Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

sziasztok..

én elmondtam véleményt..nem kell megfogadni...nem vívok szellemi csatát olyannal aki fegyvertelen...
itt a gyári rx dugója..holnap meg bövebben kifejtem az álláspontom!
Sziasztok!

A hengerproblémával kapcsolatban én is annyit tennék hozzá, hogy a nicasiloztatás és az egygyűrüs dugó a megfelelő megoldás.

Robogótuningos korszakomban megfordult egykét tuninghenger a kezemben, és a tapasztalat azt diktálja, hogy a 2 gyűrüs dugattyúkat a kevésbé pörgős öntöttvasból készült hengerekhez gyártanak a gyártók, míg a Nicasillal bevont alcsihengerekhez az 1 gyűrűs henger dukál.
Gondolom részben a hőtágulással is összegüggésben van, de leginkább a sűrítési aránnyal.

A Nicasilnak pedig pont az a szerepe, hogy a felkeményített felületű henger ne kopjon olyan gyorsan. Ha levakartatod a hónolással, akkor olyan gyorsan fog kopni, a hengerfal hogy csak a baj lesz vele.
Sziasztok!

Rx 125-re ('90) keresek féktárcsát hátra! 6 felfogatás, 220as külső átmérő, csavarfurat távolságok 124 mm.

Köszi!
Krisztián
Kösz a hozzá szólást persze ,hogy nincsen sértődés hiszen ez a fórum arról szol h inkább minnél többen ,minthogy senki ne szóljon hozzá a témához! Kösz tete a véleményed és neked is Robogó tuningos !
Támogatom. Ráköltesz most valamennyit és sosem fog menni rendesen nem lesz alapjárat, csak egy merő szenvedés lesz az egész. Ha így szétpergett akkor érdemes egy teljes generált csinálni, és akkor örök, ha ugy kezeled ahogy kell.
sziasztok!
Olvastam az eszmecseréteket, arra vártam, hogy valaki más ír hozzászólást, de nem.
Ez barkács munka, amit szeretnél csinálni, és javasolt neked tete39.
Az a henger nem jó, kopott és a nikasil is le van pattogva.
Azt sem lehet megállapítani, hogy milyen oválisra van kopva, milyen méretet ad ki. Nicasilos hengert csak minimálisan lehet hónolni, épp hogy, mert nagyon vékony a nicasil réteg, a túlméretes dugók is csak 1-2-3 max 4 századdal nagyobbak az alapméretnél.
Tehát a boltban nem véletlenül mondták a jó megoldást, bár még lehet hogy a dugót is cserélni kéne, mert ki tudja, hogy mennyit ment, de az még lehet jó.
Bocs fiúk, de ez az igazság
ja rotax 123 van neked... henger kép alapján..
ok..szval én szegedi vaok..,van 1 enduro bolt..ENDURODEPO.HU..haver a tulaj ö szokott ilyeneket csináltatni,jó srác..estleg hívd fel..berugót ..azt meg a neten keressél..milyen mocid van rotax 122..123...
Kösz tete ,hogy irtál akkor megprobálom ezt! Ez körülbelül 15ezerböl-kijön sztem! Nem tudom amugy ,hogy miért történt ez! Tavaly szeptmberbe cseréltük a motort! igy volt! Most probáljuk életre kelteni Anyi kérdésem lenne ,hogy te hol vásárolsz alkatrészt hozzá? Mert a miénkröl hiányzik a berugokar!
ja..és ami még fontos miért történt? tudod? nehogy ujra így járj..olajzás miatt? melegedés..kevés hütövíz? víz szivattyu?
szia..
sztem nem kell hüvely..amit leírtam az kell 2 gyürüs dugo..meg amit leírtam ja ...persze gyári akkor lenne ha henger csere lenne,de jo lesz igy is...ja és olajjal rakd össze..,most nem mindegy 32 lovas lessz..és nem 35..na ez csak 1 tanács volt ..ingyen..a többi a te pénztárcádon mulik...
Elöször is kösz ,hogy írtál! Rendes vagy! Voltunk Motoros boltban ahol furnak stb és azt ajánlották ,hogy hüvelyeztessük meg!
És a régi dúgot meggyürüzik és ez körülbelül 35ezer lenne!
Azt mondták bent a boltban ,hogy ezt a NIKASIL réteget nem lehet honoltani egyben felcsiszolni! Szerinted csak akkor felkéne csiszoltani és uj dugot bele meg amit mondtál és kész?
mzsolt, a pikkelyesedés és a felső holtpont viszonyát nézve,..még éppen zárnak a gyürük: 2 gyürü, nem lesz gyári de jo lesz..
m..zsolt,neked dobtam az üzenetet, a hengerrel kapcsolatba..
szia..sztem 1 gyenge honolás kell és uj dugo hozzá gyürü 2 gyürüs,hajtokarcsapágy..felsö,hozzá csapszeg, tömítések azt ennyi, mielött összetolod csiszold le a beömlök széleit finoman,ja és a dugót nehogy fordítva tedd be..a tetején jelölve van hogy kell!
Sziasztok!

123 blokkos rx-hez keresek oldalsztendert! Ha van valamelyikőtőknek, kérlek írjátok meg azt is melyik oldalra való, mert nekem balos kellene.
Sziasztok Pest megyében hol lehet aprilia rx125-höz alkatrészt vásárolni? Mert mi idáig nem találtunk sehol! Remélem ti tudtok valami Üzletet ahol nagyjábol minden kapható!
Köszi Előre is!
ez így igaz...köszi Vega kollega
8400-as power elektronikája van valakinek eladó? esetleg cserélném 7800-asra +fizetnék rá
Keresd R0b33-t,neki van egy rendszámos eladó rx-e ha minden igaz.
ok..
Tetszik, de nekem igazából rendszámos kéne...kár hogy nem az, mert szép állapotú
ja és müszakilag jó állapot, 1 rugásra indul,nincs leharcolva,világítás jó,,,utcán használom,sm biztosítást kell erre az évre fizetni,,tel:0630 2624852
szia ..rákatt a nevemre ,azt a képgalériában is van kép,ja sisak nélkül, 42 axo csizmát azt adok vele..˝esetleg laptop csere értékegyeztetéssel is megy˝