Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Értem, részben egyetértek veled.
Kedves Kálmi!

Köszönöm jóindulatú soraid. Először is egyet értek veled, majdnem.

De felsorolom az érveim én is.

Holnap kellene mennem motornézőbe, ami 2 db 2006-os R1-es.
Azért írom, hogy 2 mert annyi van kinézve, ebből kell eldöntenem, melyiket akarom. De sajnos így nehéz a dolgom, hogy nem tudom róla semmit, csak azt hogy ez Álmaim motorja.
Nem vagyok 25-éves, hanem 49. Születésnapomra gondoltam ezt az ajándékot magamnak, ami 2 év ki ........ kemény munkám gyümölcse!
Talán ennyit 50 évesen megérdemlek a sorstól.
És ha valami úton módon kárt tennék valakinek a motorjában, azt ennek az árából egyből kifizetem.
De jelzem nem szálguldozni akarok, csak megtudni, hogy kis gerincsérvemmel tudom-e ezt a motort vezetni, vagy felejtsem el...

Különben ennek a srácnak köszönöm a segítségét, aki ezt felajánlotta, bevallom nem csalódtam, mivel ő is borsodi!

Köszönöm, hogy elolvastad!

Tisztelettel : pajti7
Szia! Szerinted valaki elviszi hozzád a féltve őrzött motorját,h te próbálgasd,h megfelel-e neked? Főleg így... De lehet,h én vagyok pesszimista.
Szia!

2006-ost szeretnék venni, ehez kellene segítség, de még nem ültem rajta, és nem is mentem vele...
Vagy is nem tudom, ez megfelelő-e nekem egészségügyileg.
Ezt megtudni, még egy napom van, vasárnap...

Köszi!
R1... Arra irányult volna a kérdésem, hogy mikori évjárat. Elég nagy különbségek vannak azért árban és a tulajdonságaikban is. Én S.szentpéteri vagyok, 2002-es van, ha gondolod meg tudom mutatni.
R1

De nagyon gyorsan kellene a válasz...

Köszi
Milyen motorra gondoltál?
Koszi a tanacsot megnezem majd ezeket.
Csak az a baj h angliaban vagyok es ha hazamegyek akkor motorozni szeretnek
Majd fordulaton tartom
Még annyit elfelejtettem, hogy Ózd, és környéke...
Sziasztok!
Sürgős segítségre lenne szükségem.
Keresek olyan segítőkész embert, aki megmutatná ezt a motort, és segítene eldönteni, hogy ő való-e nekem, mármint a motor.
Szeretnék venni, de semmi saját tapasztalat benne...

Köszönöm előre is.
Szívesen fogadok bármilyen infót..
Van valaki Szolnok közelében, akinek RN 12 -es motorja van?
Szia!

A Commandert könnyem kiszűrheted, mert csak lehúzod a csatikat, és nélküle összedugod, ha úgy jó, akkor a commander, vagy a program (térkép) hibás. Szerintem ez legyen az első lépés, ezután a gyertyákat nézném meg, majd felhívnám a Yamahát, hogy visszahívásos-e a motor (TPS sensor miatt sok motor visszahívásos). Ha a commander nélkül jól működik, akkor a következő lépésben visszakötöd a commandert, rádugod laptopra, és csinálsz egy teljesen 0 -ás térképet, így megtudod, hogy a commander, vagy a térkép-e a hibás.
Ha ezek után nem derül ki semmi, akkor vidd el szerelőhöz!
27 000km van benne.
A beírásom második fele vmiért lemaradt.
Szóval 2005 novemberi, és

Az enyém 2005 novemberi.
A moci egy rn 12es
Sracok van valakinek tapasztalata alapjarati problemaval?
A jelenseg a kovetkezo magasabb fordulatrol nem all vissza az alapjarat hanem leal a motor. Utanna rogton indithato de nem lesz alapjarat csak akkor ha leveszem a gyujtast .
Egyik tps most lett benne cserelve mert dadogott is.A dadogas megszunt de meg mindig nincs alapjarat.
Power commander van benne meg egy teljes akra rendszer legszurovel.
Lehet a pc a hibas?
Tud valaki megbizhato motorszerelot bekescsaban vagy pilisvorosvaron?
Esetleg ez is hasznodra lehet: http://fuchsmoto.lubricantadvi...
Köszönöm a gyors reakciót.
Még jobban elbizonytalanodtam:D
valaki 10w-t írt
Yamahánál 5w-t mondtak
Itt meg ha jól látom akkor a 01-es yamahához a factory line very light áll legközelebb 2.5w-al:SS
Veszek bele 5w-s expertet az lesz a vége:D
Talán így. Az első találtat PDF.
Elvileg Motulból a "Very light" áll hozzá a legközelebb. Vagy a Castrol light. www.vstrom.info%2FSmf%2Findex...." target="_blank">Táblicsku a viszkozitásukról.
Valaki megmondaná nekem hogy a "01" -es első teló olaj az milyen viszkozitású? Szerviz könyvben csak ennyi van.
Aki tudja legyen szíves segíteni, mert már rendelném. :)
Köszi
A vezérmű lánc feszítő témára én is kíváncsi lennék. Az enyémben 39000 van.
hali műszerfalak 10000ft darabja,fékmunkahenger 20000ft a műszerfalakról nemtudom jók-e,a munkahenger jó,nálam kipróbálható!06304906559
Sziasztok!

Próbáltam kideríteni a fórumon, de nem nagyon találtam választ rá. Lényeg, hogy 2003-as R1 pályamotorba milyen olajat javallott önteni? SM SAE 20w40 -et ír, de ilyet nehezebb találni mint Mona Lisa-t profilból. Pályára szánom a bringát, szóval jellemzően magas fordulaton lesz használva.
Válaszotok előre is köszönöm!