Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

mert szerinted az rs hany lovas?
nagyot neznetek szerinte ti is ha lemernetek ...
nézd az injector nem hátrány, sőt előny, mint már irtam érezhetöen egyenletesebb a motor járása, és a fogyasztása is jóval alacsonyabb egy injectros motornak.
Talma könyvében olvasható hogy Ktm pl rakott fel a karbi mellé egy plusz injektort hogy csökkentsék a detonálást...
Szerintem meg eleve az idióta emissziós szabályok miatt került a motorokra injektor,mert azt csepeptt könnyebb kompóterrel vezérelgetni, mint egy karbit.
Az egészben az a vicc, hogy 10 rs vagy bármiylen kis ccm es motor egész életében nem fog annyi káros anyagot kibocsátani, mint egy teljesen szabványos kamion 1 óra alatt, akkor meg miről beszélünk?
az injector nem azért van mert karbis motorok gyengébbek , az injectorral vagyis befecskendező rendszerrel szerelt motoroké a jővő, autókban már csak különféle injectoros rendszerek vannak (mono-jetronic, d-jetrnic, hengerenkénti befecskendezés...stb) motoroknál még csak pár éve találták ki, hogy az autóiparból át kéne hozni ezt a rendszert az elavult ős karburátorok helyett. Nagymotorokban már föként ezeket használják, kisebb köbcentiseknél még azért van elég sok karbis, de idövel már itt is kihal majd a karbit. Az injectoros keverékképzés előnye, hogy szabályozottá válik a keverékképzés, homogénebb a keverék, ezáltal egyenletesebb az égés, evvel együtt a motor járása is , könyebb inditás, javul az emisszió (károsanyag kibocsátás) , de a legnagyobb elönye, hogy kevesebb a fogyasztás is mint a karburátos megoldásnál. Hátránya a karburátorral szemben csak annyi, hogy ha javítani kell költségesebb és bonyolultabb is annál.
"járt utat..."
van benne vmi
de vannak akik ezt az 1.3 milliót is sokallják.....
szerintem meg ez vállt be, meg karbival is teljesíti a normákat lebutítva.
inkább az ár miatt nincs injektor
jaja így van...
persze én nem, de a gp-s fejlődéses témára gondoltam, aztán ottan nem számít az a főtengőcsere meg egyéb:)
ezis 11 kw körüli fenevad lessz ?
már nem azért de az apriliának a 125 ös 4T leonardo-ja(rotyogó) mintha erősebb lennne a töbi 4T 125 nél...... mentem haveroméval , elmondása szereint 25 loerő de appa piszkálás volt.... és 25 lovat sem éreztem de 20 at tuti . Nagyon szépen ment . :)
NA jó, ha jól tudom, a 250 esekben valami 150-200 km enként cserélik a főtengőt, szeritnem te ezt azért nem szeretnéd:)
Egy kérdés: Az RS-eket miért nem szerelik Injektorral? Veszítene a teljesítményből?
Ha csak abbÓlindulunk ki,hogy mit tudnak a mai 2t techinkÁval a 125 meg 250esek,,bele sem erek gondolni...
egyre olcsóbb a benzin , és ugye legszebb öröm a műköröm
2T
Ennyi... viszont a 4T nyomatékosabb és sokkal 'megbocsájtóbb" mint egy 2T... amugy ha a régi motogp 500 at ha fejlesztenék szerintem szarrá-huggyá verné a mostani Gp-t
ugyan akkora teljesítményhez a 4t ből 2/3 dal több ccm kell, és televanak felesleges biszbaszokkal, vezérművekkel szelepekkel, rugókkal, meg hasonló értelmetlen dolgokkal.
A 2t meg henger dugó, karbi kipu, szevasz tavasz
az egyik több zsíros kenyeret eszik százon mint a másik
az egyik mohon eszi a másik pedig beosztja
Üdv mindenkinek!
Nézegettem DnaForce elvtárs linkjét, és megint fejenütött egy kérdés, amit még nemmertem megkérdezni, mert vércikinek tartottam - magyarul meg zöldfülű vagyok, nemkell kiröhögni a következő kérdésért-: Mi a különbség a 2T, és a 4T motorozok között, úgy értem miért jobb az egyik és miért a másik - azonkívül hogy más a hangja - általában 2ütemet szoktátok jobban dícsérni....
Szóval csak ilyen alapdolgok hogy nem folyton 10ezres fordulaton pörgetem meg hasonlók. Igazából 7-8 évesnél öregebbet nem akarok venni.Majd meglássuk, vak is aszonyga
Szerintem használat függő.. ha nagyon retket veszel akkor valószínű hogy szerelgetni kell.. amúgy jó olaj kell neki és hidegen nem szabad állatkodni vele és akkor tuti gép.. szerintem eléggé megbízható ha jó állapotban van akkor kicsi a valószínűsége hogy beszarik idő előtt...
Sziasztok!
Ti mint Apriliások szeretném kikérni a véleményeteket.Tavaszra szeretnék egy 125cc-s gyorsasági motort, Apriliákat és Cagivákat nézegetek. Honda nsr kilőve, úgy hallottam gyenge, Derbi szintén kilőve, félmillió alatt nem is találok használtat. Apriliára hajlok, állítólag azok a legerősebbek de sokak szerint annyira kivannak élezve hogy "többet szerelném mint amennyit mennék vele"... Mennyire megbízhatóak? Mennyire erősek? Nyilván elfogultak vagytok az Apriliákkkal persze, de tényleg érdekelne hogy mekkora az esélye annak hogy cserben hagy egy rs...
Üdv: Zsolesz
ááá reggel mek haza,csaladi buli:D
cső gozsi, mi holnap megyünk bulájba. gyere teis holnap:))