Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hülyeséget írsz.
Sajnos ő ebben most csak azt látja hogy a saját tudatlansága miatt(ezt most nem rossz szánbékból írom)kellemetlenség érte,de a lényegi részét nem érti.Mondom ezt úgy hogy az asszony a gyáműgyön és a gyermekvédelemben tevékenykedik.
Abbol hogy körülményesen és aztán annál is kell maradnia amig 18 nem lesz mert eladni már nem tudja. Meg főként azért mert nekem okoz problémát, nehézséget, időt.
Nem neked, nem a gyereknek. Ha otthon ülnék munja vagy szolgálat után annyira nem érdekelne. De ahhoz hogy hivatali időben ott tudjak lenni ugy kell tervezni a munkáimat ha van rá mód mondjuk 15 napon belül. Most nincs.
Mit picsogsz ezen ennyit?Miért ne lehetne autója,motorja?Ezt miből sikerült leszűrni?
Persze, mert amíg csak jogsija van és kárt csinál kiskorúsága ellenére, majd a gyámja, gondviselője jótáll helyette a törvény előtt.

Csak ennyi a kettő eset közt a különbség, de ennyit erről, hogy tökre nem érted azt a környezetet amiben élsz és aminek a részese vagy, és PONT EZÉRT kell benneteket a fületeknél fogva vezetni, mert a szakmád egy részét lehetséges, hogy elfogadható szinten művelni tudod, de amúgy tényleg...! És igen, minden határokhoz van kötve, minden is, és a határ pont az, ahol a cselekmény esetleges következménye átlép egy súlyossági határt.
Majd kíváncsi lennék, ha mondjuk lenne egy elvált feleségnél lévő gyereked, ajándékoznál neki valamit és az új apuka mondjuk rábeszélné a gyereket, hogy adja el mert valami "jobbra" kellene. Hát ezt ezzel a rendelettel simán meg lehet akadályozni. Az 500,- forintos kisautó viszont eladható.
De olyan szögletesen se, mint ahogy te éled és gondolod az életed. Borzalmasan meg tudjátok neheziteni és keseriteni az életet ha ilyenek kerülnek bárhol vezető vagy döntéshozó pozicióba.
De mint irtam az ügyintéző hölgy is lehangoloan atyaistenezett, tehát ott is vannak normális felfogásuak csak a rendszer és a kitaláloi idióták.
...de hisz pont azt írtam, nem szerelek mostanában, nem is veszek már garázs szerszámokat sok éve...
Persze van kivétel, pl. ha felbaxnak ilyen árképzéssel, mint leutóbb - rosszul viselem, ha palira akarnak venni.
Meg aztán ott a hobbiból szerelgetés, pl. leszedtem a kerekeket csak azért, mert úgy lehet normálisan lepucolni, a féktárcsát-nyergeket is. Tléi-nyári szereléshez se megyek szervízbe, az is megy otthon, és nem a 6000 Ft miatt, hanem mert megvan minden hozzá, akkor miért ne? A komolyabb szereléseknek már nem állok neki, de nincs is erre szükség, jók az autóink.
Ugye te/ti SOHA nem fogjátok elfogadni azt, hogy egy államot, országot, nemzetet, kormányt, államigazgatást NEM LEHET úgy, nem lehet olyan parasztlogika mentén vezetni-kormányozni, ahogy te/ti azt elképzelitek?
Mert akkor az első nap pont te/ti üvöltöznétek-sírnátok a leghangosabban, amikor a következményeit kellene elviselni.
Sajnos nem. De akkor hogy szerezhet jogositványt, hisz nem birtokolhat. A kötekező biztositás meg más kontójára megint nem elfogadható sok családban. Szóval visszás kicsit a rendszer. 16 évesen lehet jogsija de nem lehet motorja max egy roncs. Szoval akkor mit kezd a jogsijával.

Rengeteg ilyen kurva okos szögletes ember van akik nehezitik ám.rendesen az ember életét
De a rendszert szidom mert akkor vagy egységesen mindenre vagy igy ne.
De hogy mennyire jol látom és te rosszul,felhivtam a gyámügyet elmondtam a sztorit, igen képbe vannak igy van de az ügyintéző is a fejét fogta a rendszer idiótaságán mikor képbe került az értékkel a gyerek korával és hogy félévről van szó mert mingyá 18, meg a gyámeset tárgyával.
Tehát mint mondtam is egy ingatlan vagy nagyértékű javak esetén indokolt de ez igy nem csak számomra faszság hanem akinek munkája van ezzel annak se értelmes a jelen eset.
De miért nem viszed szervizbe?Azt mondtad fizetsz és megcsinálják.
Ez nekem is tetszik, akartam is ilyet régebben - de már annyira keveset emelek, hogy nem kell. Letekerni a légtömlőt, feltermelni a levegőt, elővenni ezt a nagy izét - ehelyett inkább alá lököm a krokodilt, oszt' csá 😄
Nem tartom kocsiban, arra van a hagyományos ez nyilván műhelymelóra jó. 🙂
Ez arra is jó ini, hogy a tefajta kisstílű megélhetésiek ne tudják, vagy legalábbis megnehezítsék nekik az ebül szerzett javak átmentését a gyerek nevére íratással.
Van még oka, amit írtam, de erre is jó.
Hú, ez az oldal jobb, mint egy CIA hazugságvizsgáló 😄 jól bemutatkozott mindenki! 😁
Kawa: róla kiderült, hogy nem foglalkozik piszlicsáré faxságokkal, a józan észt feltételezi, és idegesíti a bürokrácia.
Frílac: amit eddig is tudtunk, egy kekec fax, mindenkihez és mindenhez így is áll hozzá - felkészül, utána néz (már ha ez igaz, nem csak utólag okoskodik, bizonygatva mindenkinek és magának, mekkora ész)
Pipifax: na neki egyből az jutott eszébe, hogy kellett volna csalni, hiába, a vér nem válik vízzé 😁
Nem az a baj, hogy nem tudsz előre mindent, mert meg en sem tudok mindent elire. A baj az, hogy ilyenkor fel kell rakni a kezeket a magasba es bevallani, hogy feluletes voltal es nem a rendszert szidni.
az a vicces hogy egy jobb telefon meg mellé egy drágább ruházati szett simán túl megy 1,2 millán
aztán avval nem baszakszik senki?
mert az érthető hogy ha valami ingatlant akarsz a gyerekre íratni és ehhez kell pár extra elem
de 1,2 milláért még kocsit se lehet rendeset venni aztán 17 évesen már vezethet.....
úgy tűnik a freelac féle eszement barmok sosem fognak eltűnni az állami szektorból
ezt azért szar kocsiban tartani
földesutakon gyors összejön egy defekt még ezekkel a gumikkal is aztán olyan kell amit ott is tudok használni
már össze is szögeltem 2 sor deszkából egy 50x50 es talpat hogy az emelő alá tegyem
most van bent 4 raklap láb de túl sok helyet foglal
piacon meg mindent cigók árulnak felénk én azoktól nem veszek semmit
Már rég agyaltam légrugóból csinálni egyet, de az nyaklik így nem túl biztonságos ennek viszont a belsejében van teleszkópos vezető így bármilyen állásban stabil, 2 éve vettem és sokat használom a jó benne, hogy alacsony autók alá is bemegy és elég magasra emel.
elég robusztusnak tűnik (gondolkodós) Én már igazából nem emelek már semmit de ha sokat kellene emelgetnem tuti vennék ilyet ez még drágának sem tűnik(kezeit széttáró)
Van 20, 12, 3t-om, de vettem a piacon egy 3t-ás levegőset ami laposabb és magasabbra emel mint ezek és még pumpálni és szelepet csavargatni letérdelve sem kell 😁: https://www.bronze.hu/haina-le...
utoljára ilyet 7000-ért vettem az obiba igaz az piros volt 😅
oszt mé nem írtál már egy másikat 🤣 Mondtam volna elnézést kérek ez a rossz adásvételi amit előre megírt az eladó de én nagyot alkudtam (meghajlós) Kiszaladok a kocsiba érte, majd húzok új sorszámot mikor visszaérek(óranézegetős) A papírboltban gyorsba vettem volna egy adásvételit amit szépen kitöltök a "jó" számokkal 🤣 Azt mindenki boldog 😍
Mindegy, ez már ilyen. Több nem lesz. Minek jártam volna utánna mikor tapasztalás utján szerzett ismereteim szerint nem indokolta semmi az előző adásvételből kiindulva. Te se tudtad csak most vagy bölcs. Van még csomó ilyen dolog egészen biztos, csak nem fut bele az ember.
Egy ingatlan esetén én is jobban utánna járnék mert olyat még nem csináltam. De pont egy éve csináltam végig ugyanezt.
Ha amióta erről beszélünk, egy 2-5 percet rászántál volna a gugli haveroddal történő kutakodásra, akkor rájöhettél volna, hogy a törvény szellemisége a KORLÁTOZOTTAN CSELEKVŐKÉPES emberek esetleges kisemmizését hivatott megakadályozni, és bizony a kiskorú ember is a korlátozottan cselekvőképesek közé tartozik jogilag, meg amúgy is. Te csak azt a motort látod, de a gyerek örökölhet-kaphat immateriális javakat is, amik esetleg értéktelenedhetnek, ha nem a megfelelő módon kezelik, ez is szabályozva van.