Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy minap mentem a motorommal és egyszer csak esett lefelé a fordulat és szaggatva is ment. Megálltam és a fordulat épphogy 1000-en ment, icipici gázadásra tartotta is aztán pedig jó is volt. A legelső ilyen eset 5 perccel az indulás után történt és rá pár perccel megint ez volt csak akkor le is állt. Ekkor 2-be ráengedtem a kuplungot és ment is tovább. Hazajöttem vele és kiszedtem a gyertyát hogy letisztítsam. Mikor visszaraktam gondoltam kipróbálom hátha az a bűnös de ez nem így volt. Mentem vele pár percet és megint leállt. Akkor kb az 5. rúgásra beindult aztán megint ment szépen tovább, de jobbnak láttam ha hazagurulok vele és hagyom is.
Ezelőtt egyszer volt ilyen kb 200 km-rel ez előtt. Akkor is csak leesett 1000-re a fordulat és pár kicsi gázadás után ment is normálisan. (Azért tudom hogy 200 km-mel mert a motor bejáratós és most vagyok 450km-nél).
Valakinek van valami tippje hogy mi lehet a bűnös?
hello! Nem tud valaki dt 80 lc2 höz hajtókart? nem igazán találtam a neten sehol
Sziasztok srácok!
7végén szétszedem a szerelőmel a motort, lefestjük a vázat, de milyen színűre? ( én feketére gondoltam, apa narancssárgára) ti milyen színt ajánlotok a vázra? ja meg minden kiegészítő apróságot lefújunk, a kormányt arany színűre, meg az e-h fékmunkahengert is milyenre fessük? fekete,ezüst,arany? már nem tudom meg új sportdobot teszünk rá, kibelezzük a rezót, újrafúvókázzuk, új láncszett, mindent újrazsírozunk és átnézünk. beletelik egy kis időbe de megéri. légyszi segítsetek ki milyen színre gondol, agy ha láttok vmi szép dt-t akkor képet küldjetek be légyszi és abból merítek köszi mindenkinek csáá
Sziasztok DT 125 bontott blokk alkatrészek eladóak, henger,dugó, alaplap, meg önindító már nincs a többi van és jó állapotúak.
Üdv:Mindenkinek
hátul hagyd a 18-ast előre meg tegyél 17-est
NÉZZ BE MEGÉRI!
Hali

Szerintetek egy régebbi DT 50 km/h lapját rálehet macerálni a 80asra?
ja és nem tudok írni
a gyári mértek:
Első felni=1.6*21"
Hátsó felni 1.85*18"
amúgy meg jó lesz az igaz nem olyan mint 1 17"-os de ezel is nagyon szép lesz én is godolkodom rajta már felni is van csak küllö meg guma kéne és kész is lenne de majd még eldöntöm lehet veszek majd 1 új első kereket és akor 2-ő első kerekem lesz:D
de elöször legyen jó a mosi mert addig mig nincs vége a bírósági ügy ek addig nem nyulok hozzásajna és csak áll
és kinek mi a véleménye, hogy 18"-os supermoto-t szeretnék építeni? mert haver azt mondta, hogy 18"-az nem lessz szép, de 17"os meg nagyon alacsony lenne és én nagy vagyok (190cm) nem akarok simson méretű mocit
és milyen széles a maximum ami elfér hátul? vagy mi az ajánlott maximum?
Dt-n mekkora a hátsó felni mérete?17" vagy 18" ?(gyári) mert az első 21" ha jól tudom...
én is néztem az ebay-en, baromi drága.
"Miben jobb ,mint a gyári fém?"
Szerintem azért lehet jobb az acél lapkáknál a carbon, mert könnyebb, és ezálltal a tehetetlensége is kisebb. Az enyémben carbon membrán van, nem tudom mi féle, és sajnos azt sem tudom megmondani van -e értelme mert már így vettem. Viszont múltkor nézegettem a neten és komplett carbon membránt /házastól-lapkástól/ kb 15.000 ért láttam...,bár lehet rossz helyen néztem.
A vaterán van egy. Fúrni kell, és nem olcsó. Kérdezz rá a méretre, nehogy az is koppon legyen.
Én úgy tudom,hogy nem lehet hüvelyeztetni, mert ez egyben van!Legalább is a szerelőm is ezt mondta!
Sűrítésnél valszeg a kompresszióra gondolt amit úgy tudsz növelni ha esztergályossal lejjebb szedetsz a hengerfejből. az 1mm-t meg úgy kel érteni, hogy a gyertyát kitekered és a helyére bedugsz egy meghajlított forrasztó ón szálat, rá rúgsz egyet a berúgókarra vagy az önindítóval megtekered utána kiveszed az ón-t és megméret a vastagságát egy tolómérővel, mennyire nyomta össze a dugattyú nah ez ne legyen kevesebb mint 1mm.
Carbon membránt meg tunning robogós boltban tudsz venni amit neked kell kivágnod méretre.
Fúvókát meg próbálgatni kell, szedd ki a mostani és annál vegyél 1-2-3mal nagyobbat.
Sziasztok! Én is felújítok, javítgatok, felélesztek a télen. Lenne pár kérdésem! Először is hogy kérdeztem már, hogy "kinőttem" a 80 ast és már nem tudott újat mutatni ezért, hogy élvezni tudjam szinte mindíg nyelezem. Azt ajánlotta valaki, hogy karbonmembránt tegyek bele. De milyen márkájút? Hol lehet megvenni? Miben jobb, mint a gyári fém? Meg a sűrítéstérből vegyek le csak ne menjek 1mm alá. De hogy kell leljebb venni a sűrítéstérből? Meg hogy nagyobb fúvókát tegyek bele. De mekkorát érdemes? előre is kössz a segítséget!
perselyeztessed meg és nemkell venned újat
Sziasztok! Segítség kellene! 80as Dt lc2-höz henger kellene, ugyanis szarul lett illesztve és eltört a gyűrű, és sajnos már nem lehet fúrni a hengert ha valaki tud eladó hengert, az légyszives irjon!
Üzemanyag!
Takarítsd ki a karbit, légszűrőt alaposan!
Utána teszt. Ha még mindíg csinálja olvasd el visszább a karbiállítást.
Valszeg valami okos elállítgatta...
Köszönöm a segítséget.Drotos
2,2dl kell, bármilyen hidraulika olaj, vagy atf olaj. Én ezt tettem bele
Üdv.Van egy Yamaha DT 50.Az első teleszkópba szeretnék olajat tölteni,csak nem tudom mennyit és milyet kell.Mert nagyom könnyen mozog.Tudna ebben valaki segíteni?Köszönöm a segítséget előre is.Drotos