Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akitől tavaly vettem, nála most nincs, de ez ugyanaz:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-...
Köszi az infot!
Nem nekem kellene hanem havernak, ő meg viszi a bnőjét azt dumálni akar közbe vele szóval csak ennyire kell neki. Én inkább a motort hallgatom ahogy énekel. Viszont linket adhatnál ebayhez esetleg hogy melyiket érdemes megvenni ami normális meg nem túl drága azért.

Köszi szépen
Sziasztok!

Keresek lábtartóba koptató csavart hol lehet kapni?

Köszi
A sisak annyira szuper, hogy semmilyen szélzaj nem volt! :)
Lehet, hogy az a legjobb, ha felpróbálod mindkettőt, lehet hogy az egyik jóval kényelmetlenebb lesz elsőre, és már ki is esett az esélyesek közül... :)
A szélzaj milyen volt a szobában rohangálva?
Valami ADAC tesztben az n86-nak volt a legjobb ütés elnyelése (tehát nem csak elérte a standard követelményt, hanem jobb is volt), halkságban is talán a leghallkabb volt. (azonos kategóriás sisakokat néztek) Én emiatt választottam.

Szerintem a napszemcsi nem megy elég mélyre, de még nem motoroztam benne, majd tavasztól :)
Az külön pozitívum volt nekem, hogy ráment az olcsó intercom kütyü. Bár belül azóta szűkebbnek érezni a sisakot, mert a fülnél levő szivacs 1-2 mm-el most beljebb jön a hangszóró miatt, és picit hozzáér a fülemhez. A hangszóró nélkül olyan szellősnek érződött a fülem körül, hogy öröm volt viselni a szobában is :)
Az arcpárna eléggé nyom, de kezdő vagyok, szóval ez valszeg ilyen, meg kell szokni biztos. (meg mondják hogy tágul a szivacs is)
Heló!
Majd oda adom pár napra........
Hogy a fenébe ne adnám
Végül is
Csak megerősíteni tudom Norbi hozzászólását. Tartókonzol miatt levelezgettünk egy ideig, de én is feladtam.
Szia!
Meg vagy elégedve a Nolan N86-al?
A Caberg V2R-em mellé illetve helyett szeretnék venni egy új sisakot és már régóta nézelődve leszűkült a kör a Nolan N86-ra és a Shark S900C-re. Kényelmes, csendes, napszemcsis sisak az elvárás.
Valakinek esetleg egyéb javaslata illetve tapasztalata, tanácsa lenne?
Köszi.
Üdv:Laci
Én leveleztem vele egy bukócső miatt, de elérhetetlen, nem válaszol, megbízhatatlan.
Heló!
Ezt az üzenetet kaptam reggel,a motorozz.hu-n.
Szerintetek nooooormális?Az üzenetet küldte: petya89
Esetleg valaki ismeri a feladót?
Tárgy:
Címzettek:
A küldés dátuma: 2014-02-11 07:24:45

Az üzenet szövege:
Szia
Doboztartókkal,bukócsövekkel,sztenderekkel foglalkozom.
Olyan kérdésem van hogy a Te motorodnak gyári e a hátulja?
Kellene nekem egy ilyen motor mintának méretezéshez.
Ha kölcsön tudnád adni pár napra akkor adnék egy kiegészítőt ha kell.
Üdv
Petya89
Remélem lesz. Tervezzük.
FZ1 startkapcsoló,légszűrőház,középsztender,farokbetétidom,eladó.
Lesz idén km?
A két kismacska közül már csak a fekete kandúr (Belfegor) van meg, és már 4 éves, csupa izom, nem puha.
A tarka (Ricinus - vajon miért? ) sajnos pár éve elpusztult.
A régi szép időkben, mikor rendszeresen jártunk FZ6-os csapattal a BMW 24 órás versenyekre. Bár én voltam a legrosszabb helyzetben, nem volt elég a 24 órás folyamatos tekergőzés az ország mellékútjain, de az 1200 km után nekem mindig volt egy 250 km-es levezetés hazáig. Bár, java részt már autópályán.
A két kismacskát nem hogy magad alá tetted volna, amíg motorozol.
Biztos, jó puhák.
Ahogy most nézem 45-ért van már nolan-hez ilyen intercom, benne van a hangszóró, mikrofon is, de csak két eszköz tud kommunikálni, a leírása alapján, meg sem említ harmadikat. 74-ért adnak kettőt. Mondjuk ennyiért is sokallom.
Sisakbeszélő esetén két irány van: gyári rendszer (elvileg akkor a sisaknak elő kell készítve lennie, mélyedés a hangszórónak, süllyesztett kezelőszerv tartó stb.), vagy valami utángyártott cucc, lehetőleg olyan sisakba, aminek megvan az előkészítése.

Gyári előnye hogy ki se lóg szinte a sisakból (most a nolan rendszerére gondolok, azt ismerem jobban), azt hiszem 4-5 másik ilyen beszélővel is tud egyszerre kommunikálni, valószínűleg kiforrott dolog.

Én egy nolan n86 sisakot vettem, kb 6-8 ezerrel drágább az a fajta ami elő van készítve az intercom. fogadására. Utána még 17ezer lett volna a hangszóró és mikrofon, és 50-60 ezer maga a bluetooth egység, a gombokkal... Drágább mint maga a sisak szinte...

Én itt lemondtam róla, de aztán nézegettem ebay-en, és vannak már 10 ezertől is használhatónak kinéző rendszerek, kompletten. -vettem is egyet, amelyikről találtam több pozitív hozzászólást, leírást is-

Ezek hátránya, hogy csak két eszköz tud egyszerre kommunikálni, esetleg 3-at össze lehet párosítani, de kapcsolgatni kell közöttük, egyszerre mindketten nem fogják hallani amit mondasz.

Másik hátrány, hogy sisak függő, hogy hova tudod felszerelni. A nolan n86-nak pont van bal oldalt egy aljzat része, ahova a gyári rendszernek van egy kivezetése, én oda rögzítettem, illetve láttam már olyat, hogy a gyári n-com ajtócskára lett ráragasztva a tartó. (ezt az ajtócskát kell eltávolítani ha a gyári rendszert installálod)
Szóval a felszerelése könnyen lehet hogy átvált technika órába :)

Ha zavar hogy kilóg a sisak "áramvonalából", akkor megint barkácsolás, vezeték hosszabbítás után be lehet tenni a kütyüt pl. a mellény zsebbe, ha van olyan a kabáton.

Vannak android, meg iphone-ra programok, amivel ilyen olcsó sisakbeszélők is tudnak több eszközzel kommunkálni, de ezt majd csak tavasszal, nyáron fogom tudni kipróbálni. (pl. android interphone, zello ennek érdekessége, hogy mobilneten lehet használni, és akár két az ország másik végében motorozó is tud dumálni, pl. kamionosok is használják)

Azt még észrevettem, hogy hiába könnyű, érezni hogy nehezebb a sisak, plusz talán kis héjméretű a sisakom, de ha csücsörítek, hozzáérek a mikrofon szivacsához (kéne szerezni vékonyabb szivacsot rá), de ez a gyárinál is előfordulhat rossz esetben....

összességében, ha nem ijedsz meg egy kis nehézségtől a felszerelését illetően, és elég az hogy 2 ember beszélhessen rajta, akkor ajánlom az olcsó rendszert, amúgy meg nem :)
Gyári ülés az elég vékony de azért nekem bőven megteszi:) De lehet ki vagyok párnázva, bár kétlem a pille súlyom miatt:)
Viszont tud valaki olyan helyet ahol lehet venni sisakbeszélőt hogy az utassal lehessen kommunikálni és ha igen akkor hol érdemes nézni? Mert pár helyen néztem de némelyik horror árban van:)
Én akárhogy helyezkedtem a gyári ülésen, 1-2 óra után már elkezdett zsibbadni a seggem, mászkáltak a hangyák. A zselésen ilyet még nem tapasztaltam, a hatótáv is kitolódott, egy seggel 3-400 meg se kottyan, ahogyan a napi 8-900 sem. Szóval, zselé
Na jó de egy 100-as?
Idegesítő annyit megállni.
A medve grill meg nem érti mi rossz van a vizelet ivásban.
Mindnekinek más az ingerküszöbje.
Vákuummal mint a kézi pumpás......10 bar tesz jót neki, elmegy 6-8-al is, de az igazi 10-el lesz (annyit is ír a papírja).......nekem bevált..