Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na de holnap a melóhelyen reprodukálok egy ilyen eseményt és megmérem milyen jó állapotban és szakadt állapotban.
Igen úgy értettem félreértés elkerülése végett 95cm -en kiszámolod a vezeték ellenállását, 0.5 cm meg a szakad vezeték ellenállását. majd összeadod. És ezzel relatív nem sokat fog változni.
De nem kell ilyen bonyolultan venni mert még a végén az ember jobban belegabalyodik.
Kábelek még a kormány alatt szoktak elpattanni, főleg ha a köteg az ütközőnél megy el, mint az enyémen gyárilag.
pl ha van egy jobb műszered az a műszerzsinór ellenállást is kivonja.
De én úgy tudom ez már igen jó minőségű műszer. Bár ki tudja, hol jár már a technika, már lehet a kínaiak-ba is belerakják. 1 szó mint száz, tedd rá a műszer és nézd meg mennyi az ellenállása. ha szakadt a vezeték az valószínű a csatlakozónál van, azt meg észreveszed. Ha ha kb 1 ohm körül van az ellenállásod akkor jó.
Így már más. Értem, nem jártam eleget fizikára, lehet ezért én a legszűkebb keresztmetszetet nézném. Legalábbis az tűnne logikusnak, ha azt nézem, hogy ha egy ponton korlátozva van az áram átfolyása, akkor az egész rendszeren sem mehet több áram, mint a ponton. Mintha a vezetékre egy bolti ellenállást tennék. Utánaolvasok.
Ha nagyon pontos akarsz lenni, akkor nem ellenállást mérsz, hanem áramot. Mert pl 0.5 ohm ellenálláson mondjuk esik x volt. 1 ohm ellenálláson meg 2x volt. Mivel így a fogyasztón I/2 áram fog folyni, így biztosabban fogod tudni, hogy mi a helyzet. Gondolok itt pl.: világításra.
Azt ajánlom mérd meg egy biztosítéknak az ellenállását és 1 cm vezetékdarabnak. Mi mutat a műszer?
Csak, hogy ez nem ilyen egyszerű!
A tegyük fel 0,5 cm es helyen mondjuk 1 szál tatja. Akkor számold ki, hogy kb 1m vezetőn mekkora az ellenállás. Persze, hogy nem akkora az ellenállás de ezen kis változás lesz. Akkora, hogy a vezető minőségétől függően és műszer pontosságától adódóan nem tudod majd eldönteni, hogy ez most szakadt vagy nem.
általános iskola kb 6.-ik osztályos fizika
Ohm
"Ha mondjuk egy ponton 1 szál tartja az ellenállás nem fog változni"
Ez azért meredek, ha a kábelre írtad. vezető ellenállása = fajlagos ellenállás szorozva a hossz és a keresztmetszet hányadosával... 20 szálnál (keresztmetszet) huszada az ellenállása a vezetéknek mintha 1 szál van. Vagy tévedek?
Ja a hőgomba! A vezetékre gondoltam. nem olvastam tovább. Általában megadja szobahőmérsékleten az ilyen tipusú ellenállásnak az ellenállását. Meg azt is, hogy fokonként mennyivel emelkedik vagy csökken az ellenállás.
Jelen esetben ez is eredmény lenne, mert kapnánk egy közelítő eredményt, hogy a vezeték rendben van-e, vagy sem. Volt egy manualom 80 LC2-höz, csak nem találom, abban benne volt a hőgomba ellenőrzése is (hány fokon hány ohm). Azt még meglehetne ejteni.
Azért az nem mondanám. Ha mondjuk egy ponton 1 szál tartja az ellenállás nem fog változni. A vezeték ellenállása 0.x ohm körül van.
Mondjuk ha minden rendben a vezetékkel. Akkor mondjuk ideális estben az ellenállás 0.5ohm ha valahol egy szál tartja akkor 0.6 ohm. De ez a helyzet sajnos nem ideális. A vezeték minőségétől a multiméter pontos mérésétől igen függő. tehát relatív nagy szórása van. A multiméterrel az tudom meghatározni ha már lájárt az ideje a kábelnek,pl. el van érve, le van égve. Ha rámérsz egy vezeték hosszra, és ha 1 vagy 1.5 OHM tól többet mutat a műszer akkor már régen rosz.
Ohm az ellenállás érték röviden. Igen, megfogod tudni hogy milyen állapotban van a vezetéked. Bár esélyesebb hogy a sarut kell csak megcsiszolni. Nem tudom elképzelni, hogy a hőgomba ment volna szét.
HU ezt nem ismerem. OHM pontosan mit jelent? :D Valamint akkor ez megtudja állapitani, hogy az adott vezetéket 1 szál tartja e vagy pl.: 20?
vannak ill. tudok újat is ....de inkább használt alkatrészek
Ellenállás mérésre kapcsold, legkisebb méréshatárra, és fogd a vezeték végeire (ujjadat ne mérd bele). Néhány ohm-nál nem lehet több egy ilyen hosszúságú vezeték.
Aha!
Amúgy látom kened a dolgokat.... Ugye pl.: multiméternél szakadás vizsgáloval méregetem a dolgokat, és mutatja a számokat olykor. Abból tudok valamire következtetni? :D Tehát, hoyg ne csak arra hogy jovan "nincs elszakadva" azt jovan.
Anyagát tekintve nem tudom.
hőre csökkenő miből van?
Yamaha dt 125R hez (1996) tudol alkatrészeket? Ha tudol akkor újakat?, vagy használtat?
sziasztok.
Yamaha tdr-nek a karburátorja (Delorto), az jó a Dt-hez? Mikuni helyett?
Két féle termikus ellenállás létezik, NTK és PTK azaz hőre csökkenő és növekvő értékű. A mutató is azt jelzi, ahogy változik az ellenállása a gombának. Ha a dolog valahol kontaktos - azaz nem érintkezik rendesen - azaz kevesebb áram tud átfolyni, akkor végeredményül más értéket fog jelezni. Szerintem el vannak oxidálva a dolgok
Hát jah... meg "ekecsűűte" magát.
Hát az úgy elég érdekesXD