Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én saját tapasztalatból mondom, hogy Bridgestone Battlax BT45.
Supercorsa -t nem találtam abban a méretben mint amiben nekem kellett volna... Úgyhogy nézelődhettem más fele. Nagyon jó gumi a BT45, nagyon tapad, gyorsan melegszik és persze gyorsan is kopik (de hát ez benne van). Ami pár száz km után szembetűnő dolog az az, hogy szemcsésedik (mintha mállana a gumi ahol nagy az igénybe vétel) de ezt szinte mindenki megjegyezte aki írt róla a neten. Meg is ijedtem tőle, de utólag kiderült ijedelemre semmi ok. :D És mint észre vettem csak akkor szemcsésedik ha nagyon erőteljesen fékezek. Szemcsésedés a tapadást nem befolyásolja, csak úgy észre vettem én is. Szóval én jól döntöttem, hogy BT45 -öt választottam és merem ajánlani.

De nézz körbe szerintem és ha más gumit is nézel akkor olvass véleményeket a neten, mert nagyon sok gumiról nagyon megoszlik a vélemény. Lehet, hogy nagyon jó aztán meg kiderül, hogy egy lócsöcs, csak akkor általában már mindegy.
van 130-asba supercorsa?
Hát sokkal vastagabbat nem tudsz rá rakni. 120/70 vagy 130/60. Az még rá megy. Pl. a Michelin pilot az egy jó gumi. Még tudom ajánlani a Pirelli diablo supercorsa-t.
Sziasztok! Valakinek van tippje milyen gumit vegyek az rs-emre?
Jó ragadós, tapadós gumit szertnék, nem baj h a hamar fogy. Kinek milyen tapasztalatai vannak?
Az se lenne rossz, ha vmi szélesebbnek tűnő gumit tudnék föl rakni hátra, mert ami a gyári mérete, az virsli...
Valami elérhetőséget tudsz megadni?
Kérdeznék még 1-2 dolgot
Előre is köszi
Ezer köszönet! :)
Kukoda Attila: 30/490-6559
Varga Krisztián (Kunhegyes-Motors): 70/312-2035
Vagy esetleg Újszászi Sanyi: 70/459-6036
Hát a neten idomot senki nem szándékozik árulni, na de remélem most szerencsém lesz :) A remény hal meg utoljára :D
Igen:) Eddig akármi kellett volt nála.
Köszi! Ha ide nem írja senki holnap, akkor próbálkozok a többi fórumon is. A srác egyébként bontott motorokkal kereskedik?
Hétvégén tudok telószámot írni de sztem addig vki beírja,esetleg derbi fórumban érdeklődj:)
Köszi, és őt hol érem el? Megnéztem fészen, de nem talál ilyen nevű embert.
Motorhispania furiát hajtok de Kukoda Attilánál van hozzá cucc tuti:)
Alkatrészt találni hozzá.. Esetleg bontott RS2-őt nem tudsz valakinél? Kellene egy első sárvédő :D
Heló!

Nekem Rieju rs2-őm van. SPANYOL MOTOR NEM KÍNAI! :D
Ugyan az a blokkja mint az RS-eknek, azért is ide írok, na meg mert itt sok jószándékú segítőkész fórumozó van :)
Nyugodtan vehetsz ilyen motort, az enyémmel lekopogom eddig nem sok gond volt, ami volt is az az előző tulaj bűne volt. És sztem ( ezért lehet megköveznek) szebb motor, mint egy rs :D
Nézz szét akár itt a képesmotoron is, mert van 1-2 RS2 eladó.
Szia!
Rieju spanyol gyártmány.Jó motorokat csinálnak.Am6-os blokk van benne.Alkatrészt találsz hozzá.
Ezeknél a kis motoroknál jó ha minél fiatalabbat veszel.Jó áron lehet kapni 2005-2007 körüli rs2-eseket.
Szerintem egyértelmű igen. Akkor valószínű a lamellák között az olaj odaégett, aztán a lamellák jól összeragadtak. Gondolom 15w40 -ből ráadásul nem hajtóműolajat tehetett bele, hanem azt amit autóba szokás motorolajat, mert általában az szokott "otthon" lenni.
Itt 2490Ft a Q8 75w90 -es 1 liter, szóval egyáltalán nem drága de mindenhol másak az árak, meg attól is függ, hogy milyen márkájú olajat szoktál használni. Mindenki másra esküszik, én a Q8 -ra. :)
Kérdeztem olyat mondott fülem ketté állt 15w40-eset tett bele mert hogy csak olyan volt neki othon . lehet attól a probléma?
Lehet használni simán keverékkel, az nem gáz. Van aki inkább keveri is magának a tankba az olajat. Amúgy attól függ mi baja van az olajzásnak..., ha az olajpumpa fingott ki, akkor nézzetek rá olajpumpát, pár ezer forintért már van. Max. 5k, ha ez a hibája.
Sziasztok..Valaki légyszi segitsen a képen látható teleszkópot szeretném belerakni az rs-be. Csak most az enyém a szerelőnél van és nemtudom megnézni hogy be e tudnám rakni. Valaki légyszi megtudná nézni, mondani nekem? Tudni akarom bele e megy köszi nektek :)
Hali!
Segítséget szeretnék kérni!
Motor vásárlása előtt állok.
Robogóm volt már 2, de úgy gondolom hogy itt az ideje egy kicsit komolyabb dologra váltani.
Azt szeretném megkérdezni, hogy az aprilia rs milyen motor? Futóműve, kényelmessége, mennyit eszik, hanyas gumik vannak rajta, hogy megy? Magyarán érdemes-e azt venni!
Vagy még a Rieju Rs2 jön még szóba, de attól félek, mert nem tudni róla semmit, később eladni, lehet hogy rosszabb lesz, mert a neve elég kinaisan hangzik.
Ha a riejuról tudtok valamit, akkor kérlek benneteket válaszoljatok!
Előre is köszi!
hello, az lenne a kerdesem, hogyha nem mukodik a kulso olaj befecskendezo, vagy nemtom, nem vagyokmotorszerelo, nem is ertek hozza, csak haver nezett egy motort, amiben nem jo, keverekkel megy most, mennyibe kerul azt legrosszabb esetben megcsinalni, meg mennyire gaz, ha soman keverekkel hasznalja? koszi
Nem kell köszörülni, felesleges. Meg szerintem nem is lehet. Az olajnak nézz majd utána aztán majd írd meg, hogy milyen olaj van benne. Tanácsokért nincs mit.
Nem tudom milyen olaj van benne majd megkérdem az előző tulajtól, de eléggé sűrű .Azért is gondoltam arra hogy vastag neki az olaj, mert ha melegszik már 1 fokkal jobb de addig egyenesen szörnyű. Nagyon szépen köszönöm a tanácsot még nem szedtem szét de eljött az ideje ennek is.Remélem sikerülni fog szétszedni ha az a baj. Ezeket föl lehet sík köszörülni?mert akkor beviszem a céghez és fölköszörülöm egyenletesre hátha jobb lesz .
Neked mi van benne? 75W90 -es kell bele. Én Q8 75w90 -es teljesen szintetikus hajtóműolajat használok a váltóba, amit elméletileg soha nem kéne cserélni, csak gyakorlatilag illik cserélni.

Amúgy ha hirtelen bekap a kuplung akkor valószínű összeégtek a lamellák a szar olaj miatt. Engedd le az olajat, szedd le a kuplung fedelet, majd a rugó leszorító csavarokat ki, aztán utána szedd le a lamellákat, valószínű egybe lesznek ragadva, nem fognak szétjönni a fém lamellák a ferodol lamelláktól. Ha így van akkor egybe lehúzod az összes lamellát a kosárról és szép óvatosan szét szeded őket KÉZZEL, nem feszegeted csak finoman megpróbálod egyesével szétszedegetni őket egymástól. Óvatosan nehogy eltörjön egy ferodol lamella.
Ami fontos, hogy minél előbb szedd szét, amint teheted mert ha beigazolódik az elméletem és sokáig használod így akkor előbb utóbb már menthetetlenek lesznek a lamellák és akkor lamellákat kell cserélni. Így viszont ha szét szeded őket, utána vissza rakod és friss fasza olajjal feltöltöd a váltót, akkor minden ok lesz.