Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem tudunk ott találkozni - te nem ott vagy Nem keserűség, bosszúság, hogy az emberiség ilyen ostoba.

Ja, és egy kezdő festőnek egy teddy meg egy létra kb. akkora befektetés arányaiban, mint a gyógyszercégé - csak nem annyira biztos és olyan arányú a megtérülés.
Ez igy igaz. Amugy elég csak .megnézni a reklámblokkokat. 10-böl 7 gyogyszeripari. Mennyi egy spot ára? Kifizeti ki? És mindenki aki kapvsolatba kerül a gyogyszer forgalmazással milliomos.
@nyugalomszigete, ezt akartam vón.
Annak.mi a receptje?
Lesz még kicsiny hazánk ( ratyisztán ) európa közepe.
...de a legtöbb ember nem teker, nem diétázik, dohányzik, iszik, zabál, és ha emiatt beteg, kéri a tablettát a gyógyszergyártó meg eladja neki (persze nem használ) Te meg én meg kifizetjük. Ez az üzleti modelljük
Keserűséget érzek a soraid között megbújni.
Üdvözöllek a való világban.
Igen, és jelen pillanatban úgy néz ki, hogy akinek nincs 700 millája, az dögöljön meg - a gyógyszer gyártója szerint. Valaki felvetette, hogy akkor fizesse az állambácsi - és akkor megint csak a gyógyszer gyártója jár jól, mert garantált a biznyic - a pénz ismét a gyógyszercéghez vándorol.
OK, Zente talán javult, de abból a 700 millából tudod mennyi ember állapota javulhatott volna? sztem több százé, akik elégtelen ápolás, elavult eszközök, helyhiány, stb. miatt patkoltak el. Csak azok ugye nincsennek a féccbukon.
85 éves, végstádiumos rákos, új gyógyszer, 6 alkalom kezelés, 1 milla/szuri... az utolsókat már a kómában lévőnek adták be... de TB fizette, doki mehetett Szesölre a jutalékból, gyógyszercég kaszált, mindenki heppy. Papírtörlő meg akkor van az osztályon, ha a beteg hozzátartozója visz be
Szavunk se lehet, nemzetiek
Még a covid is úgy csinálja ahogy vikk füttyent
Én nem mondok a összegszerűségről semmit, mert nem tisztességes ha nem tudok konkrétot, de ez az az üzlet, ahol csilliárd a befektetés ahhoz, hogy 2*csilliárd legyen a haszon.
A kis rizikót akar vállalni és kis összeget befektetni, az elmegy szobafestőnek, mert sarkosan fogalmazva egy teddy és egy létra kell hozzá.
Állítólag a benya, háború után a gyógyszeripar a harmadik legnagyobb biznic. Jó de ezek után a mi kis pöcegödrünk mindenkori kormánya! Csak, hogy legyen valami rendes téma is.
De elolvashatod, mitől nem kell bogyót szedned.
Eleve az életviteled úgy alakítsd (én a prevencióról beszélek és nem a kezelésről), ne zabálj, sportolj, stb. Az erre hajlamosaknál is nagy segítség lehet ez.
Én pl. ma egy fél tál saját gyártmányú gulyást ettem ebédre, egy natúr joghurtot (450gr) délután, tekertem 32 km-t a tóhoz és körülötte, utána 1,5 órát még ráhúztam a kertben. mint írtam nem dohányzom (sohasem semmikor) nem iszom alkoholt, a zsírost kerülöm.
Tudom, már írtátok, hogy minek is élek akkor tulajdonképpen, ezt ne írjátok le megint.
Ja. anyám-apám nem testvérek.
Szóval az ember legfőképpen maga tehet a saját egészségéért, kár másban keresni a bajt is meg a megoldást is
Van igazságod,de a szomszéd miatt hajszálnyit belelátok a gyógyszergyártásba s ha "csak" a fele maradna nekik mint most, akkor is csilliárdosok lennének!
Mi innen szart se tudunk, de az biztos, hogy nem rólunk szól a történet!
majdnem jól látod. Ez egy olyan befektetés, üzlet, ami a profit mellett pár problémára is megoldást nyújt. Azt nem mondom, hogy mindenkinek és ingyen, de a probléma megoldása mindig megoldás az árától függetlenül. Persze ha az a probléma, hogy ingyen és mindenkinek mindent, az egy olyan probléma, amire nincs megoldás.
lehet holmi álhumánus maszlaggal próbálkozni, de a problémát ne egy másik problémával oldjunk meg, mondjuk ha nincs 700 milliója az embereknek, akkor a kutatómérnök ingyen dolgozzon mondjuk 3 évig, a laborgépeket építő cégek munkásai is ingyen építsék az elektronmikroszkópot 8hogy az azokat szállító sofőrökről ne is beszéljünk), meg a kőműves is, aki a labort építi?
Működne ez? Nyilván nem. Akkor mi lehet a megoldás?
én megszopattam őket, és kiiktattam a magas vérnyomást
igaz évi 2x kell ehhez propolisz kúrát csinálni
a dokik el se akarták hinni hogy elmúlt, majd leesett a székről amikor mondtam neki
egy csomószor vissza rendelt hogy meg akarja mérni
Csak tüneti kezelés nem gyógyít ez így van.
nem az egészségről szól
az a lényeg a modern orvoslásban hogy a beteg jól érezze magát, pl ha magas a vérnyomása szedje be a bogyót és ne legyen magas, de amint abbahagyja már ismét szar legyen
így mindig be fogja szedni, és mindig lesz bevétel
nem az a cél hogy elmúljon végérvényesen
Tekintsük most el a lózungoktól, hogy a gyógyszer életet ment, a kutatás fontos, meg hasonlók. Nézzük csak, mint üzletet! A befektetés megtérül és általában extra profitot hoz (ill. hosszabb távon mindig) tehát SEMMIKÉPP sem a köz érdekét szolgálja, hanem a befektetői körét.
Egy vállalkozás csak, ami egészséget, ill. annak illúzióját árulja
Így van Sógorom is szokta mondani!
Kösz.
A rövidhez még külön jó is, mert hidratál is egyben
Egi! Az sem rossz van, hogy Sógival tartunk fröccsnapot némi rövid társaságában.
Azért egy jó hideg rosé vagy isrsai fröccs is rohadt finom tud lenni, mint pl. most!
Csapolt sört ki nem hagyom ha olyan helyen vagyunk, meg vendégségbe is koptatok de itthon magamba csak nagy ritkán bontok fel. Ennyiböl jobb a 0.33-as, az pont egy adag de a 0.5-ös vége rám melegszik.
Kozelt pl szeretem. Szoktam a szlovákoktol hozni zöld meg aranybarna dobozost, azol etösebbek is, de jo sima sörök.
idén még egy sört se ittam, múlt évben debreceni fesztiválon egyszer ittam egyet majd másnap kettőt, erdélyben meg egyet tavasszal