Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az egy délutáni lődörgéses táv.
Kölcsönbe! Kétszer oda-vissza = 200 km. Motorral vagy Fasztrával....
Hatalmas távolság.
Már kínáltam kölcsönbe, de nem akar 50km-t érte jönni.
Látom megy az UTP szakértés csavarhúzóval benyomva KériLacinak meg még így jobb is, mint a gyári
Na szóval.
Nem lehet toldani, mint a bicigli lámpa vezetékét mert nagyfrekvenciás jel megy rajta. A piros (vagy narancs) és a zöld pár van csak használva, az azonos színűek vannak egybe csavarva. Hogy méterenként hány csavarás van benne, attól függ, hogy 100M vagy 1000M a derót (Cat5, Cat5e, Cat6) - és ezért nem kókányolható, mert a toldásnál olyan hibaarány lesz az átvitelben, hogy csoda lesz, ha megy - 1-2 MBit sebességgel.
Merev kábelre (UTP fali) nem lehet krimpelni (nem, Laci, csavarhúzóval benyomva se ) csak a sodrottra - mert kontakthibás lesz hamar. de krimpelőtök úgysincs
Egyébként nem is értem a problémát, gyári krimpelt patch-t lehet venni még 20 m-esben is ( meg m-enként méretben), az mindenhova elég, és jó is lesz.
Fali csatik közül néhány tudja a Gigát, ha nem olyan, vissza fog állni a renccer 100 megára magától.
FTP pach kábelt kell keresni, mert az 1GBit, és fémházas, sokkal jobban áll az aljzatban (=kevesebb orál lesz miatta) Drágább kicsit.
kb. ennyi.
Add oda ininek
Hát én ebben hülye vagyok, életemben eddig egyszer kellett és vettem ezért egy fogót, itthon hever valahol és nagy eséllyel nem fogom többet használni,de igazából megérte mert szgépes cég sokkal többért oldotta volna meg mint amennyibe a fogó került így igazából jobban jártam, hogy 6 rugóért megvettem..
Itt is tudják, hogy mitől döglik a légy.
Rendes nej tudja a dolgát.
Ja, akkor nézd az új kamerám zoomját, milyen széles tartományt fog át.
Kié a fekete cbr?
Elég instrumentálisra sikeredett, a csipeszes csaj vernyogását meg ki.kellett volna hagyni
A japók sem szarral gurigáznak, annyi szent.

http://youtu.be/ponTbDDMYjw;feature=emb_logo
Minek nezel kormanypropagandat?
Maradj a fenynel barmilyen iranyu is.
Esetleg egy zszurpubit nezhetsz, vagy alfahirt.
Ezek már nem megbizhatoak, a kormány beépült emberei. Ne higyj nekik.
Elírták: nem szoptatásról hanem szopatásról van szó:
https://index.hu/belfold/2020/...
Én inkább a 60 ezresre számitok
Nekem is így van felfogatva.
3 hengeres ha jobban megnézed, lehet már körbe is repedt a vibrációtól a csavarok körül
Én szolidabb vagyok. 30ezer forintnál nem megyek gyorsabban többnyire
Nem mondom hogy az első párat nem rontottam el, de most már van annyi rutin hogy nagyobb üzembiztonsággal krimpelem így a csatlakozót mint egy gagyi fogó.
A Victorinox bicskám széles csavarhúzó feje (ami egyben sörnyitó is) olyan méretű és lekerekítésű mintha ehhez találták volna ki.
Mind az érintkezőket, mind a kábel rögzítőt szépen be lehet vele nyomni egyenként.

Mondjuk amikor a lakásomban építettem ki a gigabites hálózatot, ott aljzatokat használtam én is, oda meg nem kell ilyen trükk, patch kábelt meg vettem készen nem szórakoztam ilyesmivel.
Elárulom, amíg nem nyomtam tömegével, addig a fázisceruza hegyével nyomkodtam be a kábelbe a csati tüskéit, utána ugyanazzal a kábel rögzítő pöckét is.
Ha így teszel, ekkor előtte ne kettő, hanem négy csatit vegyél próbára.
Ini,

jobb boltban ingyé rányomják a vásárolt 20 méter kábeledre a két csatit.
Módosits......