Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Minden körülményke között! De ha már igy rákérdeztél elsősorban utcán. De irhatod terepet meg mindent.
Utcán? Terepen? Túrán vagy kemény enduró körülmények között?
DT 80 LC2 es tulajok! Ti hány km-et mentek el egy tankal?
Üdv.Eladó 2 db gumi.Metzeler motor gumi 150/70 R 17 és egy Mitas Cross gumi 120/90 R 18
Ezt a nemtudásból fakadó túlzott önérzettel párosuló sértődékenységet soha nem fogommegérteni.

Most vettem egy dizel kocsit, tök hülye vagyok hozzá, fingom sincs, hogy hogy műkszik.

Nem szégyenlek kérdezni.
Nyilván gyakolottabb szakik számára mókás kérdéseket teszek fel fórumokon, nyilván nevetni fognak rajtam, és nyilván semmi okom sem lesz megsértődni.

Persze, én mondjuk azzal indítottam, hogy letöltöttem egy szerelési kézikünyvet, végiolvastam a dizelforum gyik-ját, és több évnyi hozzászólást a fórumokon.
Amíg csak finom maliciával hívják fel a figyelmem alap dolgokra, semmi oko megsértődni.

A bunkózás az más, viszont a tény meg tény.
Én ezért nem irkálok fel ide, sőt sehova.
Mindig csak a fikázás megy, feljön valaki segítséget kér, elmagyarázod, megsértődik, utána meg megy a szájkarate.
Alapjába véve a DT igénytelen konstrukció, szerkezeti elemek elromlása mind a tudatlanságra, hozzá nem értésre vezethetők vissza.
Hoppsz kicsúszott egy kábel.....valahová bedugom.
Ilyenkor szállnak el elektromos dolgok, elkarburáljuk hogy jobban menjen, meg állítunk a poveren, meg ilyen malőrök.

És akkor utána megy az oktatás.....nem hiányzik ez nekem.
Aki nem ért hozzá, vigye el szerelőhöz.

További jó fórumozást.
nem nagyon áll szándékomban más módon fogalmazni.

Semmi sértőt nem írtam.

Ez ténylegesen általános iskolás fizika anyag.

Sajnálom, ha zavar, hogy felhívtam erre a figyelmed, de én nem fogok elnézést kérni a te nem tudásod miatt.

Mindezt, hülyézés, lekezelés, vagy bármi kommentár nélkül írtam le, mert egyszerűen ez a helyzet.

Én meg tanultam, te meg nem, ennyi.
1 db
darabja 6-rongy vagy egy pár?
ha jól emlékszem akkor 6 rongy volt egy idom a 125 ösömre.
Köszi szépen! Örök hálám!
Azt még megkérdezhetném hogy az idomok mennyibe kerültek?
persze hogy van postai utánvét is. Én is úgy vettem tőlük teleszkópokat meg oldalidomot
Írtam választ
Köszi szépen. Neten fennt vannak?
Nemtudod van postai utánvét is?
Bocs a sok hülye kérdésért.
tarjáni motorbontó
Sziasztok!
Dt 80-hoz keresek oldalidomokat+hűtőidomot, és egy töltőtekercset.
Akinek van az legyenszíves írjon erre az email címre:kidbengal@citromail.hu
Előre is köszönöm.
ui: ha nincsen senkinek bontva akkor légyszi írjátok meg hogy honnét tudnám megszerezni az idomokat.
Köszi!
Képek mentek mailben:)
Mint említettem, köszi a segítséget, annyit ha lehetne a jövöben, hogy kicsit moderáld magad. Üdv, tomcsie
Ne is.

Eleve észrevehetnéd(vehetted volna) hogy a cucc neve generátor.
Az meg váltóáramot(feszt) állít elő.
Az egyenáramú "generátor" neve dinamó.
(Ne tévesszen meg, hogy a kerékpáron lévő cuccot dinamónak hívják az kurvára egy váltóáramú generátor:)

Szóval az álalndó mágnesekkel ellátott generátor azért álílt elő szükségképpen váltakozó irányú feszt, mert a tekercsek előtt az állandó mágneseknek hol az északi, hol a déli pólusa haled el.
ettől a tekercs vsaában a mágneses mező iránya minduntalan "megfordul" nyiván ennek következtben a kimenőfesz nem lehet egyen.
Ez ténylegesen általános iskolás fizika.
(mágneses mező és az áram kölcsönhatása, vagy islemi a fejezetcím)

Viszont a generátorból ténylegesen jöhetne "fel" egyenáram mint az ótók generátorából, e nem az jön, mert az ótókkal szemben a motorok generátorának nincs egyenrángatója.
Rendszerint az iylen alkatrészt a motor egyéb helyén szrelik fel.

ennek részint az az oka, hogy kisebb motorokon vegyes egyen-váltó fesz hálózat van, a gyulát és a világítást váltó, a többi fgyasztót(akku és társai) az gyenáramú hálózat működteti
Hát noszan neki...! Annyi baj legyen!
Rendben
Délután küldök képet de csak hétfőn tudom feladni sajnos.
Na akkor csinálj róla képet
Ha jó,és jó árban adod, és ráérsz ma feladni, akkor fasza lenne.
kössz én is azt bujom ,tudom a dt-k be annyi kell mert arra rá irták de ez a sok gyárto által használt am5 ös blokk .....akár kinai is lehetne
DT80ba 7.5deci kell...Dehogy a tiedbe mennyi...Néztem, de manualt sem találtam a Gileradhoz...Azzal még próbálkozhatsz, hogy angolul beírod a gugliba
Nekem krómozott és nem rozsdás