Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez a gyártó honlapja.

http://www.bikelift.net/en/pro...

SAC/Y-10: pair of Yamaha R1 and R6 fork cone supports

A SACY10 pedig az asszimetrikus adapter.
Valami oka biztos van.
Nézzétek meg amiket belinkeltem, ott viszont a yamihoz asszimetrikus adapter van. Most már magam sem tudom... Nekem ez volt a 06-hoz is, meg ehhez is.
Hogy kivesézzük a témát, ezt a videót a gyártó lapján találtam, és látszik rajta, hogy a jobboldali is rövid!

http://youtu.be/zCy0k38on8U

Lehet neked másfajta a villád Zema?
A villa furatai 16mm ,az emelő tüskéi 12ről-28mm-re kúposodnak.Látszik a képen is az illesztés allulról.Nem akarok okoskodni de a hoszabb tűske csak akkor megy beljebb ha az egyik furat vagy nagyobb ,vagy a tüske kisebb 16mm-nél.A teleszkópok nekem gyári beállításon vannak.
Zárom a témát, megmértem egyforma magas, egyformán süllyed be a tüske, szerintem egyforma tüske is kell, de majd még utánajárok.

Megmostam a gépet, teszek fel egy képet róla:
Túlspirázod a témát.
Stabil? igen.
Lehet vele emelni? igen.
Felborul? nem.
Tehát tudja amit kell, úh szard le.
Azért kicsit zavar, hogy nem áll egyenesen, kézzel nem lehet visszafordítani, mert kiugrik a kis tüske.
A tüskék ugyanolyan mélységig mennek bele a lyukba, a magasságuk között pedig van 1 cm, tehát a villák között is kellene lenni 1 cm -nek, most kimegyek, és megmérem.
Egy szar emelő feladja a leckét...
Ha zavar, add nekem az emelőt, tőlem meg kapsz két ugyanakkora téglát, azzal támaszd alá a villák alatt!
Persze, h elfordul emeléskor, mivel az elején csak a jobb tüskével kezded emelni, aztán mikor a bal tüske is felfekszik, akkor visszajön egyenesben. HA nem, akkor segíts rajta kézzel. ennyi.
Na hát ez nem egyszerű.
A furatba, ha belenézek látom a két csavart, ami összehúzza a villát, szerintem azokon túl nem is tudna menni a tüske.

Szóval, mikor odateszem az emelőt a jobb oldali nagyobb tüskével érintem először a lyukat, majd elkezdem emelni, az emeléstől, mivel eleinte csak ott fekszik fel elkezd kicsit elfordulni, majd a kisebb tüske, is a helyére kerül, de ilyenkor már kicsit elfordult az eleje.
Az eleje ferdén áll, nem is tudom úgy felemelni, hogy egyenes legyen:(
Zema neked egyenesen áll?
http://www.corsa.co.nz/product...

"SAC/Y-10 (Set of con adapters for R1-R6 for off-line forks) Fits Yamaha and Kawasaki with off-line forks)"

A gyártó katalógusa:
http://www.bikelift.it/RIVENDI...

7. oldal
A normál adapter típusjele SAC-10, az R1-R6-é pedig SAC-Y10, ez való az FS-10-es első állványhoz. Asszimetrikusnak kell lennie!
-nem
Ezt akkor látszana, ha két hosszú tüskét vennétek, mert akkor az egyik nem hosszabb lenne, mint a furat. Két rövid tüskével persze, h nem látszik, és persze, h jó neked, mivel a hosszú furatban elfér a rövid, de fordítva nehezen menne. Két röviddel is használható, de az asszimetrikussal stabilabb, és nem keletkezik emeléskor akkora szerkezeti feszültség, mivel a nagy tüske kitölti a teljes rést.
Nem a villa rövidebb, hanem a belső furat hossza, mivel a húzó, és a nyomó külön száron van.
Az én emelőmön mindkét oldalt a rövid tüske van ,és függőlegessen áll a motor (06-os) nem dől semerre.Azt nem értem mért lenne az egyik villa rövidebb mint a másik,mikor vettem az emelőt tőlem megkérdezték ,hogy rövid vagy hosszú tüskével kérem.Ragd fel a hátsó emelőre a mocit és mérd meg a két első villa távolságát a földtől,ha egyforma a távolság akkor cseréltesd ki az egyik tüskét.Szerintem az eladó keverte össze a tüskéket.
Lemosom a motort, ott jobban hozzáférek, csinálok majd képeket.
Nekem a 06-oshoz is ez volt, és azzal is stimmelt.
Akkor viszont rosszul emeled meg. Úgy csináld, hogy hozzáilleszted alulról, és először a jobb tüskét alárakod, és azt emeled először.
Pedig ugyan olyan, mint az enyém.
Évjárat számíthat?
Rivendzsöööör!
Nesze!
Nekem nem áll ferdén, a bal oldali a kisebb tüske.
vagy atalakitod villasra,
bizony.index forum de mar az is jo 5eve volt tuti

ezek meg autok voltak.e30,24,28,34
Egy régebbi képet találtam hirtelen.
320i, 318is nagykockás sportbelsője van benne, alatta pedig egy 25i alól származó nagyházas sperr.
Mondjuk a nicked ismerős. Talán az Index fóruma?
Csináltam képet, hogy elétettem az emelőt, szerintem szemmel látható az eltérés, szerintem ennyire azért nem aszimmetrikus.
A motor egyenes talajon áll, hátsó emelőn.