Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

eddig ahánnyal mentem annyi féle első fékük volt. Bár többségében gyenge. egy kivétel, energy15 gépével stopizni lehet, a többi köztük az enyém is kaki.
nem szólok bele de a dtnek nagyon szar az első féke, a felső és az alsó munkahengert is cserélni kéne valami értelmesebb fékre, mert 0 a fékhatása.... potya számolgatni meg gondolkodni rajta, cserélni kell, ha maradna nálam sokáig a motor nekem is 320as brembo tárcsa lenne rajta meg valami nissin vagy brembo munkahengerek, hogy meg tudjak állni.
Jók ezek a 89-es dt-k is.
Ha meg a motorja is rendben van ez simán megér ennyit
Helló!
friss műszakis dt eladó!
http://motor.hu/hasznaltmotor/...
Hali!
12ezer Ft a párért?
Vagy egy csavarboltba.
Csak kérdezem, hogy a 25%-kal növő kerületi sebesség miatt kieső fékhatást nem kompenzálja a kisebb kerékátmérő miatti erőkarváltozás? (ugyanakkora tárcsa kisebb kereket nagyobb erővel tud lefékezni, azonos fordulaton)
Szia. Menj el egy bicajboltba és kérj a tengely végére anyát.Azt hiszem a régi tipusu 28 colos kereküeknek ez volt a mérete.Nem 100% de egy misét megér.
Nem csak az úgynevezett "mai fiatalok" művelik magas szinten a nethuszárkodós szájkaratét.
tele van a net vén fasz trollokkal is.
A hüyleség nem korfüggő.
fáákkk báátáááttt:)
Aszittem úgy érted a kerületi sebessége más a fékbetátnál.
Igen itt most igaza van emzolinak is és apucinak.
A fékfolyadékot majd kipróbálom de ha anyagilag engedi akkor kap egy új tárcsát vagy féknyerget a motor jövő szezonra.
Nem kell ahoz egy gyerek elég egy kissebb testvér (jelen helyzetbe öcsém) meg kell mindent gondolni mit csinálok mert engem néz példaképnek és próbálja azt tenni mint én és ezért vigyázni is kell rá.
És igen apucinak is köszönöm a figyelmeztetés a lehetséges bajról sajnos már nekem se egy "születésnapom" van de szerencsére ez még nem motorból de ne is legyen.
Vigyázzon mindenki magára kevesen vagyunk nem kell még ebből is fogyni
Valakinek nincs egy főtengely anyája 80lchez vagy egy m12x1 es anyája? Miskolcon nem találtam sehol.
Nem két különböző átmérőjű tárcsa sebességéről volt szó, hanem ugyanazon tárcsa, ami eddig 21-es keréken szolgált, az most egy 17-es keréken szolgálna.
Így majd 25%-al megnőne a kerületi sebessége, s rosszabb lenne a fékhatás.
Nem okoskodásból írtam rossinak, hanem én családapa vagyok, és át tudom érezni, hogy milyen az, ha a gyermek balesetet szenved.
Ha egyszer Te is szülő leszel, (amúgy ez kurva érdekes én is azóta jöttem rá) a másik gyermekére is próbálsz vigyázni valamilyen szinten.
Ha lesz törpe, s leviszed a játszótérre, ez be fog akkor ugrani, amit most mondtam....:)
Az, hogy a mostani fiatalság hogy reagál......már próbálom ezeket a hsz-eket higgadtan kezelni.
Sziasztok!
Van egy Yamaha dt 80 lc1 es motorom és mostanában jelentkezett egy probléma: Hidegen tökéletesen indul, de ha bemelegszik utána nagyon nehezen, vagy csak tolásra.
Én a gyertyára gyanakszom, de még nem tudtam elmenni újat venni... :)
Szerintetek mi lehet a probléma?
Teszel bele dot 4es folyadákot és nem fog felforrni.
(amúgy a kis tárcsa pont uygan oylan gyorsan forog mint a nagy:) hihi:)

A kerületis ebessége a nagyobbnak nyilván nagyobb, nagyobb erőkaron is fékez, tehát a nyagyobb mindenképpen erősebb fékhatás.

A többiről:

gyakori, hogy a netezőknek nincs humorérzékük.
ennek több oka is van, egyrészt a metakumunikáció hiánya, msárészt magyarorzságon divat emberkedni, 10ből 11 ember inkább beledöglik, inkább megsértődik, mint sem elismerné, hogy tévedett, netalán tán a másiknak volt igaza.
Inkább megy a sértődés.

Meg aztán van egy csomó nethuszár, meg troll, akiknek hétköznap elszenvedett frusztráéciójuk felbillenti a lelki egyensúlyukat, és azt a neten igyekszenek visszabillenteni.
Ez a bezsólogatós fajta,mindenbe beleugat tapló modon, ha kell, ha nem.
Ha az embre kicsit visszaolvassa egy ember net miunkségát elég gyorsan kiderül melyik tipus.

Szóval nem kell azonnal kardot rántani.
Köszönöm a segítséget.
Jelenleg biztos marad ez a tárcsa és fék de szezonra ha lesz rá lehetőségem lecserélem.

És bocs még 1x a tegnapiért
Szép napot mindenkinek.
lényeg hogy mindig jó betét volt benne

tegyél ráe gy 320-as brembó tárcsát meg egy 2 vagy 4 dugós(ha elfér) nyerget és akkor tuti hogy megállsz a gyári nyereg elől szerintem egy fos, hamar túlmelegedik.
Mérj párat. A 25% különbség az körülbelüli, a km óra annyit csalt.
Ha annyival nagyobb, akkor ez is megteszi.
És akkor csak konzol kell.
Értem.
Mutatom képbe milyen volt az előző tárcsa...
Majd lesz valahogy még tavaszig ráérek gondolkozni.
Pffff.......
A kérdésedbe leírtad a választ is.
Erre akartam utalni.
Ehhez a tárcsához minimum kéne egy kétdugattyús féknyereg.
Bár 320-as tárcsát nem tudom hogy csinálnak -e egy anyagból.
Lehet már vetemedik...
Csak úszóagyast láttam eddig, de az meg nem sík.
Akkor konzol kell, és hézagolni.
akkor aki láma az az Andok valamelyik hegygerincén lakik és onnan írogat a détéfórumba?

Köszi:)
Na, egy őszinte fórumozó