Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor ha szob vagy lehet ismerlek:D
MEgyejk nyaralni nemsoká motorral le Uncsimat Elek Benjinek hivják lehet ismered meg aki motors az Otto mást ugy annyira nem ismerek ott:D:D
Hát igen már akit:DAmugy nem feltétlen esznek meg ha megcsinálod a mocid faszára akkor simán alázol mindenkit.Csak költeni kell egy kicsit rá.Mert attól hogy felrksz egy kiput ne várj csodát,mert az madába kutya szart sem ér jah meg ha debreceni vagy egyszer ugorj le H-szoboszlóra vagy én ugrom be Debrecenbe és majd pöröghetnénk egyet.Amugy meg a krosszokról annyit hogy had élvezkedjenek egyelőre .
NA akkor várhatsz rá:S
Én nem birom sokáig motor nélkül szóval ez van legfeljebb mikor megveszed megmutatjuk élőben egymásnak:D
Ja tényleg debrecenbe van.
Képeken a fehér nincs annyira vad de a élőbe akkorát csodélkoztam
Ha debrecenbe veszed akkor te is később rakasd rá a rendszert 120000:D
igaz Kunmadrason megesznek a kroszok de hát ez van...
hapi!
ez debrecenben van nem?nekem is ajánlották a fehéret de megvárom a feketét,aztán majd legfeljebb csapatom jövőre,így meg h vánom kell sokat kapok ajándékba AVG sisakot ha mindenigaz:)
4.9 ki van zárva még ha rossi is ül a volán mögött...esetleg nem álló rajttal nár azt se mhiszem el...
:D
Szerinted(vagy többesszám) én elhittem a 4.9-et... olvas utánna külföldi oldalakon a csári versenypilóta (nem tom hogy sikerült neki) eredménye ez folytás nélkül.....(egyébként nem 11kw vannak folyatva hanem 21 körülre de annyira kis folytás van benne kiszedik mielőtt elhozod...) lényeg 1000km járatós addig csak 6-7000 lehet pörgetni mert utánna nyit a power. Mindenképpen a feketét akartam de magyarországon csak oktoberre lenne:D
igy maradtam a fehérnél.
Ja egy rendszer rá ami elég durva sebességet hoz ki és sokkal jobban pörög nameg hangja is lesz tőle 120000 forint. amihez kell nagyob fuvóka meg egy napos beállítás. Na ha meglesz tok többet is mondani róla.
Itt a kép nem én ülök a motoron hanem tesom én fényképeztem sajnos:S
Szal igy fikázzátok JOE-t
Csak ugy mellesleg,ugy tudom hogy az rs kupplung müködési elve ez:


képzelj el 1 tengelyt..
főtengely.. amin pörög a dugó... pl.222000-el
az ugye erőt termel amitől megy a motor előre..
a tengely végén fogaskerekek vannak..
mivel 6 fokozatú
ezért
2-2-2-2 fogaskerék néz egymással szembe..
ezek a különböző fokozatok..
A fogaskerekek a dugóval együtt forognak..
a fogak egymásba illeszkedve forognak annyival mint a motor fordulata..
van egy kis "lapát"..
léptetővilla a neve..
ami tologatja ezeket a fogaskerekeket... a lábad jóvoltából..
viszont időközben... könnyű belátni hogy te is tapasztaltad már biztos.. hogy mikor a fogaskerekek éle csak épphogy érintkezik.. előbb utóbb elnyíródnak.. mivel nem kapcsolódnak tökéletesen..
Ezért kell a kupplung..
a kupplung által lekapcsolod a "dugót" a váltóról..
vagyis terhelés nélkül tud tolni a villa fogaskereket.. míg azok tökéletesen nem illeszkednek egy új sebességi fokozatban..
mikor visszaengeded a kupplungot.. a terhelés ismét ránehezedik a fogaskerekekre

Az RS tolókerekes..

kilincsműves váltója van..
ez azt jelenti.. hogy..
ha kupplung nélkül váltasz.. nem tud recsegni..
csak kattan..
míg a fogaskerék arrébb nem tolódik..
ezt biztos tapasztaltad már,.,
ha mindenáron kupplung nélkül kell váltanod :::
A gázt teljesen engedd ugyanúgy vissza..
mint normális váltásnál..
váltasz...
majd ismét gázt adsz.
ezt a versenyzők szokták használni. sprintnél..
vagy 1 kerekezésnél..
mivel időt spórólnak meg vele..
a motor kárára...
(de ez ugye nekik nem lényeg.
ha elszakad a kupplung bowdened az RS-en..
akkor simán hazamehetsz vele kupplung nélkül is..
csak alacsony fordulaton..
max 4-5 ezer..

Nekem egy profi magyarázta el,DE ha nem igy lenne ne egyetek meg PEACE
VgVg

hello vgvg. Itt a számom, kérlek csörgess már meg reggel. beszélni szeretnék veled
06703643265
hi mk!gondolom akkor az enyémmel együtt hozzák,mer nekem is 7 hetet ígértek ,merre lax?
Jah 4.9 meg 60le nem??
Budapesti közlekedést ne is emlísd ekkora szar nincs a világon. Gondolom a 10-es útról hallottál már? Na én heti 3-4x jövök ott be vagy reggel 6 előtt mész vagy 10után külömben állhatsz a dugóban meg a többi pfff az a sok marha akinek jogosítványt adnak teljesen káosz. Elmész egy nap aztán 3x majdnem meghaltál.... Inkább lemegyek szivesebben Szegedre mint be BP-re.Ez Magyarország hiába. BP-n kölekedni a legjobb éjjel akkor feelinges is meg nincs forgalom lehet gyorsanhajtani....
4.9s ????????
talán amit a gp ben használnak az fent van annyi alatt de egy utcai 125 átlag 7s alatt van százon
A Ducaton is hasznos mikor kinnt minusz 15 fok van a motorolaj olyan sürü h 2 kézzel tolod be az egyest és az összes fokozat eröltetve megy akkor jól jön azért a duplakuplung
Jo menj azt váltogass kuplung nélkül.....

béke
ja a kuplung az Sp-n is gyúrós volt
Bnö-nek meg mondd meg h ne a mocin kényesztesse magát


Egyébként meg mint mondtam nekem nem teher a kuplungolás tehát mindig megteszem.
Ja volt már h lenyomtam Ducatoval egy nap belföldön 500-550 km-ert ami köztudottan nem rendelkezik személyautós kényelmmel és semmi bajom nem volt.
Lehet h. puhányak vagytok???

Chevy tudom h kurva okos vagy de már hallottam ezt amit te hozzáfűztél a témához... Egyébként én a kuplunggolás híve vagyok aztán ennyi el kell fogadni.Nem véletlenül utálom az automata autókat.
ÜDv.
Kb hét mulva hozom haza az rs 125-öt (2006) :D végre. Kiv vagyok miket olvastatok róla állítólag gyárilag 4,9 alatt van százon de ez profi tesztelte és még ekkor nicns minden folytás kiszedve belőle.....
Élőbe a fehér fajta sokkal szebb mint a fekette:D nézetek utánna nagyon durván néz ki többet ha meglesz irok róla:D bybybybybyb
nekem is kb annyi... ránézésre kicsit soknak túnik de nem:)
RS lánc hülye kérdés...
a lengőkar szerint (matrica:) ) terhelés nélkül 2,5cm a lánc lengése.

mostakkor ennyinek kell lenni v ez a max???
étem.thx
1-el ki üresbe, visszaenged, 1-el be sebességbe. Régebbi autóknál, nagyobb gépeknél hasznos volt.
mi aza duplakuplung?
az én 2,5éves rxemben(2004es)van 12698km
Joe-z...hidd el lehet váltani kuplung nélkül autón-motoron,azért mert te ugy gondolod hogy nem... azért az még nem ugy van ám -gyakorlat/tapasztalat és majd megy neked is...
Jaja, azért is írtam hogy ha nem sietős, akkor használom így. Csak van hogy elég sokat vezetek, és a felhúzott bal lábamat nincs kedvem kinyújtani, vagy esetleg levenni a műszerfalról . De olyankor is simán meg lehet csinálni, amikor Bp.-n nincs dugó, és lámpától lámpáig, mert akkor elég lájtosan nyomni, különben úgyis megfog a piros.