Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én is arra tippelek
biztosítékok ?
Nem, leellenőriztem. Elindultam és az első sarkon lerohadt. Azután se hang, se kép...:(
saru nem lazult fel ?
Sziasztok! Az mitől lehet hogy a 99-00 R6-omon elfordítom a kulcsot és se kép se hang. Az aksi jó, most vettem. Működött is vele. Hol lehetnek hibaforrások?:S Köszönöm srácok!
Köszönöm szépen
Köszönöm szépen.
Azt hiszem ezzel megvárom a szerelőmet.
Megmutatom neki amit írtál.
Sokat segítettél.
Üdv.
Móni
Lehet hogy ez valami olyasmi, mint az izzó esetében az előre időzített kiégés... 9 évre van hangolva az elektronika.

Hogy rohadjon meg!
Ez lehet hogy valami új vírus.
Ha jobbat akarsz akkor 5.1-es fékfolyadékot veszel. Ennek magasabban van a forráspontja. Bár sejtésem szerint a DOT4-est sem könnyű elmelegíteni utcai használat mellett, ha előírásnak megfelelően 2évente cserélve van.
Valószínűleg Neked is TPS problémáid vannak. Nézd meg a [13279] -es hozzászólást, nekem az úgy néz ki, hogy megoldotta a problémát!
Sziasztok! Fékolajat cserélnék az r6-osomon(00') de nem tudom milyet érdemes. Vagy dot4 fékolaj olyan mint a másik dot4 fékolaj?Vennék valami jobbat.Köszönöm
Még annyi, hogy csak akkor áll le ha már 100 fok körül van a hőmérséklete.
Szia!
Nekem is éppen ez a gondom, ha valaki tudja akkor mondja már meg, mi a frász lehet a baj.
Hónap végén mennék hosszabb útra, és addig jó lenne helyre hozni a gépet.
Ha választ kaptok a kérdésre léci osszátok meg velem is!
Köszi szépen
Móni
Ha ragasztanál az aljára egy pici súlyt az nem oldaná meg a helyzetet? Hátha eltolódna a rezgés frekvenciája.
Sziasztok!
Pár héttel ezelőtt vettem egy LSL márkájú kormánytelót. Különösképp nincs vele semmi bajom, teszi a dolgát, sokkal stabilabb lett tőle a motor, csak egy zavaró dolog van benne, méghozzá az, hogy 8-10 ezer fordulat között a motor vibrációjától elléggé hangosan elkezd zúgni. Nemtudom volt e már valakinek ilyen problémája, esetleg milyen megoldást javasoltok? Gondoltam h mindenhová teszek alá valamilyen gumigyűrűt, hátha segít, de ha valakinek jobb tippje van, szívesen fogadom.
Üdv schtomi4
Sziasztok.
Segitségre lenne szükségem!

Van egy 2003as R6-om és nem tudom be inditani...Állandoan azt irja ki,hogy "HI" ahol a kőfokot mutatja. Imobiliserrel van gond...Mikor megvettem a motrot az után vettem észre,hogy hozzá nyultak az egész gyujtáskapcsolohoz...össze-vissza vannak kötözgetve a kábelok meg minden.Eddig nem volt vele gondom igaz nem rég vettem csak. Elforditom a kulcsot és 2 másodperces késéssel felmegy a fordulat mérő kivilágitanak a vissza jelzők,de a HI kiirás előugrik és nem lehet startolni a motrot. Csak a piros szervizkulcsom van a motorhoz.

Ki tudná nekem megcsinálni és kb mennyi pénz lenne?
Köszi előre is a segitséget.
Szép napot.
Ha kék szövegre kattintasz elvileg letöltheted.
No igen,de pont azt a bizonyos standard mennyiséget nem tudom.A vizkozitás úgy gondolom a gyárival megegyező.Nem újabb vettem nincs meg a könyvecske.?
Persze az olajtól is függ, milyen viszkozitású lett beletöltve.
A 2003-as R6 Manualban benne vannak a gyári értékek. 3-51 fejezettől.
A csillapítást állító csavarokat betekered óramutató járásával megegyezően majd innen vissza a megadott standard értékre.
Szevasztok.Első teleszkóp szimering cserén esett át 2003mas R6om.Előtte tökéletesea futott most viszont 200 as tempónál el kezd csapkolódni a kormány.A szerelőm azt javasolta kérdezzek rá a gyári beállításokra és csavarjam oda a teleszkóp csavarjait.Tud ebben segíteni valaki?
Na közben elkezdtem keresgélni neten és megtaláltam a (remélem) megoldást:

For anyone suferring for the infamous TPS problem on an '03-'05 R6, here is your fix.

Signs that you may need to clean your Throttle Position Sensor:

- Bike dies when clutch lever is engaged.
- Erratic idle.
- Bike dies after start up.


*Taken from the "other" forum and edited for correctness.*

Tools:
Electrical Contact Cleaner
No. 4 Allen key
No. 7 Security Torx Key
Flathead screwdriver

1) Before you take anything apart, use the diagnostic mode and view your TPS settings. This will be the first (01 value) screen you see in diag mode. The TPS value should go up as you twist the throttle. Twist the throttle completely and write down the max value, then let go and write down the min value. You will need these later.

*To enter diag mode you need to: First, unplug the two electrical connections to your fuel filter on the underside of your tank. Then, press and hold the two buttons on your display. As you are holding the two buttons, turn the key to the "ON" position and continue holding for 7 secs. Release, then press and hold once again until the screen displays "DIAG".

2) Dismantle your TPS, it is located on the throttle side, under the small matte black cover near where your knee is when riding the bike. You'll need the security Torx bit for the TPS screws. (Note: If you don't want to buy the security torx. you can try to just grip the screw heads with channellocks and then replace them with regular allen head bolts to make the task easier when you have to do it again later.)

3) Remove the small rubber grommet on the underside to the TPS unit. The whole peice looks sealed but don't worry, the small black circular rubber piece is easily removed with your finger.

4) Spray the shit out of the inside of the TPS with contact cleaner. Then proceed to turn the rotor lock to lock multiple times to scrub the contacts clean (pictured). Place the unit face down a paper towel and tap dry.

* I use GT85, a penetrant that drys up gum free, with a layer of teflon to lube the contact. You can find that at cycle shops, best electrical contact lube/cleaner I have used.



5) Reinstall your TPS but leave the screws loose for now.

6) Go back into diag mode (if you are not still in it) and view the TPS settings once again.

7) Here is the tricky part. You need to bring the max/min values back to (or as close as possible) to your stock max/min values. To do this you will need to fiddle with the position of the TPS unit. You can adjust the values by physically tilting the unit (thats why we left the screws loose) and checking the max/min values by twisting the throttle. It take a little time and fiddling with, but it is not too difficult.

8) After you have achieved the right values, tighten everything up and put the cover back on. Enjoy!

Este megcsinálom, kipróbálom, ha jó, közlöm!
Ha hívsz inkább az esti órákban!19 után!
Üdv!
Hívj!Remélem tudok segíteni!