Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hali! Ha minden igaz neked is elment, de kb háromszor is Hogy rohadna meg a freemail...
Hali! Igen az áttételeket neked kell megadnod, ezek benne vannak a gépkönyvbe vagy ha az nincs akkor a részletesebb tesztekbe is ahol erről a motorról írások vannak pl a neten...
az áttételek elosztod a kisebbet a nagyobbal asszem.. Vagy lehet fordítva, fuha.. oszd el a nagyobbat a kisebbel. Pl 40/14 40/15 40/16 40/17
csepegtessél be a hengerbe egy kis benzint a gyertyalyukon keresztül ugy is probáld meg, ha nem indul be, akkor szar a dugattyúhézag és szarul zárnak a gyűrűk. Lehet rossz méretű dugót vettél bele. De nézd meg az első esetet, ha beindul, akkor karbiban kell állitanod ...
de jó lenne érteni a motorokhoz... nem csak szeretni őket... talán majd egyszer... talán...
Már erlőre leírom, hogy nem az ÉN motorom adatai vannak benne a táblázatban!
Csak mielőtt valaki megkérdezné!
Üdv mindenkinek!
Te zol2891!
Az áttételeket is meg kéna adnom ugye?
De azt sajna nem tudom!
Esetleg valaki tudja az 1997-es RS-nek a váltó áttételeit?
Előre is köszi szépen!
Kalev tom, hogy beszéltünk róla, csak kiváncsi voltam, hogy hátha többen ismerik a pályát, mentek-e rajta!
hellosztok! valaki mondjon már vmi okosat a problémámhoz lécci!
a problémám: most furattam a hengert, uj a dugó, van szikra, kap anyagot és a jobb oldali fötengelyszimeringet kicseréltem. És ezek utánsem indul a gép. komplett gyujtásomat rátettük egy másik motorra és pöcc röff... ezek után már szinte semmi ötletem nem maradt. csapágy sztem nem lehet mert nincs csunya hangja, a kipufogót is megnéztem, nincs eltömődve. utolsó gondolatom hogy szétfagyott a motor?, de nemtom ha szétfagyna akkor mik lennének a tünetek. látszólag semmi tünete nincs nem folyik olaj belőle. amúgy hűtővíz nélkül próbáltam indítani.

Ha valaki tudna vmi okosságot mondani mit próbáljak még meg, nagyon megköszönném
üdv Csuky
mintha már említettem volna msn-en h milyen a pálya
nekem esetleg el tudnád küldeni ezt a táblázatot? markusdani14@hotmail.com persze csak ha nem gond
Nincs mit! És sikerült a kitöltés és megkaptad az adatokat?
köszy szépen megkaptam!
Hali! Nah elküldtem de asszem négyszer-ötször is véletlenül:) Most az én motorom adataival van kitöltve de értelem szerűen töltsd ki az rs adataival azokat a helyeket amiket ki kell, remélem értesz hozzá és nem lesz bonyolult. És mikor beíros a fordulatszámokat kidobja az ahhoz tartózó sebességeket minden fokozatban. De fontos hogy pontosan töltsd ki mert különben nem helyes adatokat fog kiírni! Ha valamit nem értesz kérdezz és segítek! Üdv
Okés!
Igérem nem fogom megkérdezni még egyszer! Most már nagyrészt tudok mindent az áttételről!
Köszi szépen a segíségeteket!
zol2891 ha gondolod akkor elküdheted a táblázatot!
beciby@citromail.hu
Köszi a segítségeteket még egyszer!
ÜDV
Nem igazán tiltás, egyszerűen elveszi az előgyujtást a holpontra és kész.
Dunaszerdahelyen gyakorlatilag is van gokartpálya, a supemotosok egyik ob futama ott lesz.
Azt mondják nem is elviselhetetlenül drága.
Hidd el nekem h az állandó 11 ezer pont annyira nem tesz neki jót!
Ja mégvalami!
Az áttétel dolgot kérdezted már sokszor, TE MAGAD IS KI TUDOD SZÁMOLNI ARÁNYPÁRRAL FÉL PERC ALATT! Nem kell megkérdezni mindig hogy 17/39el meg 16/40el meg 17/40el hogy pörög, mennyit megy. Az alapján ahogy most megy, ki tudod számolni hogy fog egy másik áttétellel! Csak azért mondom, mert kb. 5en leírták előttem, hogy pofonegyszerűen hogy tudod az áttételt számolgatni, ne kérdezd már meg 6odjára is..
Ja és az utolsó.. Általában nem kell a fogakat számolgatni a lánckeréken, mivel bele van ütve a fogszám (általában!) a lánckerékbe.
az a legnagyobb baj tudod, hogy egy rsben nincs akkora erő, hogy már 9ezres fordulaton tudjon 160al menni.
Amelyikünké megy 160 fölé, azt már igen csak 11ezres fordulat felett teszi.
Úgyhogy vagy túrázgatsz 120-130al, vagy veszel egy nagyobb gépet.. De azt ne várd hogy az rs125 9ezres fordulaton menjen 160at :)
Hali! Figyusz! Ha adsz egy mail címet küldök neked egy táblázatot amit ha kitöltesz a megfelelő adatokkal megkapod milyen áttátelekkel milyen fokozatokba mekkora sebesség mellett mekkora lesz a fordulatszám... Szóval ha kell adj egy címet! Üdv
Azt persze nem írtam oda h a végsebességes dolog csak 6. sebességben érvényes
Ha végsebességre gondolsz akkor van egy megállapodás a motorgyártók között h az elektronika beállítása miatt a motor nem mehet gyorsabban 299-nél. Ezt szokták úgy kikerülni h átírják az elektronikát úgy mintha a motor mindig 5-ben lenne. Ez persze csak legújabb motorokra érvényes (asszem)
Fordulatszám lapján, mivel ha üresben pörgetik a mocit álló helyzetben, akkor is letilt a motor! Tuti hogy fordulatszám alapján!
De ha rosszul gondolom, akkor majd az okosabb, tapasztalt emberkék kijavítanak úgy is!