Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az RS elött voltak motor barátom az RS csak anyagi dolgok miatt volt ,hogy legyen valami.Nem lebénáztala ,hanem azt mondtam ilyenkor ne osztogassál tanácsot én 8-éves korom óta motorozok ilyennel olyannal.Csak ,hogy megnyugtassalak lehet 600-as mocia lesz 80 paci.A szerviznek semmi köze ehhez a dologhoz ott nem tanácsokat osztogatok hanem javíttok és meg senki nem panaszkodott.Sőt itt sem tanácsot osztogatok hanem motorokat javasoltam mindenféle méretben és főként szakmai szemmel mi nek mi a nyűgje.A vita azon kezdődött ,hogy hülye vagyok minek ajánlok 1000-es motort és nem én kezdtem.Ezek voltak ilyen árban amiket szakmailag meg szabad venni.Ha mégsem ezeket választja az ö döntése én csak ajánlottam és elmondtam a véleményem tapasztalatom.Itt befejeztem!
ez a legjobb . . .
"Szó szerint idézve "jaj istenem mit tegyünk""
még csak nem is az én szavam járása, igen egocentrikus vagy :) a balesetnél is te voltál az ász, itt is te vagy az ász, gondolom szervizelni is te tudsz a legjobban, akkor ugye motorozni is, meg hát a ruhákhoz is te értesz a legjobban, meg a semmit előadni ebben is te vagy a legjobb
jah igen az esésem meg februárban volt kb 8-10 fokba , de jut eszembe te is estél már el, akkor te is egy balfasz vagy?
és én még ajánlgattam a szervízedet Jézusom
mellesleg egy cbr-el nem csak 110-el ment volna hanem kilo 60al de biztos meg fogta volna mert azon jobb a fék főleg hogy féknyom sem volt, és meg is értem hogy ideges vagy meg taknyosozol itt mert a bizonytalanságod magyarázod csak
egy vicc vagy ember a beleset nem így nézett ki de mivel te mondtad először én biztos már csak magyarázkodni fogok, szal ezt hagyom is,(az audis ürge volt az irányító sztem meg ) hozzátenném te is csak egy 29 éves takony vagy akinek 3 évig egy rs-e volt szal neked sincs kiemelkdően óráiás "mindjárt kiverem annyira nagy vagy" tapasztalatod ahogy nekem sincs csak én nem ugatok 30 soros válaszokba, (ha már taknyozunk) ha meg pumi is elesik valamin akkor ő is egy béna fasz lesz nem? Akinek behúzták a zsákját annak is te adtál tanácsokat?
dh azért esett el mert barom volt nem vette figyelembe az út minőségét,a hőfokot,és saját magát,mellesleg egy cbr-t lehet megfogott volna és nem is lett volna semmi baj.Tiknyál szarházi nem észt osztok és nem is akarok senkire semmit rásózni ,ha figyelted volna a linkeket és nem mindjárt megállsz az 1000-es nél és állsz neki rinyálni mert.Akkor tudnád ,hogy volt az ajánlatoki minden féle.Az esésre visszatérve ha már ÚGY is KIRÁLY VAGYOK!(nem akartam soha felhozni!) ,de ha én nem vagyok akkor ott hanem csak ti főleg te akkor a Bálint már nem biztos ,hogy itt lenne!Szerencsétlen pancser eszetlen banda!Nagy öreg rókák (róka!) még azért is nekem kellett rátok kiabálni ,hogy hívjatok mentőt mert ijedtetekben a motorokat sem tudtátok lerakni ,nem ,hogy mit is tegyetek.Rohangáltatok mint pók a falon!Szó szerint idézve "jaj istenem mit tegyünk" ezt konkrétan tőled idéztem és nem kell a duma mert így volt az nem jutott egyik ötök eszébe sem ,hogy felvegye a kúrva telefont!Én ordítoztam ,hogy hívjátok már én nem tudtam mert a Bálinttal foglalkoztam.Sőtt azt is kiabáltam ,hogy a motort vigyétek az útról mielőtt még 1 baleset lesz mert be nem látható helyen feküdt!Erre sem voltatok képesek mire egyikőtök végre odajött és eltudtam rángatni a gépet az út közepéről!Előttem már húztak-be zsák zibzárt szarházi!Olyan meg ne beszéljen tapasztalatról aki nyáron verőfényes napsütésben elnyal 1 tócsán mert éppen mostak 1 autót!1000-alatt meg azért gyártanak motort mert mindenkinek más az igénye és kellenek is.A jogsi pedig pürökrácia annak idején volt 1 és kész bár akkor nem is volt ekkora különbség motorok között.Még valami én sem értek azzal 1 ,hogyha betöltötted a 24-et bármekkorát leteheted.Te léghűtéses király!Vegyél olyant!Öreg róka!Elkérem havertól a GPZ 500-ast menyél vele.Utána oda adom az enyém és menyél vele!Akkor megtudod miről beszélek tapasztalat királya!Ruhát meg olyant vesz amit és amennyiért akar. Nekem is 20000ft-os használt ruhám van protektoros bőr.Már használtan lehet olcsón jókat kapni.Hülye gyerek!Hidd el kívánom az életben ne essél főleg az esőkabátodban!Te tapasztaltak atya
pumi bőr ruhából is az 1 millásat vedd meg mert az 200 nál sem szakad le rólad sőt amig nincs eredeti gp sisakod sztem addig ne is hordj semmit mert az eggyel olcsobb csak kényelmetlen és összetörik bent a fejed 60 nál
jah ennyi megint te vagy a király, és még a másikhoz marha jó szemed van ha mi a hátad mögött beszélünk rólad
először is de mondtad neki hogy vegyen nyugodtan
másodszor dh nak még az 500 as is nagy volt azért esett el nem pedig azért mert a te aberrált logikád szerint nagyobb moci kellet volna neki és akkor nem esik el, vicc amit te is elő adsz itt 30 sorokba írva, már bocsánat, pumi meg azt vesz amit akar! Nekem az nem tetszik ahogy próbálod befolyásolni nem pedig csak tanácsot adsz neki, te király
MÁs, nem is értem minek gyártanak 1000ccm alatt motort sőt minek a 3 fajta motor jogsi, sőt ha már itt tartunk minek sisak meg minek ruha úgy is mindenki lassan megy ésszel, vagy szted van olyan ember aki úgy ül fel a motorjára hogy én ma balesetes leszek?hm mr tapasztalat? aki tényleg tapasztalt az nem ugat a vakvilágba úgy hogy az embert és az igényeit sem ismeri,

üdv a senki...
Már úgy is kötekedek akkor mondom ezt-is.Ügye az öreg vén tapasztalt motoros rókák cordurát használnak mert még nem estek 1 tisztességeset!A cordura kényelmes könnyű laza viselet praktikus sok zsebbel esetleg még vízálló is és a jobbak még melegek is.Kiváló városi csellengéshez!De nem motorozáshoz!Csússzál el 60-70-el benne lehet páncélod de még a picsád is leég benne lehet az akármilyen bélelt.Én már estem benne.Köszönöm többet nem kérek belőle jó nekem a kényelmetlen,nehéz zsebetlen bőrruha is! Ja ui.Mielött a beszólongatok szólnának 70000 ft cordura cucc szakadt le rólam.
Mi van hiszti bagázs? A tapasztaltak gyöngyszemei!Igazi kemény kipróbált motoros banda! Kibeszéltek a hátam mögött mi?Szégyen gyalázat!Nem tudom miért féltek annyira az 1000 motoroktól?Mentetek már velük?Ha igen menyit?Miért gondoljátok ,hogy 100 éves tapasztalat kell egy 1000ccm motorhoz?Miből gondoljátok ha kanyarodsz és adsz neki gázt keresztbe állsz és annyi?Nem kell 2 vissza gangolni és 1 izmos csuklót húzni neki persze akkor repülsz ,de az 500-al is!Megsúgom gyermekeim ,hogy sok esetben kezelhetőbb és nyugisabb egy 1000-es mint egy 5-600-as motor vagy pl egy 400-as VFR szerinted nem bassza ki magát alólad ha eszetlen vagy?Olyan nyomaték van benne mint állat 80-ál 3.-ba odabaszol neki és ha nem figyelsz gatter!Technikailag pedig sok esetben biztonságosabb egy nagy mint 1 kicsi sőt sokszor esetleg kitudja húzni a kezdőt a szarból pl egy benézett előzés stb. Nem arra kell gondolni ,hogy húúúúúúúúú bammeg 1000ccm 140paci és ha lenne lóvéja dögivel és venne 600-as Hornetet?Nem 1000-es "csak" 600-as állítom jobban megy mint az én öreg 1000 motorom.Úgy meg hal mint a sicc ,de a ti lelketek nyugodt mert "csak 600-as motort ajánlottatok neki!Pancserek!Itt a példa DH idézem "még jó ,hogy csak ekkorát vettem mert kihasználom a motort" igen jobb? Nem biztos!Mert igaz "csak" 500ccm és "csak" 50-60 paci az a motor megy lazán 180 esetleg 200 ,de biztonság technikailag NEM arra való!Hátúl dobfék laca kormánytartás hosszú puha telók hátul hagyományos felfüggesztés virsli gumik!Lehet nagyobb biztonságba lenne egy 600 CBR-en vagy egy 600 FZR-en pedig azok 80 paci sor 4 és 100ccm nagyobb!Nem azt mondtam a Pumuklinak ,hogy vegyen 1000-es FZR-t hanem abban az árban amije van a legjobbakat kerestem neki főként biztonságra,kezelhetőségre nézve!Ezektől az 4-5-6-750-es GPZ-K messze elmaradnak!Nem hisztek nekem ,hogy sok esetben jobb egy 1000-es motor esetleg még kezdőnek is akkor kérdezzetek meg olyan aki már végig mászott 1-2 motoron tapasztalt és bőven ment 1000-es motorral.Na jól van mondjuk ki a nevet úgy is kapok a fejemre Rinának a segge alá nem raknék még 50-es RS-t sem.Nem is tudom mit irogatok ide nektek mikor úgysincs itt senki!Legalább is azt mondtátok ,hogy senkik vagytok!Öreg rókák!
pedig az önéletrajzod is megtaláltam :
én itt nem vagyok senki
. Persze kivagy te itt? én ezt neked nem hiszem el
hát igen olyankor legalább 1esig visszaváltok hogy ne fulladjon meg
ezért is van strandpapucs rajtam,mert a sok váltogatás nagyon kényelmetlen ám csizmába!meg nem is érzed annyira
és mivel nem kap bele a szél ezért az előzés is könnyebb nem ? mivel ugye neked nincs nyomatékod kell a aerodinamikán javítani
láttad hát mikor pizzáztunk , meg van a páncélom is azt is láthattad, és a helyedben úgy vásárnék először ha ezt minimálból kell kihozni hogy térdvédő, meg kabát vagy gerinc protit (otthon lévő igazi bőrkabáttal vegyítve) kezdő ként el sem indulnék otthonról felszerelés nélkül főleg az elején,

Más mikor én voltam full kezdőn még a kis cbf-el is elestem mert sok gázt húztam neki, pedig az csak 22ló volt, de biztos az én oktatóm volt rosz....
én mindig izomtrikóba megyek,abba nem kap bele annyira a szél mint a cordurába,meg ha esek kevesebb ruhát kell levágni rólam a mentősöknek
én is afelé húzok fore, a te ruhádat mintha már láttam is volna
bőrt vagy cordurát akarsz? Én azért szeretem a cordurát mert inkább túrázósabb vagyok és az arra jobb, de persze ki vagyok én hogy ezt nekem elhidd, egyébként a cordurán vannak zsebek meg bélés meg stb... azért praktikusabb
azt csak hiszed
még csak a csimma meg a bukó, meg a kesztyű, ruhával kicsit bajban vagyok, ilyen amorf formára mint én nehéz találni:)
az se rosz, rucid van már? abból se baj ha egyből megveszed a lenagyobbat kitudja mi lesz 10 év múlva, akkor is jó legyen még!