Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Simson kupán hogyhogy nem indulsz vele?
Én nem azt mondom hogy jobb mint akármilyen váltós 50 es. Olvasd el még 1x mit irtam.Itt nem tuning simsonrol meg jobb fajta váltós motorrol volt szó!Hanem "szakadt simson"rol közel sem ugyanaz.Én is jobban szeretem a váltós motort mint a robeszt.De azért egy lelakott simson nehogy jobb legyen már mint egy rendes robogó pl amiket felsoroltam!
Vannak jó simsonok is, ez kb. 20Le. Öt gang, vízhűtés, 70-es, réses.
Nekem volt egy SR-em ( nem lesz mégegyszer), de azzal nem motorozol hanem robogózol. Nagy nagy különbség.
Az akinek volt már mindkettő.
Városban nincs jobb/hatékonyabb könynebben kezelhető egy robinál, e ha már km re kell járklnod minden nap, akkor egy normális, motor formájú váltós cucc jobb.
Arról nem is beszélve, hogy fele annyit fogyaszt mint egy robi.
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a mi számít kb egy ilyne motornál élettartamnak? mert találtam hirdetve 99-es példányt is több mint 200000km-el. Bele szabad első motorként vágni egy ilyenbe ha az ára lassan már a 150et sem éri el?
Fogyasztás: 2,5-től én eddig max 6 literig hallottam de a 6 literes fogyasztás az már egy fullos 80 ccm-es gép!
Nekem napi használatban faluban ide oda rohangálás és melozni járás innen 8 km-re oda vissza 16 km így vegyesben 2,7-3,3 liter között van mikor hogy (tögymörögni nemszoktam). kimondottan városi használatban nem tudom mennyit ehet a gép de majd valaki leirja aki városban használlja, de amugy nagyon sokmindentől függ a fogyasztás!
Köszi, Pont erre voltam kiváncsi, mert az autóokttóm mondta hogy miért akarok b után motoros vizsgát is, hisz a mostani robogók mindnet tudnak ami a pályára kell, de ezek szerint mégse. Azt meg tudnád mondani hogy az év elei generál hol szokott kezdődni? illetve hgoy a fogyasztásról angyon eltérő dolgokat olvasok, 2.5 -től egészen 7 L-ig. Melyik a valószínűbb városban?
ötleteket várok. készvan a gép, de működni nemakar. kb 9000-nél nagyon erőtlenné válik, míg régen ott még igencsak volt erő benne. 5. be onnan már nem is gyorsul óra szerint 80-nál többet nem hajlandó menni. a másik jelenség pedig hogy ha alacsony fordulatról gyorsítok teljes gázon akkor 5-6-7000-nél rángat és dadog ereje alig. új dugó van benne és szimeringek is cserélve lettek + henger is hónolva lett. a csapágyak rendbe voltak. bejáratva már bevan. majd holnap csinálok róla videót is. már aludni se tudok ezmiatt
Milyen hülye rögeszme ez... Bele se gondoltok igazán miröl beszéltek csak valaki kitalálta ezt és hajtsa a többi is. Ki az a hülye aki egy "szakadt simsont" választana pl egy Yamaha Aerox vagy egy Aprilia SR helyett?
Ezzel énis ígyvagyok!
Vagy akkor legyen olyan robi h gázra elemelje
pl megpöckölt FXR
az már rendben van
Mi az élvezet egy robogóban? Hogy húzod a gázt akkor megy, ha fékezel akkor lassul? Jó dolog, bicikli se sokkal különb, csak az fárasztóbb, mert ott gáz húzás helyett tekerni kell. Remek.

Én személy szerint egy szakadt Simsont is többre tartok, mint egy akármilyen robogót...
formatervezésbe jeles:) egyedül a blokkja nem okés:D ez asszem már derbi blokkos nem de?
Szia!

Fenntartási költség: Biztosítás ami nekem 2616 Ft évente!
Autópályán nem közlekedhetsz vele mivelhogy segédmotor...de ezt tudnod kellene ha most tetted le a B kategóriás jogositványt.
Nem 50-el hanem csak 40KM/H-val mehetsz vele Lakott területen kivül és Lakott területen belül egyaránt SZABÁLYOSAN mivelhogy segédmotorkerékpárról van szó!
Egy gyári RS (régebbi fajta) gyárilag 95-100KM/H-ával tud menni.
15000 kilóméter szerintem nemsok de az 5-6 éves példány az nem az a húderégi kategória hogy további 3 évet kihuzol e hozzányulás nélkül az attol is függ mennyire vigyáztak a mocira, mennyire hajtották, jelenleg milyen állapotban van. Kopó alkatrészeket biztos cseréllned kell a 3 év alatt!
Oldalkerék nem tehető fel rá...bukócsőről én még nem is hallottam.
Üdv Mindenkinek!

Totál új vagyok a motorozáshoz, és most tettem le a B-s jogsít. Viszont gazdasági helyzetem egy régi rs50t enged kb meg. A következp kérdéseim lennének, hátha valaki tud rá választ adni:
- Kb mennyi a fenntartási költség évente, ha alkalmas időben rendszeresen használnám heti max 100 km-en.
- Olvastam hogy nincs reg költség hozzá, de felmehetek e vele autópályára (kell rá matrica, ha nincs is rendszáma)?
- Valaki mondta hogy még ha többet is tudna menni, elvileg akkor is csak 50-el mehetek szabályosan, ez igaz?
- 15000km egy használt 5-6 éves példányban sok? elvárhatok e további 3 évet nagyobb generálok nélkül? Városi használat mellett persze.
- Ha oldalkerék nem is de bukócső az feltehető rá? Igazából nem nagyon tudom mi az de olvastam, hogy oktatásokon használják:)

Kb elsőre ennyi, hogy nehogy elárasszam az oldalt:)

Válaszokat előre is köszönöm.
Miket vettél az rs-re?
Sziasztok szükségem lenne egy 80-90 ccm aprillia rs hengerre
ha tud valaki válaszoljon nekem erre a kommira
előre is kösz...
Az a helyzet hogy erősen gondolkozóba estem vele kapcsolatban:D
Már csak a ccm-be tudok belekötni
Am tényleg szép
Srácok ezt nézzétek mire bukkantam.
Majdnem beszartam.
Nagyon szerelembe estem!
Ez mekkora Sziasztok srácok!
Hozattam a kis rs-hez alkatrészt,de nem voltam itthon épp mikor a kiszállító kihozta,ezért megkértem mamámat vegye át(86éves).Engem Cseh Gergelynek hívnak.Papámról neveztek el ha mondhatom így.Dehát ugye ienkor kell aláírás,hogy átvettük a csomagot.Mamám el is kezdte körmölni,hogy Cseh Gergelyné.Hát a manus akkorát nézett... Hiszen azt hitte gondolom,hogy mamám férje motorozik Aztán mamám rájött,hogy mért képedt el ennyire a pasi,és rögtön mondta,hogy az unokájának lesz a cucc... Hát mikor meghallottam mamámtól akkorát röhögtem Ennyi a történet Muszáj voltam megosztani veletek szevasztok!
fú és tom hogy nem ide tartozik de lenne egy eladó telefonom. Nokia N96 hibátlan állapotban. megszorultam és kéne a pénz.
elmondom nektek hogyha egy rs-re a fele annyi pénz ráköltenek mint egy sr-re akkor sokkal erősebb lesz az rs! robeszba ha kicserélsz mindent henger-tengő-karbi-kipu-varió-kuplung-gyújtás stb rs-en ezeknek a dolgoknak a felét nemkell bántanod. jahh és ne felejtsük el hogy egy robogó akkor benyeli a 10litert 100kmen lazán, és aki mony egy 80as-21eskarbis rs-el megetet 6liternél több benyát annak én nyalok be
Épp tegnapi nap folyamán az újjab tuning SR seggébe voltam és már nyelezte neki. Végig a vissza pillantót figyelgette hogy mikor hagy már le.
Helló Köszi szépen gericsi a hasznos infót komolyan mondom életet mentettél XD de télleg mert nagyon laza és féltem h ledobja vagy vmi . Úgyhogy holnap reggel megis mókolom aztán ádáj neki Köszi szépen rendesek vagytok!
Nyugodj meg egy megpiszkált rs is megy úgy mint egy sr...
Sőt még szerintem jobban is..