Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

mien okosság mien plafon? miröl beszélsz? a fogyasztásra gondolsz, nem muszály elhinned, tudod nem azt kell nézni hogy a rendes motorokkal 140-ekkkel megy mindeki és ugy nem 4.3-4.6-öt eszik egy injectoros 650-es hanem 5-5.5 csak tudod én fajlagos tüzelőanyag fogyasztásról beszélek ..mindegy hagyjuk. Egyébként ezt nem tudo honnan szedted hogy az injectoros motor rángat.....légyszives ne akard megmagyarázni , hogy a karbi jobb mint a befecskendező rendszer , mert ez olyan mintha azt mondanád hogy a trabant jobb mint a bmw...lehet hogy a 15-20 éve használt teljesen mechanikus injectorok pl k -jetronik még rángatott, meg az adagolással is gond volt , de én a mai elektronikus injectorokról beszélek. Szerintem nézz meg egy normális injectoros motort , mert ha szerinted rángat akkor te valami hibásat láttál. Apám v-stromja a legnaygobb hidegeben is pöccre indul és egyetlen rángatózás nélkül vajpuhán jár teljes fordulatszám tartományban , eccer leteszteltük 6-ikban 15-el gutultunk vele egyetlen rángatás nélkül meg sem kottyant neki. De ha nem akarod nem kell elhinni, biztos hazudok, mert imádok másokat kábitani....
csak az egyik hobbiból bocsátja ki a másik pedig munkát végez ...
ja es nekem van papirom rola, hogy az excm 7 loeros !
tudom
azt azért talán még hozzátenném, hogy olyan kis adagok, amik egy kis ccm es motorhoz kellnek, ezek pontos kimérése igen macerás, még a nagyobbköbcentis vasak is csak rángatózank, meg csapkodják a láncot alacsonyabb fordulaton, egy hegyes 125 ösnél, aminek meredek a vezérlése, még inkább így lenne.
persze, az injektortechnika jelentősen fejlődött az utóbbi 10 áévben,de az ténykérdés, hogy a karburátor még mindíg simább járást, és pontosabb reakciót ad, bár a fogyasztás és a szenynezés kétség kívül nagyobb.
Hogy pontos legyen az injektor, ahhoz néhány nagyságrenddel gyorsabb mintavételezés kellene, ahhoz meg sokkal jobb érzékelők, és sokkal drágább kompótervezérlés kellene, de iylesmit még egy nyagy ccm es motor esetében sem enged meg magának egyetlen gyár sem.
Egyelőre az injektor nem jó, hanem szükséges, de biztos vagyok benne, hogy az a haladás iránya, nem a 100 évnél is öregebb karburátor.
előny mi?
Írtál még pár ilyen okosságot, (durrog, beköpi) látom erős nálatok a plafon:)
4T-t bizalomból . 2T-t SZERELEMBŐL veszel
Úgy látom eléggé kettéoszlott a tábor ebben a 2-4T témában
Kár hogy még nincs semmi tapasztalatom, főleg hogy nem is ugyanaz lesz a piacon, mikor veszem a motort-még két szezon -...
Ha már hosszútávra veszem a motort akkor lehet a 4t lenne a jobb? de akkor nem RS?.... mind1 majd akkor kiderül amikor megcsonkítom a kasszát kössz a segítséget
az anyagiak mellett a jogsi is erősen befolyásolja a motorválasuztást
Na azért :)
amugy ez mint mint a többi alsó kategóriás köbcentis motor szerintem kurva drága....1.245 milla, mikor a multkor élöben kötbejártam és megláttam az árát kicsit felbaszott az ideg azért ne vicceljünk már 1.2 millát van pofájuk elkérni egy 250-esért, mikor az évek során már végleteig leakciózott suzuki sv-650-est is van ahol 1.39 milláért odadnak .......azért felháborító , ég és föld a két motor mind köbcentire, mint konstrukcióra, mint kidolgozásra....mondjuk aki nem töltötte be a korhatárt , hogy A korlátlanja lehessen annak nincs más választása :)
de sor kettő most már látom benéztem :) nem néztem hány hengeres csak a max teljesitményxt és a hozzá tartozó ford számot ebböl sor 4-re gondoltam :) mert piszkosul kell pörgetni a kicsit ahhoz képest hogy 2 hengeres, mondjuk csak 250-es ..mindegy , hülye vagyok
az új ninja nem sor2?
mit hallok ? sor 4 esek az uj kis kawák ? és mik a paraméterek ? Le ?
elképzelhető, hogy sor 4 lesz , a legujabb kis kawa a 250-es ninja is sor 4-es , az enyém még sor 2-es de a tudtommal mostanság nem divat a sor2 , a v2-esek kiszoritották a piacról, ha soros motor akkor általában 4 hengereset szoktak gyártani
szerintem sor 4. elég ha öszehasonlítod az uj ninját meg a régi zxr-t . Eleve ha már csak hang. Nem kötelező 45 ló meg 18 ezres fordulat . :)
sor 2... és 250 négyütem... ezt kellene csinálniuk
áááá. sor 2 ő lesz...
Halottam ilyen mende mondákat hogy majd ugyebár az rs is 4T lesz 1-2 éven belül --- éshogy az sor 4 lessz :) hengerenként 30 ccm =) És már lesz bennük erő... meg gondolom sok finom technika.
Amúgy múlt héten mesélték a motorbontónál , akik egy aprilia szalonos fasztól halották . Kiváncsi leszek rá :)
bocs az OFF-ért, de leírnád annak az oldalnak a címét, ahonnét a kül. 2T technikával kapcsolatos cikkeket linkelted?
Sajnos igazad van... verseny sportban lenne jövője,de mivel utcára már nem nagyon gyártanak,a gyártókat nem érdekli(Honda,Yamaha,Ktm...) amugy meg tök mind1 lenne versenyen hogy mivel mennek,mert láttam képet hogy superbike vb-n is blokk csere 2 edzés után...
Oké oké de kiskategóriában vagyunk . szerintem meg egy ilyen "modern " 2T nem köpdösi a gyetyákat ha jól be van lőve. De egy simson sem . De amúgy igazad van sajnos ... :)
2T-nek már nincs jővője, bizonyos versenysportokban még esetleg van helye, de a mindennapi használatban már nincs. Gazdaságtalan az üzemeltetése, durrog, beköpi a gyertyát..stb , el kell fogadni, hogy a 21-ik században már ezeknek nem lesz hosszú jövőjük. Megeszi az ember gatyáját is, elképesztő....Majd rájöttök, hogy miért jobb a 4T mikor nem a szülöktöl kapjátok a benzinre valót hanem nektek kell megkeresni...JA és csak példaként hogy mien jó a 2T : az 50-es 2 ütemű neosom 65-ös utazóval annó 3.9-4 litert zabált , míg a 400-as kawám 4.2-öt evett utoljára 110-es utazóval, apám 650-es v-stromja ami nemcsak 4t, hanem már injectoros is 4.3-at eszik 100-110-es utazóval.....no comment :)
Éppen annyival lenne kevesebb a katalógusban feltüntetett Kw tól mint amennyi szerepel az EXC-k papírjaiban . :)
szerintem is........ és ilyen hülyeségek miatt halnak ki a 2T-k............ azaz kb már csak az rs .