Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

olyan óriási problémám van, hogy az állórészen lévő tekersz elégett, és a szálak szét jöttek.. milyen más gyújtást lehetne rátenni? DT 80-ról lenne szó. 125 DTr jó lenne? valami átalakítással vagy nem tudom:/
Nem, az volt a baj, hogy a berúgókar rugóját nem jól tettem vissza, és beleért a váltónak egy része :)
Viszont elkezdte azt a hibát csinálni az én dt-m is, hogy a hatodikat nehezen veszi. van mikor beveszi, van mikor 5ből üres (5,5) aztán megint fel és akkor beveszi a hatot. Úgy olvastam ez típushiba. Kérdesem, hogy akinek ezt csinálja, mennyi ideig lehet így vele menni, hamar rosszabbodik? vagy esetleg ki lehet cserélni benne a 6. fogaskereket?
sziasztok lenne egy kis gondom.
80as lc 2 es dtbe hogy tudom visszavarázsolni a berugótengelyt? próbáltam már ezerféle képpen és nem jövök rá hogy a kis pöcöknek hol kell állnia illetve az a hajlított rugó hova megy és hova is kéne beakasztani a nagy rugót. illetve hogy kéne előfeszíteni. légyszi segítsetek....
Noh és még egy utolsó kérdés

Am6 os blokba milyen és menyi olaj kel
azt tudom hogy a deknin van a szintjelző
de 1 liter elég vagy vegyek 2 litert? és milyen kell bele 10w40 (Olvastam már mást is)
Gerecsemotor....
Üdv!
nem régibenne tettem szeret 1 Dt-re 125 R
a mai napon kiszakadt a kuplungbovdenem , segítséget szeretnék kérni , hogy honnan rendeljek mert még nem ismerem ezt a típust.
válaszotokat elöre is köszönöm
olx-en az alkatrészekközt hirdetve van
Köszönöm a kimerítő választ

Még egy kérdés

milyen lánckerék áttételt javasoltok? most 11-58 van 130x70x17 sm gumival
jól gyorsul de kb 78 a vége GPS el mérve (Nagyon hamar eléri csak a max fordulatszám szab határt)
mivel kopott és nyúlt a lánc így lecserélem
kb 85-90 sebesség lenne a cél a gyári 11-52
Üdv

Okmányokkal rendelkező dt 125öt keresek 11-12 kW-ig,200-230 e ft körül.

Kösz!
A gyári irányjelző automata terhelés függő. Mivel a lednek alacsony az áramfelvétele, olyan lesz, mintha kiégett volna az izzó. Nincs terhelés, így vagy iszonyatosan gyorsan villogtat, vagy folyamatosan világítani fog.
Párhuzamosan be kell kötni egy műterhelést az irányjelzővel mindkét oldalra. Vagy egy egyszerű teljesen elektronikus irányjelző automatát kell építeni, vagy venni. Forintokból megépíthető.
Erre én is gondoltam, de még nem volt időm megnézni, ugyanis a blokkot nem szedtem ki a motorból, szóval majd valahogy meg kell döntögessem, hátha kiesik, ha meg a kuplung pálca jön ki, akkor legalább tudom, hogy nem volt benne.
Üdv a ledes index beszerelése DT be milyen bonyodalmakkal jár?

Valaki már próbálta?
Hol található helyileg?
Nekem van légszűrőház. ha érdekel
Nem esett ki a kicsiny csapágygolyó a kuplung kinyomó pálcák közűl?
Sekunder temgelyen át ami kinyomja a kuplungot...
Mi lehet a hiba ha az egyest konnyeden veszi a dt80. Viszknt felfele csak ugy tudok valtani ha elotte picit megnyomom a valto kart lefele aztan olyan mint ha visszaugrana es aztan vesz egy sebesseget fel. Ezutan u.igy van. Lefele szepen megy 6tol 1ig. Ez mitol lehet?
köszi az észrevételt, készitettem jobb képeket!
Mitől lehet hogy a kuplung abszolút nem emel ki? Kicserèltem a lamellákat, a rugókat, a bowdent, de változatlan. Beljebb állítottam a kuplungfedèl oldali pálcát is. Alul, valamint a kuplungkarnál is állitottam a bowdenen, de semmi. Teljesen tanácstalan vagyok..
Sziasztok!
Múlthéten vettem egy Yamaha DT 50 SM-et 2005-ös digitális műszerfallal, és kezdő motorosként olyan kérdéssel forulok hozzátok, hogy nektek körülbelül mennyi liter a fogyasztása 100km-en ?
Mikor villan ki az üzemanyagszintjelző, és mennyi km-et mehetek azzal még ? köszi :)
Még annyi kérdésem lenne hogy ha nem forgasiranyos szimeringet teszek bele, akkor nem lesz jó? Fogja enni az olajat?
Na akkor jo :) meg veszem en is!
Én is ugyanígy jártam, mint te. Én megvettem a 7-est és azóta is azzal megy a gép (2 éve).
Köszönöm! Sikerult levennem . Viszont boltban nem tudok gyari méretű szimeringet venni hozza. Ugyanis forgasiranyos szimering van benne . 28x40x8 . Amit tudok bele szerezni az 28x40x7. Az az egy mm számít,vagy attol lehet jo?
Rakhatnál közelebbi képet is, úgy tűnik faxa állapotban van, úgy ,h nem kell ettól félni,h csak a távolság áll jól neki.
A jó kép eladja a motort (tapasztalat).
Hsználtautón is lehet 12 db képet feltölteni, 180 ft-t elutalva a vevők meg is nézhetik azt nagymérteben.
Én minden ilyen opciót kihasználtam, és a végén akinek lett a motor igazából nem is látta a vásárlás pillnatában, csupán a képek meggyőzték. Bár hozzá tenném, egy balfasz, jól le is lekta a volt dt-met röpke 4 hónap alatt, pedig gyönörű volt
Igaz, hogy én csak levegős 80 as blokkot láttam szétszedve, de ránézésre ugyanilyen a fogaskerék a főtengőn és ott simán csak le kell húzni a tengelyről. A kis ék (négyszögletes kis kockaszerű izé) biztosítja a fogaskereket elforgás ellen.
Szóval elvileg semmi trükknek nem kéne ott lennie...

G.