Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az akkusnak harom hatranya van foleg,van tobb de az megszokhato.
Meg mindig kicsi az energiasurusege,emiatt kurvanehez a jarmu ha nagy hatotavot,nomeg a duma ellenere meg mindig baszottdraga.
Mondjuk én azt nem értem, hogy az akkus hajtás hátrányai miatt megy a kifogás, de a hidrogén sokkal nagyobb hátrányai az rendben vannak, meg majd megoldják 😆 ez kb. olyan mint Bogyó meg a baloldal. Utálja a diktatúrát, a buzikat, cigókat, meg migránsokat, mégis csak a libsik az igaziak 😁
Ezt csak az gondolja aki nem tudja hogy működik.
A villany mindig is olcsó és egyszerű volt. Egyedül akku kémiát nem tudtak egy jót összerakni, de ez már megoldott, és így megnyílt az út a jó és olcsó meghajtás felé. Az hogy az akku még drága csak marketing kérdés, már nem műszaki.
A hidrogén már eleve drága és fizikai korlátokkal terhelt. Lehet reszelgetni de nem lesz áttörés. Mindig komplikált és drága marad, még potenciális fejlődési lehetőség nincs benne, csak jelentős költségnövekedéssel. Pont mint a belsőégésű motornál, elérte a határait.

Amúgy meg lehetett volna oldani már 20 éve hogy a hidrogén elterjedjen, és nem is lett volna rossz, ha valóban akarják. Akkor még volt is realitása, mert akku az még szarkupac volt és volt jelentős előnye a hidrogénnek. Annyit kellett volna hogy leraknak egy csomó töltőt. Meg megoldják az otthoni töltést. De nincs. Évente pár száz Mirait eladtak a Shellt beugratták hogy legyen pár hidrogén kút, de az már régen bedőlt. Hogy terjedjen el a hidrogén ha a gyártók sem hisznek eléggé benne, és csak másra várnak?
Ugyan ezt csinálták a villanyos kocsikkal is, amíg fel nem tűnt a Tesla.
A Tesla mit csinált? Senki nem hitt a villanyban. Azzal kezdte hogy lerakott egy csomó töltőt támogatás nélkül saját pénzén, 14éve, de olyan szinten hogy mai napig nem érte utol senki azt a szintet és hálózatot. Nem applikáció, nem baszakodás. Odamész, bedugod, töltesz, gyorsan. Ennyi.
Persze ezt azért tudta megcsinálni, mert a Tesla olyan 20 töltőállomást rakott le minimum 8 oszloppal helyszínenként, abból a pénzből amiből a Shell 1 darab hidrogén kutat. Ehhez persze még tartálykocsikban kell hordani a hidrogént, amit földgázból csináltak, mert a marketing anyagban szereplő ződ hidrogén kvázi nem létezik, annyira hisznek abban is. Tesla töltőibe meg dróton dzsal a petró, és a Tesla naperőműveket is rakott mögé, amik többet termeltek mint a töltőik elhasználtak.

Most meg már akkora az előnye, az akkus rendszernek, hogy esélye sincs a hidrogénnek, de már a nehéz gépekről is lemaradt. És ha így folytatja még a tengerentúli repülőjáratokról is lemarad, amire az akkunak egyenlőre esélye sincs.
Japo....hehhh duda.
lehet nem sejtették hogy angliában szokott esni az eső
angol hülyék....... http://youtu.be/VCozLJbAPMQ
Ja, a japó a hülye aki nem fúrt rá leeresztő lyukat, nem az angol aki a víz útjába tette 😆
Na jó,de az angolok azt sem tudják mi az az eső 🤣
ktm jobb volt ott csak párásodott a lámpa, de nem állt benne a víz
😅
Inkább hülye angol. Szar helyre teszi.
Ugyanez a duda más motorokon nem telik meg vizzel.
De ne aggódj, ez náluk gyári előirás lehet. Két idei uj tigeren is várják a garanciális irányjelzőket meg hátsó lámpát mert lötyög benne a viz. Nem, nem urban legend, saját szememmel láttam. Az pedig ledes, tehát nem bontható, ragasztott. Mégis lötyög. Ís igen, ők is megfurták 🤣
Na, ma is megvolt a 32 km Deseda to kerülés.
A szájbakúrt dudából most eresztettem ki 3 köbcenti vizet,televolt.
Remélem kiszárad,fúrnom kellett rá egy 3 mm es lukat.
hülye japo.
hidrogén hajtásnál az első képen láthatóakat kell mindig szem előtt tartani, és ezen semmilyen fejlesztés nem fog segíteni
a második kép kicsit elmosódott ott van összehasonljtás az akkus hajtás a hidrogéncellás hajtás és a direktbe hidrogén elégetés között, szerintem ez is látványos
a harmadik kép meg kicsit elnagyolt de szerintem simán látszik hogy a szervizigény is más lesz a hidrogénes kocsiknál
szóval ez egy nagyon rövid zsákutca, gyorsan meglesz a vége........
Valóban átlépték azt a szintet?Végre képes az ezer km hatótávra?Dehogy képes,jelenleg az a nagy szint hogy ha jön egy kis hideg még csökken a hatótáv,vedd ki a biliből a kezed,azért mert veszel egy ilyen autót,attól ez még nagyon gyerekcipőben jár.Elég beszédes most 2024ben Görögország felé utazva,egy darab elektromossal sem találkoztam az úton,még mindig.Szóval ne mond hogy átlépték azt a szintet!
Majd megkérdezem valamelyik sofőrjét mikor együtt állunk sorba, hogy mennyi idő a töltése.
Villany is volt már 120 éve és hova butottak? Oda mint minden ha elkezdik fejlesztgetni, már van belőle működő is. 😁 Majd lesz a hidrogénből is.
a cng töltés se túl gyors, szóval az utak mellett nem lenne nagy siker, itt is csak a pihenőknél lehetne értékelhető mennyiséget beletöteni
de majd ezt is elbasszák az adókkal
amúgy simán meg lehetne oldani a kamionok hajtását egy felsővezetékkel, ez se lenne drágább mint a hidrogén hajtás
Igen, már 40 éve is volt hidrogén meghajtású bmw emlékszem hogy olvastam az autó motorban... és hova jutottak? sehova, nem akarják ezt igazán.
Igen, rosszul emlékeztem mert láttam is közelről többet, daf még a másik ami biztosan van, da nagyon jönnek az újak így akár tegnaptól is lehet bármi másból, a baj velük az ami a villannyal, kevés a töltőállomás így csak saját teleptől telepig tudnak menni, gondolom nézegetik, hogy megéri-e és ha igen a többi telepre is tesznek töltőt mint a villanynál, azokból is építettek gyorstöltőket idén több helyre is.
a hidrogén adta energiától minden jobb, még az is hogy a citadellét ledózerolják a gecibe aztán egy bazi nagy tartályt építenek helyébe pár tucat napelemes szivattyúval megtöltik és lesz pesten vízerőmű......
Mert a lombkorona sétány miről szól? Na a hidrogén a németek lombkorona sétánya.
Milliárdokat vett fel csak a BMW erre a fejlesztésre a zúniótol, és nem forintban. Ennyiért én is hinnék a hidrogénhajtásban.
a cng teljesen más, furcsáltam is ezt az lpg dolgot. azért kérdezősködtem mert jó sok éve megfúrta a kf a dízelgázos projektet
Azért ölnek milliárdokat a fejlesztésbe, hogy jól átverjék a népet? Ügyes. 😁
nekem ez eddig egy szent küldetés volt, hátha fel tudom nyitni a szemét
de elengedem, mától leszarom, magasról és vastagon ahogy az úriemberek mondják felénk 😂
Hidrogén nem lesz, csak azért futtatják a gyártók, hogy fékezzék a villanyos terjedését, mert még mindig a hagyományoson van a jobb haszon.
Meg hogy fel tudják venni a lépést... nézd meg a teslát vagy a bidet, 10 év alatt átlépték azt a szintet, ami a hagyományos autókat gyártóknak 60-80 évbe került.
Én még emlékszem rá, nem olyan régen volt, mikor azt mondták, hogy ezek a nagy taccs mobilok nem fognak elterjedni, csak pillanatnyi divat 😁
A villanyautóval és így lesz most még az áttörés előtt vagyunk. Kína fogja borítani a bilit, ha majd az autóit olcsón beengedik. Persze előbb lesz még egy kis eu usa erőlködés, meg kereskedelmi háború, de vége ez lesz