Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nekem most lett véglegesen megcsinálva ledesre a hátsó lámpám. eddigi "led izzó" maradt benne, ez a helyzetjelző és féklámpa. de a féklámpa funkció elég szerény volt, ézért csináltam egy középen lyukas nyáklemezt a foncsorba /a lyuk a led izzó miatt kellett ami akkora mint egy 21wos/ és köré került 12 db 120 kandellás /így vettem/ piros brutális erejű led. ha erős fehér ledet teszel bele annak az lesz az eredménye ,hogy a más fiúk jönnek majd utánad mert szép rózsaszín lesz a fénye ,ezért kell bele piros. a 12 db 1500 ft volt, és este piros a háttér ha fékezek, de legalább tuti észrevehető nappal is. 600mA-t fogyaszt.
Pesten, az Üllői út- Leonardo Da Vinci utca sarko elektronikai boltban lehet venni.
A 125-ös dt-r be milyen hátsó belső gumi kell?
a motorszámot nézd meg. ha 53V kezdetűaz LC2-es blokk szerintem
szerintem a manual-ban nézd meg bármely két olyan ábrát, amin rajta van hogy ez lc vagy lc2 aztán kész. kívülről is vannak különbségek az tuti, pl. már a karbin is!
Hát nem tudom majd elválik még igazából nem a pénzel van a gond, hanem azzal hogy nem mai gyerek :D ugye és így sajnálom rá a pénzt a motort decemberben vettem a simsonom adtam érte és dobtam rá 15000-ret akkor semmi baja nem volt csak a gumik voltak kopottak...

- utána : komplett láncszett csere,gumicsere,berúgótengely (ami még mindig nem jó) + 1-2 apróság kb. 30-35 ezer ft. és mindent összevetve a simsonomat olyan 60 ba számolva kb annyit ért 110-be van benne és HOL ÉR EZ ANNYIT ?

ezért fogalmam nincs most mit csin.

ja és még annyi, hogy most se tudom LC vagy LC2 es e a blokk benne mert mikor vettem azt monda a srác a váz LC de a blokk újabb ezt hogy állapíthatnám meg ?
szerintem is. én most újítottam fúrás+dugó,gyűrű,csapszeg+szimmeringek. fúrás volt 7000 de elbasztam, olcsóbban is meg lehet oldani. dugó volt 5000. szimmeringet cseréltem mindenhol kb az is 5000. tömítést vettem gagyi kínait de semmi értelme nem volt, az volt 1700 ft. neked a tűgörgők meg a csapágyak pluszba nem lenne még sok, főleg h. ha már cseréled vegyél újat! egy hajtórudat (igazából hajtórúdnak hívják) meg tudsz venni simán használtat. szerintem. ki tudsz jönni 30ból, és akkor van egy zsír blokkod.
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!
Háát..szerintem ha veszel egy másik blokkot, lehet hogy az is egy fos. DT 80-t nem annyira drága felújítani. Max.: a főtengely ami húzósabb. De a dugószett 5 körül van. Szimeringek+csapágyak is.
Nekem is írhatna valaki, mert nem viccből kérdezem a dolgot mivel full meghalt a blokkom : hajtókar,alsó-felső tűgörgő, új dugó,gyűrű,csapszeg,szimeringek,csapágyak úgyhogy ez így nem 20-30 ezer forint azért kérdezem, hogy nincs e valakinek eladó komplett blokk mert valamit vennem kell ! legjobb lenne ha Miskolc környékén lenne akkor személyes átvétel is lehetséges...

+ ba még annyi, hogy mi a különbség az LC és az LC2 es blokk között ? mert én nem tudom, hogy az enyém milyen a váz az sima LC de a blokk az újabb, hogy lehet ezt megtudni.... várom a válaszokat...
Köszönöm szépen...
de ha ledes indexeket akarok akkor átlátszó búra kéne hozzá ugye? Mindenképpen komplettbe kell megvegyem maradnak a nagyok
ha jól csinálod 5-6ezerből!
Sziasztok! Jövő héten veszek egy Yamaha DT 125öt. Két hibája van összesen, nincs rajta a hátsó 2 index (a vezetékelés megvan, csak az index hiányzik) és nem működik a fordulatszámmérő (a spirált kell cserélni).
Ezek kb mennyiből jönnek ki?
Köszi!
nem akarok beképzelt lenin de elég jó kézügyességem van forrasztani tudok valamenyire, meg van is itthon minden ami kell meg apu vágja a dolgokat meg a szomszéd villanyszerelő, tehát megtudnánk csinálni. Esetleg egy oldalt ha tudnál tudnál linkelni, mert szerintem teleírhatjuk a fórumot kérdés válasszal meg hogy mi de ha linkelsz egy oldalt elolvasom és kevesebb kérdésem lesz
Nem tudom mennyire vagy jártas az elektronikában, de ha ledes indexet akarsz, az ugye kevesebb áramot vesz fel, amihez másik relé kell. Egy ilyen relét összerakni nem bonyolult, de ha nem volt még a kezedben páka akkor ne állj neki. Maga az indexbe belerakni egy darab nyákot meg rá a ledeket szintén nem bonyolult. Bár megfelelő relét is lehet venni, csak jó néhány ezer forint.
ha már led... indexeket érdemes megcsinálni vagy inkább vegyek kompletten
igazad van
Ha ránézel a ledre akkor látsz benne egy nagyobb fémlapot meg egy kisebbet. A nagyobbikhoz tartozó lába a negatív, a kisebbik a pozitív.

Fehér ledek között vannak sokkal nagyobb fényerejűek mint pirosban. Ha vásárolsz akkor két dolgot kell szem előtt tartani a leddel kapcsolatban: hány milikandelás (fényerő) illetve mennyi a sugárzási szöge, pl 60° vagy 140°. Ugye a hátsó lámpába nem kell hogy mindenfele világítson, így oda elég egy 30° fokos is például. Jobban jársz ha netről vagy pesten vásárolsz mert kis boltokban nagyon lehúzzák az embert..
Eladó a motorom:
DT 125R
DT 125R
DT 125R
biztos hogy 1700 ccm van rajta! olvasni még tudok de a manualban tényleg 750 ccm van akkor mi az a 1700 ccm ott alul?
Még 1 kérdés mert már nem tudom hogy az enyémbe a blokk lc1 vagy lc2 mert a váz az 1es de a blokk állítólag újabb mi a különbség egy lc1 es és egy lc2 es blokk között?
Üdv. valakinek nincs eladó 80-as Lc2-es DT blokk ? komplett... és ha igen egy árat is írhatna :D (fontos)
Sziasztok egy kérdés.
Észrevettem ma valami különöset.
Rajtafelejtettem a gyújtást a mocin, és világított a hátsó helyzetjelző, úgy hogy nem járt a motor.
Kapcsolgattam a világítás-kapcsolót, de lekapcsolni lehetetlen.
Egyszóval mindíg világít.
Lehet azért van így bekötve, mert ledes a hátsó lámpa?
A ledes hátsó lámpa váltóáramról nem működik?
Ezt sajna nem tudom.
Másik.: A piros lámpabúra alatt! piros ledek világítanak.
Ez nonszensz......romlik így a fényerő.
Érdemes kicserélni magasfényű ledekre?
A leden hogy van megkülönböztetve a polaritás?
"+" "-"-ra gondolok.
Hello!

Valaki nemtudja mennyibe kerül egy világító tekercs yamaha dt 50 mx-be? vagy valakinek eladó?

Köszönöm!