Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kocog vagyok,megyek egyedül motorral,pukkadjanak meg az otthoniak otthon.
Ő sem gondolt ám ilyenekre, hogy mihez mekkora akaraterő kell, csak egyszer szólt az orvos, hogy Lajos bá...ez rák...
De az öreg olyan, mint a szikla, pofán is baszta a rákot, rinyálás és zokszó nélkül és azóta is itt van velünk.
Szerintem ne várd meg, hogy valami nálad is történjen (soha, de soha ne legyen semmi ilyen bajod és más se!), szóval még most kérd azt a nagy kanalat az élethez. Köpd szemen a félelmet és aggódást és ne várd meg, hogy valami eszedbe juttassa, mennyire jó is, míg lélegzel.
lekerültek a kopott gumik :-) Nem a jobboldali az enyém :-)
Én szeretek motorozni és bírom is, de ennek ellenére egyet kell értenem. Én is vittem el olyan helyre a családot, ahova addig csak motorral mentem és autóval is kuvajó volt...Ami szép, az mindenhogy szép :-)
fene sem tudja
akkor sem lett volna semmi sem ha 5 évvel később épül fel, de most már utólag tökmindegy.....
Egy kis életmódváltás szokott ilyenkor segíteni...
Jó ezt olvasni.
Én sem "adtam még fel", nálam nem akkora még a baj, mint Édesapádnál. Viszont nem vagyunk egyformák, bennem nem lesz akkora akaraterő és kitartás mint őbenne. Ez biztos.
Most halt meg nálunk egy 80 éves nénike, hegymászó balesetben, lefelé menet a Grossglockner csúcsáról...
Bogyó bá, asszem te fakadtál ki régebben, hogy a profilom bemutatkozó szövege sértő számodra és nem tudsz komolyan venni, de nekem meg van akkora szívem, hogy leírom, amit most le fogok Neked:
Szóval Édesapám igen beteges, sikerült annyi mezőgazdasági permetszert belélegeznie az évtizedek alatt és annyi idegességet átélnie, hogy 61 évesen megvívott egy harcot a rákkal és Apukám győzött, de a sok egyéb betegség még mindig megmaradt, ritka izületi kór, cukorbetegség, liszt, tej, tojás intolerancia, stb.
Minden rohadt napon egy kosár gyógyszert kell megennie, éves szinten 1-2 hét tervezett kórházi szerviz, rendbe hozás.
De!
Itt jön a trükk!
Nem adja fel, most 1 hónapja vett magának egy kis choppert, mert újra motorozni akar, akkora kocsival jár, amiről én csak álmodok és minden nap tud nevetni, világ életében egy csibész volt!
Tudja jól, hogy nem Ő lesz a 100. szülinapját ünneplő, bottal sétálgató öreg (adja az Ég, hogy mégis!), de amíg él, addig éli is ezt a világot, nem aggódik.

Na, ezzel az infóval azt kezdesz, amit akarsz, de szerintem nem kéne hagynod, hogy megmérgezzen a félelem!
Á, fenét! Tavaly - tök egyedül - bejártam a GS-sel a Transzalpinát, Transzfogarast és a fél Székelyföldet, és idén ugyanoda kívánkoztam.
El is mentem: a nejemmel kettesben, KOCSIVAL. Röhögni fogsz, de marha jó volt - jobb, mint ha megint motorral senyvedtem volna. Jobb tempóval szedtem ugyanazokat a kanyarokat anélkül, hogy ronggyá áztam volna párszor. Ja, és még klíma is volt!
A GS500 tök izgi.
Amúgy ezzel is betakarózik kátyu miatt szóval van benne bugi.

Esetleg vegyél egy izgalmasabb gépet, egy kis felelőtlen száguldozás talán meghozza a kedved Ha már úgyis minden mindegy alapon.
Tény, hogy néha egy könnyebb életvitel évtizedeket hosszabíthat.
Nem akarok panaszkodni (nem is fogom ezt leírni többet), de nekem összesen 10 jó évem volt. Az 55-ből.
Beteges vagyok születésem óta, és ez nem lett jobb a kor előrehaladtával. 13-23 éves korom között úgy tűnt hogy "kinőttem" és rendben lesz minden. Például egészségügyi korlátozás nélkül lehettem sorkatona is másfél évig. 23 évesen már vérző gyomorfekéllyel feküdtem a kórházban, majd nagyon gyorsan jött a többi... Hogy mi a f@szér' kezdtem el így 50 koromban motorozni? Hát azt nem tudom - de mostanában megint nem sok kedvem van ráülni a gépre, az elmúlt években 8-9 ezret mentem egy évben, idén eddig kettőnél se tartok...
Meg legalább régen még magad fel is tudtál építeni egy házat. ma már az se úgy megy
Figyi, valamit valamiért...ha nem a két kezeddel építed fel a házad, akkor még most is a kölcsönt fizetnéd és az ideg ette volna meg a tested. Ingyen csak a luxus kurváknak van az élet, mint megszívjuk valahogy.
én úgy vélekedtem inkább felépítem a házam pár év alatt mindenféle kölcsönök nélkül, minthogy fizessek minden szarért
de amikor 80nm padlás betonozáskor egyedül huzigáltam fel csigán a betont már kezdtem érezni hogy lehet jobb lenne ha több lenne az ember
plusz mellé még a másodállás szőlő kukoricás stbstb

emiatt szarok bele kb mindenbe mert rájöttem hogy ha nem csinálok semmit akkor sem lesz a helyzetem rosszabb
amúgy fater 72 és neki nem recseg-ropog minden izülete úgy mint nekem
De ne legyél ennyire negatív még csak lesz 30 jó éved
Hát egy gs500-al még az sem egyszerű Én vettem egy cbr-t. Tutira megyek.
Nem nehéz mondjuk, a nagyravágyás szépen mérgezi ismerőseimet. Inkább halálra dolgozza magát, csak meglegyen az amerikai álom.
És ha nem lesz "szerencséd" és még pár év tolókocsival is súlyosbítod az akkor amúgyis szenvedéssel teli életet? Az ember még ebben sem lehet biztos, hogy "sikerül".
Tény, hogy Ini leharcolta magát és a másik oldalról lesi a dolgot.
Te valamit nagyon nem csináltál jól. Öregapám 87 évesen szinte egészségesen dobta be a törölközőt reggelre. Öreganyám szintén. Faterom mondjuk nem volt ilyen szerencsés, de én azt a túlzott munka és stresszes élet rovására írom.
Mármint akaratomon kívül. Elcsap valami 80-as tata
Már miért ne halhatnál meg betegen motorbalesetben Sajnos, vagy nem sajnos, volt aki így vetett véget szenvedésének.
Én úgy gondolom ha már nagy tehernek érzem majd a szenvedés felülök valami motorfélére és megnyomom az off gombot
Bár néha attól tartok az előbb is lesz, mint, hogy betegségben szenvedjek.