Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezt nem ajánlom Zoli, mi is csináltunk, és eltört amibe a nyomólap csavarja megy.
Nem egy dt-nél...
Cáááááá:)
cső

vki nem tudja milyen menetes a kuplung tengely dt125-ön? (tehát merre lazul a nagy kuplung anya)
tudom hülye kérdés
Képzeld neki álltam a berúgó fogaskerék csapágyazásának! Elméletileg ma lesz kész...
Még 2 kép a bukóról... :
YAMAHA DT 80 (vízhűtéses) ALKATRÉSZEK !

Még mindig vannak eladó alkatrészeim, gondoltam frissítem a hirdetést, csináltam új képeket, leírom mik vannak még :

Blokkból :

lendkerék, főtengely (hibátlan, de a hajtókar cserére szorul), kuplung oldali dekli,

Egyéb :

komplett váz, első fékbowden, hűtő, hűtőidom, lábtartók, fékpedál(hátsó) :),
láncvédő, blokvédő(haspáncél), csomagtartó(hozzátartozó idom), első teleszkóppár, központi teló, hátsó keréktengely(láncfeszítők is), kormány befogó, első sárvédő, tank

kb ennyi van lehet még van 1-2 apróság amit nem írtam úgyhogy lehet érdeklődni

Postázni tudom 2 féle módon :

1. utánvétel

2. postai rózsaszíncsekkes befizetés után


+ Eladó egy sima Cross Bukó+Szemüveg ( a bukón 4 helyen arany színű Fox levonók vannak)...
szerintem aránytalanul bonyolult lenne ehhez egy célszerszám készítése. ráadásul a kuplung agy /vagy mittomén mi a neve/ valami alu ötvözet aminek ha nekifeszítesz valami vasfélét az jól össze is verheti, szóval szerintem nem annyira oké jelen esetben ez.
teljesen jó ez a megoldás, nem igazán értem ,hogy mi kárt okozna ez a váltóalkatrészeknek meg a láncnak. nagyon kemény gyerek vagyok ,de kétlem ,hogy ilyen módon történő lazításkor annak az erőnek akár az ötödét is létretudnám hozni ami van egy hirtelen gázadáskor, hirtelen kuplungoláskor lép fel. vagy amikor repül egy kicsit a h kerék ,közben terheletlenül felpörög majd földetérsékor újra terhelődik. na az rántás , bár az sem árt neki. tök rendeltetés szerű használat. ehhez képest szerintem csekély a lazításkor fellépő nem hirtelen hanem egyenletesen a tengelyre ható erő....
Légkulcs+fék az eddig a leg meredekebb.
Nem csak a nyomaték kétszerese mint a motornak, de még dinamikus is az igénybevétel, mert a légkulcs üti.
Nézzétek már meg az anya meghúzási nyomatékát...
persze, nekem mindegy, mindenki azt csinál amit akar.
Én is légkulcs+fék kombinációt használtam. Meghúzáshoz viszont nem. Nem olyan vészes dolog.
HA nincs anyagod hozzá, akkor vegyél.
(jó drága a laposvas, a 4x40 es 2000 forint körül van, hat méter, abból azért kijön pár dolog:)
Biztos képes vagyok egy célszerszámot gyártani anyag nélkül, na meg nem vok gépész. Kompresszor meg van, csak most nincs benne motorXD
Lazítsa légkulccsal, rendben, de lehetőleg ne azzal húzza meg, mert akkor hamarosan puklungtengelyt fog keresni:)
(meg ugye, nyilván, ha nem képes magától csinálni egy célszerszámot, akkor se lékkulcsa, se kompresszora:)
(nekem sincs:)
Légkulcs ,bammeg,légkulcs,nem kokecolni kell 2mp
Nem sikerült megérteni a lényeget úgy látom:)
Fogak közé hiába teszed, mert attól a belseje még elforog. Persze ha benne hagyod a lamellákat elrottyani akkor nem...de ki hogy csinálja. Én fékkel.
Miért is kell szétkúrni a:
-Láncot
-Váltókörmöt
-Rándításgátlót
?
Az anyát lehúzod vagy 30 Nm erővel.
mennyi is van a motorban magától?
A fele?
(se)

persze, lehet a fogak közé tett csavarhúzóval is, annál azért egy fokkal már jobb a hátsófék.
Mért is nem egyszerűbb rálépni a hátsó fékre?
Csinálsz egy célszerszámot két darab laposvasból, akár még fél óra is beletelik mire elkészül.
Nem inkább nagyobb fokozatok egyikébe? Úgy jobban fogja a fék, más az áttétel.
Berakod 1-esbe, majd rálépsz a fékre... Tanulj Mumi-DT-től!
Helló!

Nincs valakinek valami jó módszere egy 1995-ös 125-ös DT kuplungjának a leszereléséhez/felrakásához?
Konkrétan a nagy csavart nem tudom meglazítani, mert nem tudom lefogni az agyat. Tehát az agyat hogy lehetne lefogni?

köszi
ööö miért van az hogy haveroméknak sokkal jobban megy a saját dt -jük mint az enyém? az enyém egy kicsivel ujjab mint az övéké talán valami fojtás miatt? érdekelne pár hasznos tanács köszi elöre is
nézd meg jó-e a hézag,gyertyapipa száraz-e stb.
és akkor mi a teendő? mert ma drotkefésztem le a gyertyát szoval lehet az