Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A gyógyszergyártó, ha nem kapná meg a pénzt, akkor nem 700 misiért, hanem semennyiért nem lenne gyógyszer. Soha, semmi nem volt ingyen, és nem is lesz. Nem baj, ha nem tetszik, akkor is ez van sajnos.
Ja, mielőtt valaki belekezdene a baromságnak, igen, még nekem sincs ingyen minden.
A genetikus gyógyszereket nem kőművesek fejlesztik egy nap alatt betonkeverőben, hanem rendkívül képezett, ezért sokat kérő tudósok évek alatt, rendkívül drága laborokban.
És ezt ELŐRE meg kell finanszírozni, mert az elején még tuti nem biztos, hogy működik is a gyógyszer, és a hitel az drága. A sok hitel baromikurvára sokba kerül.
Éppen mondjuk 700 millióba.
Ezzel a témával, így vissza lehet menni a barlangig s akkor meg okafogyottá is válna a dolog, mert ott a gyenge elbukott, pont ahogyan az öreg is írta!
Szóval meg is jöttünk!
Aha, mingyá' elmorzsolok értük egy könnycseppet állítólag a hadiipar utáni legjövedelmezőbb üzletág... meg lehet nézni, hogy a tulajdonosi és felsővezetői köreikben hányan nyomorognak - és persze én jótékonykodjak
Van orvos a családban, a gyógyszercégek eljárásait kicsit közelebbről látom, mint a legtöbben.
Szerintem felháborítóbb hogy nem államilag támogatott pl.a Zolgensma
azért nem jótékonykodik a gyógyszergyártó mert ha egynél jótékonykodik akkor utána elvárja az összes többi beteg is
aztán a végén nemhogy haszon nem lesz hanem be is zárna a cég mert eljótékonykodta minden vagyonát
Ó igen,gondoltam hogy ez a kérdés meg fog születni.
Mivel mindenki tudja hogy ez nem fog bekövetkezni,mert ennek a mai fogyasztói társadalomnak nagy része önző,így túl sokat nincs is értelme ezen agyalni.
De hogy egy kicsit kivesézzük a kérdésedet,ha nem lenne új motor én hogy vennék használtat?Sehogy.És akkor mi lenne?Élném az életem motor nélkül mint ahogy mindenki más is ezt tenné motor nélkül ebben az esetben.
"valójában senkinek nincs rá szüksége,"

Oszt ha senki sem venne új motort, akkor te hogy a bánatos faszba vennél használtat??
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik!
Ha te valóban ilyen vagy, akkor te egy igazi emberbarát vagy... de a többség nem ilyen, szerencsére, mert akkor a zavarosban halászóknak még több lenne a bevétele
persze, Zalánkának összeadták a 700 millát, de ugyanakkor senkinek nem jutott eszébe, hogy a tetves milliárdos gyógyszergyártó miért adja ennyirt... az miért nem jótékonykodik?
Ez van László, ezt kellene szeretni??!
Most megint személyeskedésnek és támadásnak fogod venni, de őszintén: ki olyan hülye manapság (CHF hitelválság utáni időkben) hogy folyószámla hitelre, 30 %-ra vegyen egy tetves új autót? És ha valami bajod lesz, és nem tudod év végéig visszapengetni? akkor tolod be a 30 %-ot? mikor a betéti kamat 1 % sincs lassan...
Már maga az 5,7 THM is nagyon sok.
Miért nem kértél itt tanácsot az okos mindenhez IS értőktöl? Ilyet biztos adtak volna
nem feltétlen a kéz-láb nélkülire gondoltam
egy halom alkesz is kap zsetont, pl felénk van egy otthon ahol ilyenek is vannak itt dolgozgatnak, leszoknak a piáról többségében egész jól elvannak
Egy láb-kéznélküli magatehetlennél, értelmi fogyinál stb. milyen fejlődést vársz? Volt olyan gyerek akinek az apja dolgozik ugyan, de iszik mint állat így a gyereknek nem jut semmi így ő egy régi okostelót kapott feltöltőkártyával amire remélem néha töltöget neki valaki, pl. őt büntessem mert az apja egy fasz?
legnagyobb gond az hogy egy feneketlen zsákba öntik azt a pénzt amit a rászorulók többségének adnak, mert semmi fejlődés-előrelépés nincs tőle
Nem is várja el senki.Az a baj hogy sok ember a mások segítése szavak hallatán a csöves alkoholista mihaszna cigányra gondol.Mondom,maximálisan megvettem őket és egy forintot nem adnék neki.Még az asszony szokta is kérdezni hogy velük miért vagyok ilyen,azért mert ők tehetnek a sorsukról.
Az viszont hogy az ember segít mondjuk egy leukémiás gyereknek,és ő meggyógyul majd pár év múlva váratlanul felkeres és egy rajzzal vagy egy kis plüssel vagy tökmindegy mivel jön és megköszöni(ami egyébként a legkevésbé sem elvárt)na az többet ér 10db 0km-es motornál.De ezt igazán csak az és akkor érti meg ha már átélte ezt.
Én úgy gondolom, hogy a befizetett adómból kell rendezni a rászorulók sorsát ahogy esetleg az enyémet is ha a szükség úgy hozná, ettől még adtam is néha, de nem tekintem ezt főprofilnak ilyen esetekben és inkább olyat adok amire már nekünk nincs szükségünk (régebben írtam öreg, de működő laptop és telók olyan gyerekeknek a környéken akiknek még nem volt ilyesmi a családban sem).
Aaaaa qrva jó idő volt
Még mindig több,mint hogy azért dolgozzak hogy elosztogassam.
De persze ha igy látod nekem mindegy, de másoktól nem elvárható.
Akkor már inkább ininek van.igaza
Dehogy kevés.Próbáld ki hogy a nyári melegben hogy be tudod horpasztani a lökhárítódat.Simán formázható,főleg ezek az újak.
"A hölégfuvo meg fényezett felületen igen rizikós."
A hozzá nemértőnek igen,de ezt le is írtam.
Huh....ezt már leírtam,nem nagyon akarom már ezt taglalni itt is.
Sosem számoltam,de az biztos hogy jó pár millát "szét szórtam"az évek évtizedek alatt.Tehát ha ezt nem tettem volna akkor a mostani motorom és a "szét szórt" pénzből vehettem volna egy új motort bőven.De nem hiányzik és a legkevésbé sem bánom,nincs rá szükségem,valójában senkinek nincs rá szüksége,ez olyan mint a telefon 3-4-5száz ezerért,mi szükség van arra hogy 400ezres telefonja legyen az embernek?Semmi.Most vegyük az emberünket,nem vagyok tisztában a piaci árakkal,csak tippelek hogy mióta megvette azt a motort,szerintem zuhant az értéke két milliót,tehát kidobott az ablakon két milliót.Két milliót csak azért hogy 0 mutasson az óra.Van értelme?Valójában nincs.
Erre gyurtam de olyan kibaszott meleg volt hogy az mar hőguta.
Faszom... legalább egy nap szarrá ázhattál volna
Nem baszki,volt egy kis eso,de semmi komoly.
Na, eláztál?
A nap melege ehhez kevés, különben az egész nem érne semmit egy kánikulában.
A hölégfuvo meg fényezett felületen igen rizikós.
Oszi hazaert vagy kocsit kell kikuldeni erte?