nem valami "túraendúró" -gumi lenne ?
Én azért XX -re ezt nem raknám föl..
Sziasztok..
Hát igen...
Tudnék mesélni ...a 10-20-30 millás autócsodákról meg a tulajokról...Autóra tellik nekik..aztán meg "szarakodnak" a 10-15e. Ft -os használt gumikkal..
Köszönöm
Sziasztok szép a motor gratula hozzá
Gumitémára visszatérve én is vettem sok használt gumit általában 80 százalékos körűliket és nem sok negativ élményem volt vele kapcsolatban .Mindössze egyszer eresztett az eggyik de sráchoz visszavittem és elnézést kért adott másik gumit amivel semmi baj nem volt.Ez okbol kifolyolag fontos a korrekt gumistol vásárolni.Ugy vettem észre aki maga is motoros az korrektebb általában .Ennél a lyukas guminál is szolt elöre a srác max pár nap garancia van mert használt ,de a hiba elö is jött 1-2napon belűl(nagyon lassan eresztö pici lyuk volt)De találkoztam olyan gumival is (elsö motoromon volt igy vettem)ahol a tulaj pénz hiján vett 1-2 ezer forintért teljesen kopott gumit amit megvágatott hogy legyen rajta valamennyi minta.
Szép napot!
Gratulálok! Nagyon szép!
Szép! :-)
Sziasztok! Kicsit rendbe raktam a gépemet . Az előző tulaj nem igazán foglalkozott vele. Elmondása szerint 2 éve jóformán rá sem ült. Az első lánckeréktől egy tányér kását vakartam ki . Meg hasonló csodákat találtam itt,ott. De szerencsére szépen gurul. fék, motor pöpec. Nem is nagyon akarok leszállni róla . Tettem fel róla pár képet. Üdv mindenkinek!
Na igen, ez is nagyon fontos.
Én is szoktam venni használtat, de a kritériumnak nagyon kevés felel meg (kor, mélység, nem repedt). Régen nem érdekelt csak, hogy occsó aztán meg nem azt kaptam amit elvártam volna.
Most egy új gumit 24 ezer Ft ért vettem és tökéletesen megvagyok vele elégedve. (Új guminál sem mindegy, hogy pl.: hol tárolták)


Meg sokan eladják új motorjuk gumiját amire egyből lecsapok, ha van értelme.
Vágot slick-et én se raknák fel, nem látom értelmét,,nem pályázni megyek,nem arra használom a mocit. Vettem jó pár új gumit is pályafutásom alatt, meg jó pár használtat is.Én szerintem semmi gond nincs a használttal ha JÓ! Nem lefutott, le koptatott gumiról beszélek! Mert találkoztam már olyan mocisal Túrázás alatt aki nagy büszkén mutatta a gumit amit 1 napja szereltek fel neki 5-ezerért, és volt benne 2 mm minta! Erről ennyit.
Én akkor veszek használtat ha az jó állapotú, és persze árba korrekt, ja és nem 7-8-éves legyen! Meg repedezett! Előző levelembe le írtam az én meglátásom erről a témáról...Én most pl, használt gumit rakattam fel hátra, 8-ezerbe volt szerelve! Meg mértem 5 mm mélység megvan mindenűt... Az új gumiknál 6-7-8mm a minta mélysége, ez függ a típustól és márkától, túra, stb,,
Szép jó reggelt.

Én újat vásárolok vagy olyan használtat ami új motorról való és a gazdája nem volt vele megelégedve, mert pályára menne. Régebben csak használtat vettem, de gyorsan rájöttem, hogy az új az sokkal jobb. Szerelni magam szerelem, így az nem befolyásolt, de anyagilag nekem jobban megérte az új, hiszen az alföldön nem túl sok kanyar van és középen gyorsabban kopik.
Ez saját véleményem, persze nem biztos, hogy igaz.
Vágott slick-et utcára biztos nem raknék, hacsak nem úgy megyek, mint egy profi kanyarvadász, de túrázni........
Jó reggelt!
Ismerős a gumi vásásrlás
Ugye vannak a nagyfiúk (most autóról beszélek)
Megveszik a BMW-t és amikor elkopik a gumi akkor meg jönnek azzal a dumával,hogy nem tudsz valami olcsó gumit?
Megvenni könnyű, bizonyos autókat, vagy motorokat,de azokat fenn tartani?
Inkább spórolok,ha lehet új gumit veszek
Szép estét.Látom megy a gumi téma :-)
Háát igen, nehéz okos lenni,,,,használt vagy új !? :-)
Persze mindenki újat venne ha lenne pénze rá! De ezek szerint nem mindenki teheti meg, így marad a használt. ( sajna )
Az is igaz hogy azzal kevesebbet megy el a használt,,,, de mégis sokan vesznek használtat,,lehet azért mert nem egyszerre add ki 10-20 ezreket hanem mondjuk csak 7-8-ezret,,,, Az is igaz hogy jól meg kel nézni a használtat hogy jó legyen,,ne egy olyan mocirol származón amelyik puffos volt,,vagy padkás stb,,mert nagyobb az esély hogy szétmegy,,, Én előre új gumit vettem.Hátra használtat. Szerintem 80%-os. És 8-*ezer volt szerelve. Szóval ez nehéz téma. És ha új gumit veszel,az is 1 év mulva használt guminak számít, és az is szét mehet, és senki nem fog neked rá garanciát adni pl, 1 év után, mert jön a sablon szöveg hogy gödörbe mentél, padkáztál, stb! Vannak konkrét élményeim a garanciás gumikkal,,,, Na de ez az én véleményem, nem akarok befolyásolni senkit! szép estét nektek :-)
Én mindig újat veszek!
Szerintem pont ugyan annyiba jössz ki,a több garnitúra használtál,mint egy újjal!Ha bele veszed a szerelési költségeket,a ki eső időt,oda is kell menni ugye(az is pénz,stb.)szerintem pont nem olcsóbb a dolog!Meg aztán én láttam használt gumit szétnyílni!Sőt!Egyszer még régen én is vettem,oszt 15-20 kilométer múlva hasadás lett rajta,ami szépen nőtt!Mikor vissza vittem,jól elhajtottak,mondván ez a használt gumi rizikója,de vehetek náluk másikat!No ez után én hajtottam e!Azóta csak is újat veszek!
Isten éltessa az Andikat!
Én sajna nem tehetem meg az új gumi vásárlást, ezért kerestem megbizható használt gumi forrást. Nem sokkal drágáb, mint a slick, és legalább nem nyektet érte a rendőr. A futásteljesítmény nagyban függ a jobbkéztől is. Mint láthattad ÉN Michelin párti vagyok, nekem az jön be, másnak más a befutó. Én nem megyek sokat évente, nem is fénysebességgel közlekedem, így az általam választott gumik kielégítik az igényeimet.
Jó napot!