Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

aha
És utcán is használod a géped ?
Érd
Jamal bácsi :
Te pest megyén belül hol laksz ?
áá gecc, az F, az a Front-ot jelentené szerintem. Az első gumin van F. Meg most ahogy nézem, az első gumikat jelölik F-el. ígyvan?
nekem is 208 van.. a megbízhatósága nagyon tuti.. se utcán se ringen nem csúszott meg soha.. az F-est viszont nem tom miben különbözik de szerintem neten megtalálod.. vagy akár egy gumis honlapján is akár...
Tyt! olvastam az adatlapodon, hogy meg vagy elégedve a dunlop d208-as gumival. Na nekem d208F van. Miben különbözik a kettő? Ugyanúgy megbízható gumi?
a BSC nem mesterképzés... amire te gondolsz az az MSC nem?
Nah én,ha minden jól megy jövőre végzek: autógépész! Éljen a válság ami a járműiparnak is odabasz! Már most ki kéne fognom vmi jó helyet, de pénzben elég jókat mondtak, durva ez a szak.
tudom, hozzátok képest én még csak a pirosvödöré harcolok a homokozóban, de az idei hazai felmérés alapján a gépsztechnikus a 4. legkeresettebb szakma.... remélem ez még 3 év mulva is igy lessz , amikor befejezem
ettől független az adatok alapján azért a közgázosok nagyrésze talál munkát, ellentétben a tanárokkal, tesitanárokkal, stb
Nekem is lesz diplomám, de szerintem kitörölhetem vele seggem. Sok vállalat kiképzi az olcsó munkaerőt és nem a diplomás agyoniskolázottat fogja választani. Másik meg ez nem olyan hogy orvos vagy és rögtön kapsz munkát mert arra vagy szakosodva. Hanem a közgáz az egy alapképzés és már annyi közgázos van hogy Dunát lehetne rekeszeteni belőle...
tehát abból kiindulva, hogy min 20 éve a versenysportban van, nem lehet olyan szar :)
Sőt, ha az emlékezetem jól csal, a 80as években a krosszversenyzők egy része is MDS-ben nyomta..
Egyébként nincs semmi gond az MDS-el. Több mint 4 éve nyúzom a proventemet (jó, a fejem még nem vertem be szerencsére), és 40pénzért szerintem max HJC-t tudtok mutatni ami ennyire megéri, de 4,5éve hol voltak még az olcsó HJC-k (mármint az ilyen olcsók mint most :)
Engem az nyugtat hogy az MDS se egy mai márka, Mamola már a 80as évek végén ilyenben nyomta...
Igen, de sajnos erről szól a bolognai képzés. Előszőr BA alapképzés van, ami a kar (közgáz) átfogó tanulmányait tartalmazza közép szinten, némi szakiránnyal (kereskedelem marketing). Ha minden jól megy, megyek tovább BSC (mesterképzésre), szintén marketing szakirányon. Az azért már specializálódott.
MIllió dolgot tudnék mondani hogy miért szar a jelenlegi bolognai rendszer, de hát ez van :) Ha rajtam múlna én is egyből egyetemi képzésre mentem volna, most viszont meg kell csinálni külön a mesterképzést.
én lelkiismerettel adnék el olyan bukt amiről tudom hogy nem héjsérült de használt bukó!
És csakis azért mert inkább veszek egy használt Arai, Shoei bukót 50-60000ért mint egy MDS vagy AGV bukót 30-40pénzért mert pl én azokat nem tudnám eladni a boltba...
a 10rugós bukókról talán nemis akarok szót ejteni hogy azok mire jók...
Mindenki annyit költ a bukóra amennyire fontos neki az élete, feje védelme...kicsit morbidúl hangzik de néha kicsit tovább is kell gondolkodni...
erre talán a legjobb példám a gerincprotektor...Dainese fullos gerincproti 30-32000FT...az enyém 5éves kb és olyan állapotú mintha most vettem volna ki a dobozából mert egyrészt vigyázok rá másrészt a gerincprotektor az talán az egyetlen olyan darab a motorozásba ami kb örökéletű...
visszatérve az eredeti témához hogy az nem genyóság ha javítják a bukó fényezését! fényezésről beszélünk nem héjszerkezetről!
az arcpárna hogy kinek a fejéhez idomúl ehhez meg a többi motoroscuccot tudom sorolni hogy egy csizma sem ott törik be ahol mondjuka te lábadon törne sőőőt talán 2egyforma csizma is más-más helyen törik be...pl cipőnél is lehet találkoztál ezzel...
továbbmegyek egy bőrruha is betörik aztán már lehet kényelmetlen...kesztyű dettó!
és akkor eljutunk oda hogy vedd meg az új cuccokat horror pénzért...ilyenkor megy el a kedved az egésztől és maradnak sokan a farmernál és vesznek 10rugóért egy biciklis protektort amit feltépőzáraznak aztán gondolják majd ez mekkora életbiztosítás(régen énis így gondolkodtam!)

Én maradok annál a dolognál hogy inkább használtan legyen az 1-2szer használt méretprobléma miatt eladó cucc egy olyat megvenni 2/3 áron vagy fele annyiért és nempedig egy rosszabb minőségűt!

Nemakartam fikázni az MDS-t meg az AGV-t sem mert tudom AGV be is van fasza bukó de annak annyi az ára is!
nincs vmi normális vezető ülésed ? mert az enyém már csúszkál ... nincsenek meg a fülek
Engem érdekel , for7a10@freemail.hu - ra várom a képeket .
Köszi !
Szia!
Habár nem ennek a topiknak a témája, de azt nem érzed egy kicsit sem durvának, hogy javítják a bukó festését, ha ledobják? Azt hiszem nem tudnék olyan sisakot nyugodt lekiismerettel eladni, amit párszor ledobtam volna. Azt azonban elismerem, hogy a kuka kifejezés kicsit erős volt, de később ezt már finomítottam a hozzászólásban. De erről a témáról lehet olvasni eleget a megfelelő oldalon, lényeg használt sisak egy másik ember fején nem tölti be a neki szánt szerepet, főleg ha már idomult az előző viselőjének a fejformájához.
Zsolt msnre lépj már fel egy kicsit pls
ez sztem így ebben a formában nemigaz mert simán javítják az olyan bukókat amiken csak a festék sérült!
az viszont igaz hogy az olyan bukó ami csúszott és a héjszerkezet része is sérült az kuka...
Leejted vagy tankról lecsúszik a 2kilós Arai bukó aztán kuka VICCES!
erre csak annyit tudok mondani nem basztatásképpen de amikor látod a reklámokba hogy MULTIFUNCIÓNÁLIS ESZKÖZ..Pl TV SHOP...

Hasonlításképpen egy TV shop os szerszám amihez 100féle csavarozófejet adnak meg egy Beta között az a különbség hogy a Beta az egyirányú munkára jó de arra nagyon és arra garanciát is ad...a TV shopos az meg mindenre jó de mégse jó mindenre mert szar a minőség, szétbaszódnak a fejek stbstb...

Ebből azt akartam kihozni hogy a te szakmád amiről valószínű, megelőlegezem hogy diplomát kapsz az jó mindenre de mégsejó mert nem vagy szakosodva bizonyos területre...úgymond átlag mindenből egy kicsihez értesz...persze ezt tudod majd pótolni!
Manapság sztem a jó szakembereket akik specializálódnak vmilyen térre azt fizetik meg jól, viszont az biztos hogy munkahely kevesebb nyílik számukra mint az átlagnak!
Ádámot hívd fel holnap...
nekem ötletem sincs...
Hali..eladnám Rs burkolataim,két oldalsó,egy sárvédő,+aproságok,aki tudrá boltot jelezzen természetesen képeket küldök...
erre felvett msn re
:D