Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok a következő lenne a kérdésem.Lementem másnap a motorhoz és egy jókora olajfoltott találtam az első telőnál a bal oldaliba.Magátol fölül kinyomta az olajat?Ilyenkor jön a telők felujítása vagy esetleg valami csavar meglazult?
Az nem ért hozzá legfeljebb, aki nem akar. Na jó, előfordulhat 1-2 kivétel, aki tényleg nem ért a motorokhoz : D

Kis községben lakom, pár napja történt. Mentem ki faluból, kb. 1 km-vel falutábla után már intettek is le. Elkérte jogsit-forgalmit-biztosítást, de most nem is ez a lényeg. Szemből jött egy csávó, láttam már őt is állítják meg.. rendszám nincs rajta, hangjából már hallottam, hogy ugyan nem 50-es.. számítottam rá, hogy gáz lesz neki. Odalépett hozzá:
- Hány ccm-s is ez a motor?
- Ez? 50-es.
- Tolja csak szépen ide félre..
És már fényképezték is. Ráadásul jogsija se volt..
Hadd ne mondjam, hogy megszívhatta, amikor már visszafele mentem is még mindig ott állt velük.

((Képeket galériához már alkotom, valami érdekesebbeket gondoltam felrakni, nem sok ugyanolyant : DD))
IRtam neked e-mailt. :)
gondolom városi rendőrök lehettek
nemhiszem hogy kis falusi yardok fel lennének így készülve
én is tapasztaltam 125/50 bírságolós dolgot, haverokkal motoroztunk a városban megállított a rendőr, és egyik spanom 125/50-es gépére rácuppantak h ez márpedig 125-ös keresték vmi jelzést az alvázon persze nem találták meg pedig ott volt, "na akkor indítsa be kérem" haver beindítja 4t 125 erre elkezdi a rendőr " hát olyan 50-es 2t hangja van igen" alig bírtuk ki h ne röhögjük ki a picsába, végül is beidézték kmp-re a gyerek eladta motort és a kpm-ből nem lett semmi
Tényleg, ez nagyvárosban, vagy kis községben történt?
azz igen, akkor jól fel van készülve a mélyen tisztelt közeg a /50 es technikákból. Bár én biztosítós szinten nem rég pont az ellenkezőjét tapasztaltam . pont ma voltam eddig a legbátrabb és a kertesházak közti kis murvás utakról, meg a spar parkolóból kimerészkedtem pár száz méterre az egyik főutcára a 650-essel /se rendszám, se jogsi/

lehet nem kéne?
Megvót !
Bár nem DT, de 125/50.
Haveromat megállította a jard egy 125-ös robival, volt rajta 50-es bizti, de jard rögtön pattintotta le a műanyag fedelet az alvázszámról, megnézte, előkapott egy nagy katalógust, és a kódból pár perc múlva kijelentette, hogy ez bizony egy 125-ös, típust, évjáratot mellékelve, 30.000 bírság. Haverom értetlenkedett, hogy ő 50-esként vette, nem tudta, bla-bla, mondta a jard, semmi gond, akkor KPM vizsga, ahol megállapítják úgyis a ccm-t, és így 30ezer+vizsgálat díja lesz. Végén elfogadta a 30-at....és most elakarja adni, A-s jogsi, és egy rendszámos verzió.
Szóval van ilyen......
én is jelentkeztem a csoportba :)
Mi kell ?
Itt az e-mail: doszpod96@freemail.hu
Ide vésd üzeneteid. Vagy e-mailen megbeszéljük a többit is.
Adj már magadról valami elérhetőséget :D
Full Szintetikusat jól sejtem?
Segítség!
Sziasztok, egy ismerősömnek van egy Yamaha Dt 50-s vagy 80-s motorja. Erre kellene gumi, inkább utcán használná. Terepgumit találtam dögivel, de utcára való gumit nem. Ha valaki tud legyen szíves segíteni.
Amik most rajta vannak: elöl 19/100-70, hátul 3.00/17
Itt egy kis karbantartási irodalom a 125R-hez ábrákkal.
Akinek még nincs meg érdemes letölteni (8,5MB)!

http://www.dtr125.net/workshop...
Én 4T 10W40-t. Szilárd szerint tuti.
Már megoldottam, öntöttem bele brigéciolt, vártam egy kicsit, majd egy csavarhúzót átütöttem rajta. :)

Tele volt kosszal.
de mind a két oldalról ugyanott akad meg?
SOS kérdés, az első kerék tengely az üreges? Próbáltam átdugni rajta a menetes szárat a bukógomba miatt, de megakadt a közepe fele. Most ennyire eltömítette a kosz, vagy van valami fém lemez a közepén?
Hello!
Egy '99-es 125R-hez milyen hajtóműolajat ajánlotok?
Köszi
már ledugóztam és jó lett.a kehelycső helyzetelő tüskéjének a helye,csak azt nem értem hogy eshetett ki+ hova tűnhetett el,mert meg sem találtam..xd
Én míg cigiztem, belefújtam a füstöt......
Ha lenne, már rég összehoztunk volna egy fojtatlan verziót.
Attól függ hova vezet, bele kell fújni és nézni merre jön a levegő... ha a fúvókához megy, a kehelycsőhoz, akkor rossz, ha mondjuk a szabad levegőre, vagy túlfolyóhoz, akkor jó.