Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sorra jelentik be az EU gyártók hogy mégsem építik meg az akku gyártó kapacitást, mert túlkínálat van akkuból, nem tudják eladni. Aztán amikor venni akarunk akkor meg nincs. Meg a házi akkucsomagok ha össze van rakva akkor meg horror áron megy. Szóval szerintem ez megint ilyen mesterséges csesződés. Már régen annyiba kellene kerülnie egy BMS-es dobozolt akkupakknak is mintha alkatrészenként veszem meg.
Mert valamelyik idióta komcsi elvtárs kitalálta, hogy a szén és acél országa leszünk 😂
felénk azért már látszik hogy kezdődik a baj
pl eckerle cég heti szintem építi le az embereket mercitől is elküldtek jó sokat( az új csarnok erősen automatizált lesz)
szóval elkezdődött az éhezési folyamat
nekem ez nagyon fura
hiány van az akkuból merz 30+ napos várakozási listák vannak aztán előszednek 2022 gyártásút féláron
amúgy 6 hónap után egyből grade b lesz az akku, ezeket érdemes megvenni
én ha vennék akkor 16+8 akkut vennék és csinálnék egy 12v kis kört is vagy épp peca akkunak télen fűtenni
aztán a +8 akkuval össze lehet válogatni egy viszonylag egyforma 16s pakkot
Így van illetve próbálják visszafordítani csak azt nem értem, hogy egy kisember ennek miért örül? Egy politikust igen mert kaszál a kenőpénzen, de a gyári melós, kisvállalkozó miért?
Ejjj,mennyi ház tűz lesz az ilyen kéribarom féle taknyolásokból......
Azért erről nagyrészben mi felhasználók is tehetünk,na meg akik kitalálták hogy ilyen módon kell megvédeni a bébifókákat.abban az időben kipréseltek 2500-3000ccm-ből 100? lóerőt,miközben okádhatott ki magából mindent szabadon,most
azt mondjuk hogy 100le gyenge fos.Ma ennek a teljesítménynek a háromszorosára van szükség az emberek szerint és persze friss hegyilevegő jöjjön kipufogóból mert a bébifókák
És ezzel rá is mutattál hogy miért jutott csődbe a kommunizmus. Az ilyen ostoba húzások miatt.

Amúgy most van olcsón akku, bár valami 2022-es dátummal, meg nem ismerem ezt a márkát, de ebből 14kWh-s csomag 320ezer forint. Pár darabot azért vennék persze pluszban, ha valamelyik beszarna legyen mire cserélni. Meg azt néztem hogy 17cellát is rá lehet kötni az inverterre, aztán ha elromlik egy cella csak visszacsökkented 16-ra, de addig is 1kWh-val nagyobb a kapacitás.
https://eu.nkon.nl/rechargeabl...
pont ezért volt dunaújvárosban vasmű
szén is volt helyben meg vasérc is 😂
Hát ugye a műtrágya gyártás az orosz gázra épült.
Sokkal olcsóbb a gázlelőhelyek közelében gyártani a műtrágyát és úgy szállítani, mint a gázt drágán cseppfolyósítani, szállítani.
Az acélipar hasonló. Végterméket olcsóbb szállítani.
740 dízel volvómban volkswagen hathengeres turbós motor volt, az ment elektromos áram nélkül... pontosabban egyetlen elektromos szelep volt benne, amit ha lekapcsoltál leállt a motor, egyébként teljesen mechanikus vezérlésű volt az egész. 86-ban még árultak ilyeneket.
Aszondtak az usaba,mer le kell valni kinarol.
minden kínába megy mi meg majd éhen halunk....
A basf kinába megy...
Nyökögnek mar 4 eve hogy a csippgyartast visszahozzak az usaba,de az nem olyan hogy pedro kezebe nyomnak egy lapatot es assál orankent 10 dollarert.
De a nehezipart siman keresztbe lenyelte europabol.A BASF mar elvandorolt a mutragyaval,de sok acelipari vallalat megy at nemetbol az usa-ba.
Amerikai ismerős mondta, hogy gyártás már mind kínában van. USA abból él hogy pizzát sütnek és szállítanak ki egymásnak. Ez adja a GDP-t 🤣
Nem azért de ugye régen azért szerettük a dízeleket, mert szög egyszerű, igénytelen, elpusztíthatatlan, és olcsó technika volt, amibe szó szerint az étolajat is bele lehetett tölteni üzemanyagnak. Oké szar hangja volt, büdös, meg nem is mentek igazán de valamit valamiért. Aztán mostanra sikerült elérni, hogy iszonyatosan agyon bonyolított, szuper érzékeny, szuper drága, nem túl tartós legyen, amibe csak a kiemelt minőségű üzemanyag tölthető mert tönkremegy, és közben még 2 másik üzemanyagot is kell töltögetni bele....nos....nem érzem úgy hogy a villanyautó lenne a kompromisszum, aminek a legnagyobb problémája hogy a töltőknél appot kell használni 🤣

Megjegyzem most jöttem haza nyaralásból. Keszthelyen az OMV töltőn van bankkártya olvasó, ugyan úgy működik mint egy automata benzinkút, és az új nagy teljesítményű töltőkön ez már kötelező.
No problem,idegenforgalomban,vendeglatasban,influenszerekben meg nagy jovot latok europanak.
Az ipart,IT szektort,es a filmes reszt meg intezi az USA.😀
Itt zavart érzek az erőben. A lefutott mentőautóban 2 millió km van nem 550ezer. 😆 Szomszéd mentőket üzemeltet.
F Astrában a legszarabb alkatrész francia volt....tönkre is ment 🤣
De ja. Azok még abban az időben készültek, amikor még a a Magyarok, Lengyelek, Olaszok gyártották azt amit most a kínaiak.
Így van. Nem az a baj, hogy kína megerősödött, hanem az hogy az EU-t eladták, lezüllesztették. Ha már a saját titkosszolgálatok csődöt mondtak, legaláb a Moszad elkezdhetné leszedni ezeket a rohadékokat egyenként. Nekik sem érdeke egy gyenge Európa/USA
Pedig a régi Tungsram izzók jók voltak. 6V-os izzót raktam el párat még az eredetiből. TS-t még mindig nem raktam össze, így sokáig jók lesznek 😁

Aztán az örököseim meggazdagszanak belőle, mert a 10millióba kerülő Simson S51-hez el tudják adni 1 millióért...darabját 🤣
Személyautónál is csak bizonyos típusoknál.Mi is fogunk szopni,az új MAN részecskeszűrős,pedig mi mentesülnénk alóla,de mégis sikerült így megoldani.A lényeg hogy két sikertelen regenerálás után az autó letílt és csak a szervíz tudja újra életrekelteni,de nem tudjuk mikor akar és mikor regenerál.Szóval lesznek bajok,főleg hogy sokszor megyünk rövideket.
Most sem a kapitalizmussal van gond, hanem azzal, hogy már megint itt lappang az új kommunizmus, a sok buzival, migránssal, woke-al, meg DEI-vel. Megfertőzték szépen a nyugati világot, gyengítve a társadalmat. Szerintem Kína bomlasztja a nyugati civilizációt, a korrupt politikusokon keresztül, kijátszva a demokráciát, hogy mire lerohannak minket egyrészt ne legyen katonai erő, ne legyen szervezett társadalom, ne legyen nemzeti egység, és ugyan az a társdalmi irányítási rendszer legyen mint náluk, így könnyebb legyen beilleszteni a birodalomba, meg elfojtani a helyi felkeléseket amikor kitűzik a vörös zászlót az EU lobogó helyére. Nem Amerika van emögött, mert Amerikát ugyan úgy leépítik a korrupt komcsi politikusok. És ebben a műveletben az a szép hogy nem lehet elveszíteni. Ha a nép birka módra követi a baloldali ügynökeiket akkor is nyernek. Ha fellázadnak és polgárháború tör ki, akkor saját magát gyengíti meg a nyugat, és megint nincs probléma. Kína meg 5000 éves ország, ráér, csak ki kell várni míg magától bukik a nyugat, nekik csak néhány banánhéjat kellett az útjába dobni.

Szóval kezdhetsz kínaiul tanulni, mert közeledik a hőn áhított komcsi diktatúrád 😆
Igen, de addigra már leírtam, az amire gondoltál választható, ez meg kötelező ha be van építve, érdekes a kamionoknál nem hallottam, hogy lenne ilyen folyadék pedig van egy hatalmas dpf amik ráadásul olyan 200-250000-től komoly gondokat szoktak okozni.