Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

azért kicsit már papirra felirogatni, és nap végén megnézni, mint amikor bent vagy 1 misivel, és látod h ellenkező irányba ugrálnak a számok:))
küldtem 1 mailt
Fucky ma lett 18?
azért irígykedek ám hogy ilyen fiatal vagy, és egy éve legalább már a 600rr-el tolod :) Mit melózol? Nekem is kéne valami jó meló, vagy 1M tőke.
A tőzsde már "játékban" nyereséges nekem, lassan pénzt is kéne fektetnem bele (kellett volna otp részvényt vennem, 2340volt az alsó ára :) )
cső, egész tűrhető volt:)
mikor épp kértem a jegyem, egy srác eladta egy ezresért:) szval olcsón megúsztam. A pálya jó volt, hatalmas köd volt, és nem volt olyan sok ember sem. Kellően fáj a seggem. JÓ volt majd legközelebb 2 hét múlva.
Norbi boldog születésnapot!
Nem akarok beugatni, de nem motorolajról volt szó? Azon meg mi a kurvaéletet cserélsz le?
Nekem meg van a suliban egy nyugdíjas öreg óraadó tanárom...na az kész van teljesen teljesen hülye olyanokat összekamuzik nekünk , hallanátok néhány óráját beszarnátok rajta, mi könnyesre röhögkjük rajta magunkat , eccer azt mondta, hogy a fiának van egy amerikai Hörlije, ami amugy Harley akart lenni már itt röhögtem aztán folytatta, hogy hangra indul elektrosokkolóval ráz ha illetéktelen hozzányúl sebességre nyiló légterelő szárny jön ki az aljából! én a röhögéstöl nem tudtam megszólalni, de egy osztálytársam megkérdzte töle hogy tanár úr és maga is ment vele ? azt mondta természetesn hogy igen. kérdeztük és mennyivel ment vele? válasz: "hát olyan 300 fölött van a végsebessége, de megmondom őszintén én csak olyan 250-el próbáltam ki az útcában, többel nem igen mertem vele menni , morcos kis gép, vigyázni kell vele mert még az aszfaltot is felgyűri maga mögött ha nagy gázt húz neki az ember" mesemondók mindig voltak és lesznek, de ne panaszkodjuk, legalább lehet min jókat röhögni
Talma olaja, ez jó....

Nekem meg azt mesélte az óvodában 1969 ben a korábban nyilas, aztán avh-s óvónéni, hogy az óvoda Lenin bácsitól kapta az új bicikliket.
Pillanatag sem zavarta, hogy Lennin akkor már mindegy 40 éve halott volt.
Szóval ez a Talma olaja, ez olyan mint a Lenin bácsi biciklije:)
te kész vagy
hello Miniby. ne haragudj és te hogy lehetsz ekkora fasz? Szerinted komolyan gondoltam hogy arolt használ?... POÉN bazdmeg... amugy meg megsúgom hogy kurvára de nem MOL olajat használ... az SZPONZORÁLJA... a VB-n az apriliának az AGIP,és az IP, fejleszt... azokat nem lehet megvenni...csá...
szoktak mondani ilyet:Jobban tetted volna,ha csendben maradtál volna
aasszem finomvoltam:)
Sztem csak poénból írta...
Hopp ez kimaradt!
Az lehet még, hogy Talma olajának a neve Arol!
De nem az az Arol, amit forgalomban kapni fogsz az tuti!
Üd mindenkinek!
Helló!
DnaForce, ne haragudj, de hogy lehetsz ilyen f@sz?
Talma, hogy használna már Arol-t?
Ezt szerintem te se gondoltad komolyan!
Jah különben elárulom neked, hogy Talma olaját itt fejlesztik nálunk, a Komáromi MOL parkban!
Én is a Talma olaját fogom használni, jövőre az első olajcsere után, hála az ott dolgozóknak!
Kicsit sűrűbben kell majd olajat cserélnem, de annyit kibírok!
Bocs az offért!
Én vagyok a gyökér? Te fasza csávó vagy nagyon...., én meg mi a faszt tehetek róla hogy megragadt?
én eleinte csak full szintetikus castrolt raktam a robogóba, késöbb fél szintetikus elf-et , de ásványi lófaszt semmi pénzért nem raktam volna bele, meg ilyen mindeféle mol-os , arol, tesco gazdaságos traktor olajat. Lehet, hogy a normális olaj drága, akár kétszer annyi mint a szar, de nem véletlenül kerülnek annyiba. Inkább a drága olaj, mint az idő elötti generál. Nem az olaj az amin sóherkedni kéne, amugy meg aki motort vesz az vállalja is a vele járó fenntartási költségeket, akinek már a normális kenőolaj megvétele is gondot okoz az járjon biciklivel aztán még tescós olaj árát is megsporólja
Kösz TYT a segítséget!
majd megpróbálok mókolni valamit! thx
A motorbenzin mint olyan, az egy bonyolult öszetételű keverék.
Régebben az ólomtetraetil tartalom miatt teljesen más volt az összetétele mint most.
Most, mivel nincs ólom, egy sor egyéb adalékkal kell televágni, hogy el lehessen érni a megfelelő oktánszámot, és hogy a szelepek is élteben maradjanak a 4t motorokban.
Vagyis, elsősorban nem az ólomtartalomtól mentek másképpen, hanem attól, hogy más volt az összetétel teljesen.
Ennél mélyebben nem tudom kommentálni, mert nem vagyok vegyész, mindenesetre az tuti, hogy 20-25 évvel ez előtt, más alaku égésterek, és más kipuk kellettek ugyan ahhoz a teljesítményhez.
Jellemzően egy 25 évvel ez előtt bevált tuning, ma a mai benzinnel 20-25 % kal gyengébb, és forr a motor, régen meg nem volt smmi baja.
Sajna az sem segít, ha az ember pl az ukránoknál ólmos benzint tankol, mert miint mondtam nem elsősorban az ólomtartalm ami számít, hanem az egyéb 9szetevők, és az ukrénok ólmos benzinje sem ugyan az, ami régen volt.

Egyébbként, az tök ugyan az, mint az arol, ami szintúgy csak a nevében azonos a régi arol olajjal.
az arol kérlek szépen ellen példának jó
Mondjuk tény hogy akkriban a gyújtás is baszakodott, azért is volt + lerakódás. Na nem offolok tovább. :)
még ..... majd rájön idővel, hogy azok a 20 -30 éves azbványok szerint gyártott olajak mire valók.... se lerakódás gátló, sem detergens-diszpergáló adalékok nincsenek azokban a szarokban
(detergens-diszpergálók: a kisebb szennyeződéseket, fém részecskéket...stb -ket körbeveszik és megakadályozzák azok egybeolvadását , ezzel akadályozzák a nagyobb szennyező részecskék létrejöttét, a kialakuló gázok lecsapódásakor létrejövö víz molekulák kénes gázokkal való egyesülését és ezzel savvá válását a hengerben. Legalábbis ugy rémlik, hogy igy tanultuk )
1 dugócsere meg 3 kipuffpucolás után én is rájöttem hogy jobb lesz váltani. :D Azóta 1X belenéztem a kipuffba, semmi kosz, meg jobban is pörög a motor. :D
Ezeket az embereket sohasem fogom megérteni, ott van a molnak a rész szintetikus olaja 1400 ért, akkor legalább azt, tegye, nehogymá nem bírja ki a 200 forint különbözetet...

Az a durva, hogy van német tuning oldal, ahol hosszasan esködöznek, hogy a huszon lóerős, 14 ezert forgó simsonba CSAK 30W40ES ásványi olaj a jó.
Ja, monnyuk a tunigcégnek tényleg az a jó, gyakran vesznek új dugót a kuncsaftok:)