Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Üdv nem kell valakinek egy tzr 125 4dl blokk!?
akciósan karbi és gyújtás nélkül jó hengerrel!
egybe 45 000+2000 posta!
30 512 9874
micsoda? Xenon izzót 12v-ra trafó nélkül? hát az mi hülyeség ? nem nagyon értem. minek ártana? amugy meg nem is az akksiról megy a villany. valami itt nagyon nem tiszta nekem...
Meg azt elfelejtettem, hogy a sok kábeltkötegtól az ut melleti bokrokat világítja . Meg a foncsort sem tudom normálisan beállítani...
Hát én kb 40-et, de az valami kegyetlen szar volt!
Most fabrikáltam bele egy halogént, de annak csak a tompitotja jó, azt még elviszi, csak az is ilyen sötét sárga szar. Azé nem tetszenek.
nekem amióta bent van a xenon, nem is kellett refire átkapcsolni
35W halogén
ettől nem fog az átfutó sündisznó megvakulni, de jobb mint a gömb 35w izzó
először olyan érdemes beszerezni utánna agyalni
én levezettem párszor 100km felé sötétben a dt-vel és alig láttam kevesebbet mint a mostanival amiben 55w izzó van
Nah! Látom ti már vágjátok a dolgokat! Pont mostanság gondolkodtam rajta, hogy bekéne kötnöm akisról a világítást, mert tekercseről a halogánt nem igazán birja el. Ez hogy lenne amugy lehetséges? Minek a modosításával járna, ill. bonyolult-e megicsálni?!


Hallod am marad még egy darabig a DT...egyszerűen nincs szívem megválni tőle!
Hali velem beszéltél telefonon. Nem találtam meg sajna amit kerestem, de itt van a link, ahonnan letudod szedni a Dt 80 leírást:
http://www.filecrop.com/431526...
német nyelvű, de végülis mind1, neked az ábra kell. A kapcsolási rajzok a vége felé vannak.
meg lehet oldani de nem érdemes
akkuról kell világítani és a világítást is rákötni az akkura töltésnek
de kell bele egy elektronika hogy csak akkor menjen rá az áram amikor világít (és csak annyi amennyi kell), mert ha nem, szétkúrja az akkut
Sziasztok.atomjaira van szedve a80-as Dt-ém és az eketronikáról szeretnék fényképet .Ami a tank alatt van kütyük elehjezkedése.előre is köszi
Ebben nincs igazad! Gondolkodj kicsit!
Egyenáram, váltóáram....egyenáramról működik a xenon, és mikor felkapcsolod, a trafó kb80-100 Wattal gyújta be az izzót.
Próbáld ki normál 12V-on a xenon izzót trafó nélkül....
Halott dolog. Ha átkötöd a villanyt, akkor meg lezabálja az akksit, mert annyit nem tölt a töltőtekercs...
Ezt már kipróbáltam.
van olyan xenon fényszoro amit utolag lehet beszerelni és átmegy, vagy csak akkor lehetséges ilyen ha egy gyári modellnél késöbb veszünk egy extraként adott gyári xenont (értelemszerüen ha az alapfelszereltségben nincs benne)?
Műszaki vizsgán sem engedik át az autót az utólag beszerelt xenonnal.
egyébként már Nov. 2. óta nem DT-ztem és már elég nehezen bírom... ,gondoltam kicsit beöltözök , meg előkaptam a tankot mivel a lakk száradása miatt fenn van a lakásba és kicsit feelingelek:
megértem ezt a vakítás dolgot, meg tényleg sokan kókányolnak és ez nem helyes, de ha neked utaznod kellett volna a mi kocsinkal a gyári lámpákkal akkor szerintem a véleményed megváltozna.
ha egy cseppet is utánanézel akkor rájössz. ezeknek a xenonoknak amiket lehet kit-ben kapni a teljesítményük kb. 35W, namost a Yamaha DT 80 LCII gyári fényszóró izzójának a névleges teljesítménye szintén 35/35W. mi gondja lenne a tekercsnek? neki tök mindegy, hogy izzószálat vagy kávéfőzőt vagy xenon-t táplál, ha az nem vesz fel többet mint amire kitalálták , tehát ugyan annyira terheli. Rengeteg autós hozzáértő írja ,hogy a Xenon sokat fogyaszt . na ez egy baromság sokkal gazdaságosabb fényforrás mint az autók halogén izzója./ez tény, saját tapasztalat/
én olyat tervezek bele /azt hiszem az a BI-xenon/ aminek a refije is xenon...
ja és megintcsak nem tudok írni ezért bocsi
jó a xenon meg minden de téleg az hogy sokan azt se tudják mit hogy lítanak és leszarnak mindent csak nekik legyen jó:S
én spec karosszáriés vagyok és akármék lámpánál lehet álítani a magasságot a bátyám astrájánál is múltkor emeltünk a magasságán mert a kocsi elé világított mostmár jó és nem vakít el senkit se:)(pedig nincs fényszóró beálító készülékünk)
MUMI! Hogy akarsz rakni a DT-dbe XENON-t amikor tekercsről megy? Nekem már a kocsiét (halogán) nem birja el refin.
Ti hogy oldjátok emg ezeket? :D
Én betiltanám ezt a xenon-őrületet....kurvára de balestveszélyesek, vakítanak. Lehet a szakszerűen beszerelt nem, de 80%-uk nem az, tehát be kell tiltani, nincs mese. Nem kell száguldozni rossz látási viszonyokban, ennyi. Ha nem elég a 55/60W-os, ez már ennek a jele. Nem lehet mindent így letudni, hogy én vakítok-látok, eltaposom a többit, nem érdekel. Ez a mai világkép.
Mondjuk aki vesz xenont kurvára leszarja hogy a szembejövőnek kibassza-e a szemét vagy sem Mert a sarki közérben is beszerelik a suttyók csak valaki vegye már meg a cuccot !Na meg sok a bóvli is .Engem személy szerint zavar ha szembe jön egy xenon mert az úthibák miatt bólint a kocsi és a szemem olyankor szikrát hány .Főleg este!
teljesen természetes, minden normális dolgot büntetnek. ha normálisan be van állítva a utólagos xenon egyáltalán nem gáz, viszont az előnyeit gondolom nem kell sorolni. sokkal zavaróbb amikor józsibá fordítva rakja be az izzót a wartburgba, meg amikor a gyári szabványos lámpa tökre felfele világít. engem spec sokkal inkább vakítanak a halogének amik szarabbul vannak beállítva mint a xenonok.
ezeknek a tetves rendőröknek meg inkább a hárman bukó-jogsi-bizti-alvázszám nélküli lopott robogóval járkáló rézgyűjtőkre kéne ráállniuk nem azokra akik szeretnének jobban látni, és biztonságosan közlekedni.
én még a DT-be is be fogom rakni a xenont!
Egy kis érdekesség....
Gödöllőn már előszeretettel rángatják a rendszámokat a rend éber őrei...
akkor 3200ft a pár +tied a postaköltség