Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Átlag usernél témyleg így van és egészen pár héttel ezelőttig senkit nem tiltottam, de a trollokat megunva a clam klónokat tiltani kezdtem és ez megnyugvással tölt el. Pusztán csak az értelmetlen hsz tömeget untam meg pedig mindig csak átsiklottam, de akkor is zavart.
Szerintem ez a letiltás olyan dedós módszer.Fél szembenézni a valósággal.Ha valakinek nem vagyok kiváncsi a hozzászólására,egyszerűen nem olvasom el.Ennyi.De miért tiltanám le?
Azon már gondolkoztam hogy ha valaki le van tiltva,akkor amit más ír a letiltottnak azt látja az aki letiltotta az illetőt?Mert akkor az még rosszabb lehet.
Szerintem engem is letiltott,mert fáj(t) neki az igazság.De ettől még nyugodtan alszom.
Lehet már engem is tiltott....
Megmutassam, hogyan fogok aludni ettől?
Én szóltam
Ha sokat feszegeted a dolgot, letilt téged is persze elötte lehülyéz
... és a P9R tervezéséről szól.
Az egész irományt el lehet olvasni a neten.

Az öreg kolléga először 1965-ös írásra hivatkozik, hogy abban olvasta a 91-es korszerűsítést (időgép?), aztán a töltényről szólót egy teljesen másik fegyver tervezéséből.

Fene érti ezt.
Az irás szerint a tölténytkorszerüsitették akkor.
Ebből hol olvasod ki, hogy 1991-ben korszerűsítették a PA-63-at?
Egyel lejjebb a lényeg.
A hazai fegyveres erők és rendvédelmi szervek általánosan alkalmazott maroklőfegyverek egy bizonyos részét képezi a még mindig rendszerben lévő 9x18 mm-es Makarov töltényt tüzelő PA-63 pisztoly. Sem a fegyver sem a töltény ballisztikai és műszaki jellemzői nem érik el a mai és az akkori katonai követelmények alsó határát. Már a 9o-es évek legelején megfogalmazódott az igény a töltény-pisztoly rendszer lehetőség szerinti javítására. Ennek eredményeként született meg az MFS. gyártású, ólom magvas lövedékű töltény változat. Ettől a módosítástól azonban nem lett számottevően jobb sem a bel- sem, a külballisztikája a lövedéknek. A fejlesztés, illetve a további megoldás keresése ezen a ponton megrekedt. Az igény azonban megmaradt, így került sor a Honvédelmi Minisztérium és a Belügyminisztérium összefogásával 1993-ban arra az összehasonlító vizsgálatra, melyet a Haditechnikai Intézet végzett el. A vizsgálat 9x19mm.-es Parabellum töltény tüzelő pisztolyokra valamint taktikai géppisztolyokra terjedt ki. Az összehasonlító vizsgálaton az akkor még kísérleti gyártásból származó P9RC- k is részt vettek és minden katonai szempontból lényeges követelményben állták a versenyt, a külföldi márkás fegyverekkel. A HM. kezdeményezésére 1996-ban a Haditechnikai Intézet kutatás-fejlesztési tervébe bevette a P9RC. bázisán nyugvó hadipisztoly kifejlesztését A fegyverrel szemben támasztott igények a harcászati, műszaki követelmények 1996 májusára megfogalmazódtak. és jóváhagyásra kerültek. Ennek alapján elkészült a „O” sorozati dokumentáció majd augusztusra egy 18 darabos -os „O” sorozat
A HTI. táborfalvai lőkísérleti állomásán megkezdték a pisztolyok haditechnikai ellenőrzővizsgálatát. Mindjárt a vizsgálok elején kiderült, hogy a töltényűr laza
Amit mondanak róla, hogy elkésett a gyártás, futottak a konkurencia után, meg az anyaga sem a legjobb.
Majd most talán a CZ-k, igaz, összeszereléssel vagyunk csak a gyártásában.
Valószínü, bár annyira nem követtem nyomon. Mükedvelöként érdekelnek csak ezek a dolgok, meg gyüjtögetek, bár nem éleseket.
Szerintem a P9R-re gondolsz?
Ja, nem 63 hanem 1965.
De az most mindegy is szerintem.
Én ismerem azt, ha EGYRŐL beszélünk, de az 1963-ban íródott.

Mutass már ide egy linket.
Ennek a szrnak az adatai titkosak, hogy nem tudom előkeresni a számítógépes adatokat??
Ha jol tudom a kilencvenes években másik, korszerübb fegyvert fejlesztettek helyette,a pa63-at meg talán a nyolcvanas évek végéig gyártották. Viszont rengeteget átalakitottak gázriasztónak.
Amire kell (-ett), azt eltalálta. Most is.
Ott a videó, hogy mire képes gyakorlott kézben.
Itt a NET-en találtam a "PA-63 .pisztoly műszaki adatai" - című írásban.
A tervezésekor más volt az elvárás. És az alumínium tok miatt világhíres.
""A PA-63 pisztolyokat 91-ben korszerúsítették, hogy a löképe , találati pontossága jobb legyen.""

Esetleg tudnál erre valami hitelt érdemlőt mutatni a nagyérdeműnek? Engem is érdekelne.
A csőhossz szoros összefüggésben van a találati pontossággal, ugye??