Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

csak el ne lopják..
na itt nálunk olyan szép idő van, hogy ha így marad áprilkával megyek suliba szegedre
Ha a kákán is csomót kerestem volna, akkor rágódhattam volna azon, hogy az olaj megtapadásakor kohéziós erőt emlegetsz (hibásan).
De nem rágódtam ezen, mert értettem, hogy miről beszélsz.(az adhézióról)

ezt írod:
" no, most, ha az én motorom nemlépi át az ásványi kritikus hőmérsékletét, amikor már nemképes olajfilm kialakulni akkor nincs semmi gáz!"

Ez újabb tévedés, mert bizony átlépi!
Mert ugyi a henger külső hőmérséklete, az valóban lehet alacsony, csak kenni ugye nem kívül kell a hengert, hanem belül:)
mondjuk szerintem emzoli az utolsó, aki a kákán is csomót keres. :)
ragyogóó! először is nemsértődök meg! mert sokszor találtam már magam szembe hozzádhasonló okostojásokkal akik keresik a kákán is a csomót és a végletekig próbálnak, régesrég kitalált dolgokat agyonbonyolítani a szánalmas nyakatekert elméleteikkel... ezek a dolgok amiket leírtam azt a célt voltak hivatottak szolgálni, h mindenki válogasson belőlük a motorjuk függvényében és alkalmazza őket, mert tudom, h 4 ütem kolléga nem apriliázik elsősorban, de, ha már itt tartunk, apriliába csakis jóminőségű 2t olajat raknék! öö.. nemfogok itt hosszas okfejtésekbe bonyolódni, mert feleslegesnek érzem, de azért egy két szösszenet... az ásványi jobban ken, de csak bizonyos hőfok eléréséig és, ha a motorom nem hhaladja meg ezt a hőfokot, akkor azt érdemes beleraknom, a viszonylag rövid idejű hideg üzem ellenére is! mivel a hideg üzem kenetlenségére a szintetikus sem védelem, csak talán pár %-al jobb, de a motor leginkább melegen üzemel és az olajakat is erre az üzemmódra méretezik illetve választják ki egy típushoz! úgy, h nemkéne eztet félremagyarázni, ert sajnos az ellentmondás amit véltél felfedezni, sajna életszerű és a mondanivalóm azoknak szólt akik tudják értemezni is amit olvasnak .
" az ásványi jobban kenne, ha nem volna meleg" élcelődve jegyzed ezt meg! pedig bizony melegen is jobban ken, csak bizonyos hőmérséklet tartományig mivel mikor egy olajat tesztelnek akkor a meleg üzem a mérvadó, mivel ebben a tratományban üzemel leginkább a motor! no, most, ha az én motorom nemlépi át az ásványi kritikus hőmérsékletét, amikor már nemképes olajfilm kialakulni akkor nincs semmi gáz! ezt lehet félremagyarázni, vagy félreérteni, de, ha megfeszülsz is ez így van!
" az ásványi melegben jobban felhígúl, ergó:
NEM KÉPES létrehozni A KENÉSHEZ SZÜKSÉGES FILMET, viszont akkor meg ugye nem ken:)"
ez is félremagyarázása annak amit írtam! ez csak akkor igaz, ha szélsőségesen túlmelegszik az olaj! és nem az üzemi hőfokon! az ásványi olajak létjogosultságára igazából a mai modern nagyteljesítményű motorok teszik fel az ire a pontot mivel olyan az üzemük ami már szélsőségnek számít az ásványinak úgy a teljesítményben, mint a hőfokban...A hideg üzemet meg felejtsd el úgy, ahogy van, mert mint írtam már, arra nincs védelem! a szintetikus is csak alig jobb a kopások szempontjából, mint a jó öreg ásványi! a legjobb, ha minnél előbb eléri a motor az üzemi hőfokát!

és legtöbb okosság miket leírtam, nem tőlem a kút fejemből származik, hanem tanították oskolába nekem annó és valszeg tudományos források alapján... no! keresheted tovább a kákán a csomót!
"ráadásul a nagykönyv szerint aztmondja a fáma, h az ásványi jobban ken, de a szintetikus jobban és tovább bírja a terheléseket és a szélsőséges üzemmódokat! értsd ezalatt, h hiába ken jobban az ásványi, ha mondjuk 100 fokos a motor és vizzé van higulva az olajad és nembír kialakulni a kenőfilm réteg,"

Szerintem, ezt gondold át, egy mondaton belül megcáfolod a saját állításod:
" az ásványi jobban kenne, ha nem volna meleg"

Na de bakker hát meleg van!

Ráadásul már az alapfeltételezésed is tévedés, (" az ásványi jobban ken") mivel ugye a KENÉS MAGA az az, hogy a nyál fenntmarad e a felületen, vagy nem, és te magad is írod, hogy az ásványi melegben jobban felhígúl, ergó:
NEM KÉPES létrehozni A KENÉSHEZ SZÜKSÉGES FILMET, viszont akkor meg ugye nem ken:)

Igazából ki nem szarja le, hogy mit csinál az olaj hidegen, amikor melegen használhatatlan?

(kétség kívűl a hidegkopás mint olyan egy rút jelneség(aki nem tudná ezt a hideg olaj kenőképtelensége okozza) ennek az elháratásában valóban jobb lehetne(az elméleted szerint) az ásványi olaj, de ezzel meg az volna ugye a probléma, hogy motorozni nem lehetne vele mert megakadna, bár kétség kívül hidegen kevésbé kopna:)(ezért sem illik hidegen nyelezni a motort)

Viszont itt az elméleteddel az újabb bibi, ugyanis az ásványi olaj nem csak melegben viselkedik kedvezőtlenebbül mint a szintetikus, hanem fájdalom, de hidegen is! Hidegben még jobban ledermed mint a zsintetikus, ami ugye élből folyósabb lehet, mivel magas hőmérsékleten kevésbé változik a viszkozitása.
Szóval még ezt a hidegkopás balhét sem nyeri meg az ásványi a szintetikussal szemben.
(itt a jelszó a viszkozitási index, ami azt mutatja meg, hogy az olaj viszkozitása mennyit váltpzik a hőmérséklet emelkedésével. Az ásványié sokat, a szintié kevesebbet )

Alapvetően el lehet mondani, hogy az ásványi olajok minden körülmények között, és mindne paraméterükben gynegébbek, mint a szintetikusak.
Az egyetlen még ma is hazsnált nem szintetikus anyag a ricinus olaj ennek egyes paraméterei még jobbak is, mint amit a gyárakban főzőgetni tudnak, viszont a kezelése macerás, érzékeny, könynen bomló anyag, gyantásodik belerohad a karbiba, hogy csak kézigránáttal lehet onnan kirobbantani, ennek ellenére a drága olajokban mint alapanyag megtalálható valamiylen formában, viszont mivel ez növényi eredetü, ezt nem szokás ásványinak nevezni.
Remélem nem sérdődsz meg, beszélgetünk.
Helo! Ha kell még nekem van powerhez szelep nyelvem.
jah szerintem is, nem véletlen fejlesztettek ki a két típushoz külön olajat, persze mindeig akad egy kurva okos agyoniskolázott szerelő aki akkor is széllel szemben pisál és megcáfolja a nagy olajipari cégek fejlesztőmérnőki gárdájának több évtizedes kutatásai alapján kifejlesztett olajainak felhasználhatóságát De ha már itt tartunk miért is ne tankoljuk motorjainkba dieselt , eresszük le gumijainkat csont laposra mert úgy király a stabilitás és a kormányzás , dobáljuk le tárcsafékeinket és cseréljük ki patkófékre az a menő ......
szerintem ezt a szart nem kell ennyit rágni, 2t motorba 2t motorolaj kell, semmi más, és punktum.
na barátom! ha elfogadod annyit mondok, h a 4t olaj mindenképpen jobban ken, mint a 2 t és ez adódik elsősorban a viszkozitásából,de ennek ellenére nem a legideálisabb a 2 t-be miért is? mert jobban kokszosodik és hajlamos a kiülepedésre is! másrészt a 2t-é olajakat teleszarják mindenféle adalékkal és ezek a dzsuvák nem a kenést szolgálják elsősorban! igaz adalék nélkűl lehet szenvedni a beköpött gyertyával és a kb 3x-or annyi kokszal. de, ha nem papásan jár az ember a vassal és nem viszi túlzásba az olajat, akkor azé nemnagy a gáz! eztet gyakorlatbóól mondom! és az faszság, h hamarabb kell a generál, ha 4t olaj kerűl a 2t-be! inkább, ha szar az olaj minősége akkor ficcen meg a motor! ha kitud alakulni az olajfilm az alkatrészek között, akkor meglesz a megfelelő kenés is, kenéstechnikának leginkább ez az alapja! persze , mindez a közepes teljesítményű motorok esetében igaz, mert, ha szélsőségesen nagy a fordulat, egyszerűen lecsapják magukról az olajat az alkatrészek, így további adalékozással növelik az olaj kohéziós tulajdonságait és az ilyen olajat megincsak 2t olajnak híjják... ja és még annyi talán, ha 4t olajat használ az ember , akkor érdemesebb az ásványit, mert a szintetikus mégkevésbé ég el, így csak folyni fog a kiröffentőböl a sok dzsuva... ráadásul a nagykönyv szerint aztmondja a fáma, h az ásványi jobban ken, de a szintetikus jobban és tovább bírja a terheléseket és a szélsőséges üzemmódokat! értsd ezalatt, h hiába ken jobban az ásványi, ha mondjuk 100 fokos a motor és vizzé van higulva az olajad és nembír kialakulni a kenőfilm réteg, az alkatrészek marhamód kopni fognak , és ebből máá lehet akár motorgenerál is!
szerintem már mindannyian kurvára várjuk hogy jelentkezz, és újabb idiótaságokat ossz meg velünk :)
nem gond, megelőzöm!
Én vagyok a:
Legköcsögebb balfax
Űberbrutál megalúzer


Kész, el van intézve:)
vigyázz nehogy a végén különdíjat kapj
Neked mint italymot ki tudja hanyadik rainkarnációjának, most már nem lehetett volna emberként megjelenned?
Úgy látom még sokszor fogsz így csattanó maszlagként mutatkozni.
HAngsúly a maszlagon.
Sziasztok!
Lezárult egy újabb hét! Jövő hét közepe felé jelentkezem, hogy bejelentsem, ki lett a hét embere illetve loosere. Nagyon szoros volt a mezőny, főleg a looser szánalmas kategóriában, de a döntést ettől függetlenül meg fogom hozni!
Üdv addig is!
hát valami ilyesmit akartam irni, csak én emlékezetből mi csak 2 űtemű olajoknál vettük a kokszosodási számot
"Conradson szám:

a kőolajtermékek meghatározott feltételek mellett végrehajtott termikus bontása után visszamaradó szénszerű termék (koksz) %-os mennyisége. Főképpen a különböző motorolajok felhasználás közbeni viselkedésére következtetnek a Conradson-szám értékéből. "
Hellosztok: aprilia rs 125 maradék alaktrészek eladok:
extrema:blok,telo,müszerfal,tank,váz,lengö,k
apcsolo,power,önindito,bendix,lámpa.idomok........stb


1999-töl: 2db oldalidom+ekeidom=12eft sztendert közrefogo idom=4eft hátsólábtartok=6eft
blokdeknik=3/db gyujtásvezérlö=10eft trafo=8eft power=10eft kapcsolok=4/db váltokar=4eft fékkar=3eft
viztartály=2eft elsöféknyereg=5eft ülések=3/db "Y" ball oldali idom=3eft .........stb
érd:apriliars160@freemail.hu
okés kösz szépen.
meg a2T olajoknál van egy bizonyos Konraddzon-szám, vagyis kokszosodási szám, ami megmutatja hogy az elégetett keverékolaj hány százaléka marad vissza koksz-ként, ami nemtom hogy a 4T olajoknál is létezik-e , de ha létezne biztos, hogy többszörös értéket mutatna , mint a 2T olaj.
A lényeg az első mondat.
teljesen más igénybevételnek van kitéve a 4t olaj, ezért másképpen is van adalékolva, mint ami a 2t be való.
Arról az aprróságról nem is beszélve, hogy a 2t olaj önkeveredő(nem ülepszik le) a normál motorolaj meg simán leülepszik pár nap alatt.
Autószerelőkre meg nem kell hallgatni, mert a nagy részüknek fingjuk nincs a motorokhoz, a 2t hez meg pláne.
Én például sík hülye vagyok az autókhoz, nem is kontárkodom bele, a max egy hengerfejtömítés csere, ennél mélyebben nem mennék bele, mert az nem véletlenül külön szakma.
Röviden: Nem való bele a 4 ütemű olaj. Az nem arra van kitalálva, hogy elégjen mint a 2 ütemű.
nincs eladó.