Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

https://www.veol.hu/kek-hirek/...
Ott mentem el mellette.Azthittem biciklis volt a fekete fólia alatt,mert a kerékpáruton volt letakarva,ami közvetlen a 71-es mellett van.A mentőhelikoptert láttam leszállni a füredi bázison,de ezek szerint nem tudták ők sem megmenteni.31évesen igy végezni:(
Döbbenet.Nyugodjon békében.
Na most döntsd el

Azért a műszaki életben sok ilyen van hogy történelmileg, és területileg keverednek a dolgok, szóval már csak ezért sem érdemes ilyenek miatt kötekedni, ha nem egyértelmű faszságot beszél az illető.
Mind a kettő kép tankönyvből származik.

Ez olyan mint a dinamó és generátor. Egyik értelmezésben a dinamó az egyenáramot ad a generátor a váltakozó áramot. Másik értelmezésben a generátor a gerjesztett forgórészű, a dinamó az állandó mágneses. Ezen is lehet kötekedni, de adott helyen a megszokott elnevezést el kell fogadni.
A kerékpár dinamó, pl. pont úgy működik és váltakozó áramot ad le, mint a mai motorokon a generátor
Ne akarj igazságot tenni, fogadd el inkább. Az öregek megszokták a robbanó motort és fékolajat, meg a hajtókart.
A te generációdat meg majd 20 év múlva a most születettek oltják hogy tulajdonképen rossz elnevezést használtál eddig
A buzit se felejtsd el, mert örökké csak egy buzi marad a buzi.
Biwak b+.
Ebböl is látszik, öregszel. A megszokások rabja vagy és az istennek nem változtatsz a kor elvárásainak megfelelöen
Csakhogy nem tudja rosszul, hanem máshogy.
Nagyon sokáig ezek szakmai körökben is elfogadott, használt elnevezések voltak, csak az utóbbi 10 évben divat ezen lovagolni.

Ja mint amikor mondom a búvárkodás kapcsán hogy légzőpipa, erre rámszól hogy az nem légzőpipa hanem snorker vagy mi a faszom.
40évig légzőpipának nevezte mindenki, ne okoskodj bazmeg
Basszus a sok okos, most már a vadkempingezést is valami flancos francia elnevezéssel mondja.

Szóval nekem marad robbanó motornak, fékolajnak, hajtókarnak, és légzőpipának ezek
Nem mindegy hogy robbano vagy belsöégésü? Ugyis nem sokára elavult technologia lesz, és értelmét veszti a polemizálásotok forever vellanyhajtás
Eredetileg robbanó motornak hívták mert akkor még nem definiálták hogy a robbanásnál lassabb a lángfront sebessége, csak annyit tudtak hogy pukkan egyet a gyújtásnál.
Amúgy az első robbanó motor konkrétan lőporral működött. Valami lökött angol volt és a horgászcsónakját hajtotta vele.
Sose fogok megtanulni.
Csak a fagyi miatt megyek.
Békésen elrecskázott mindenki.
Mittomén.
Ako csak túratársak lesznek hamarosan oszi túramotoros lesz, zoli meg megtanul motorozni
Nem verték meg egymást?
Oszi is egyből Zolit kereste. Mi meg csak féltékenykedtünk arc pironkodva...
Nalunk erőgéptan volt es kokit kaptunk ezert.
Azt rudjuk hogy a triumpf fos, de ki vót az?
A triumpffos.
Hát én kb. úgy szocializálódtam hogy robbanómotor, és a fékolaj volt az alap. Lehetett persze a politikailag korrekt formát is használni, de azt csak a tudálékosok használták.
Utóbbi években problémásak csak ezek az elnevezések, pedig pont azért használták az emberek a nem mindig korrekt elnevezést mert az egyszerűbb alak.

Kb. mint ahogy ma körbeírják hogy familiárisan hiperpigmentált kisebbség, nálunk az csak röviden cigány volt.
Sarokcsiszoló is ilyen városi buziság, mert azt minden férfi flexnek nevezi, ahogy a racsnis kulcsot krovának, holott az csak az anyaga.
Meg gondolom akkor nálatok is volt smirgli, meg ricnis tengely!
Á, én szeretném ha kiveséznétek, mert hát itt max egy gépésztechnikus van, de az se jól magyaráz. Mi a pór nép teljesen világtalanok vagyunk müszaki téren is meg pénzügyi dolgokban is. Viszont politikában verhetetlen a csapat
Mi meg ráspolynak a vasreszelőt, szétkúrta az ideg a mestert.
A karra oldal irányú erő hat, a rúdra tengelyirányú.

Szóval ha a motort nézzük akkor az hajtórúd a korrekt.
Angolban is "con-rod", vagy rúd.
Mechanikailag a hajtórúd lökdösi a hajtó kart.

De szerintem is baromság ezen kötekedni, lévén a köznyelvben már elég régen hajtókarként nevezik. Nyilván tévedésből, de aki akarja érti, aki meg kötekedni akar, az is megteheti.
Ez mostanában az internetes okoskodás korában probléma. Internet előtt egy szaki sem tette szóvá, legfeljebb a szakmai tanárok....de mi csak azért is sublernak hívtuk a tolómérőt hogy idegesítsük az öreget