Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

...az miért van, hogy árulja a faszi a motorját 3 miskáért, és opcióként (gondolom árfelhajtónak vagy mézesmadzagnak) írja, hogy van ám rajta megye matrica, ami ha már mondjuk elment 6 hónap, akkor marad kemény 3300,- forint értékű.
Hát, most én is eldöntöttem, hogy teszek a medencére valami fedést, mert addig csak takarva volt, ami amúgy megfelelő, ha nincs bazi eső vagy szélvihar, mert az annyira televágja szeméttel, hogy éppen ezért az utolsó két nyáron fel sem töltöttem. De most így tényleg teszek valamit, mert pár éve még a napernyőt úgy tettem a sarkára, hogy 50*50 centis sarkot árnyékolt, ott ültem én, volt a laptop és ment a film vagy a zene, meg ittam a hideg valamit.
Ami az érdekes, hogy olyan 32-33 fokos volt a legtöbb amire felmelegedett a hőségben, de ha ebben benne vagy 4-5-6 órát, akkor még abban is fázol, ha csak ülsz benne. Vagyis nem fázol, de hűvösnek érzed.
nekem teli volt a kert fákkal, aztán elvoltunk, sok évig klíma nélkül
még múlt évben is pár órákat ment a klíma naponta, főleg süté-főzéskor
sajnos ki kellett vágni a fákat azóta kurva sokat megy a klíma, a ház szigetelése nem túl jó amikor épült akkora energia bőség/olcsóság volt hogy senki se gondolt energiatakarékos házra, inkább a minél olcsóbb építés volt a cél
a normális szigetelés olyan árban van hogy nincs értelme megcsinálni, legfőképp azért mert itt nincs értéke a háznak, még 2-3 cigó szomszéd és ismét feleződik a ház értéke
szóval inkább lesz még 8-10 napelem aztán lesz még pár klíma
Végül akik nálunk tették fel azoknak tavaly már egy viszonylag nagy szalonjuk volt ahol sok típus volt falra téve bemutatónak az elég olcsótól a drágákig, lányomék a mitsu-t preferálták és olyan is volt, de érdekes módon ott a szerelők is segítettek a vevőknek nem csak az eladó csaj ha valódi kérdést tett fel az ember kihívott egyet és az azt mondta, hogy ők a megbízhatóságot nézik, hogy melyikhez kell nimenni garidőben a legtöbbet és azt mondták ha már drága akkor a fujitsut javasolja olcsónál meg szinte mindegy, a fisherből adnak el a legtöbbet és azokkal ritkán is van baj, persze nyilván szempont a csöndesség, hőleadás meg még amik vannak, de nekem inkább az, hogy minél kevesebbet lássam a szerelőt. 😁
Na, ez egy jo info volt.
Eddig birtam en is a melegt, de most kezd sok lenni, meg hat elore gondolva, ahogy oregebb lesz az ember, egyre tobben dobjak el a kanalat a melegben. Mondjuk ahogy latom a jovot, fenntartasaim vannak az eddig megszokott eletszinvonallal, gondolva itt a rohadz lipppsik tenyledeserE.
Daikin akart lenni
Én mindenképp toshibát vennék
Jo az csak mióta a dikannal projecteltek azt hiszik ők is nagy nevek lettek és ugy áraznak. Zajosabb, és ár értékben drágább gép. Jo a marketingjük
nekem semmi gond a gree-vel, ráadásul még használtan is vettem, igaz csak pár éves volt
azóta is megy jó sokat hűt is fűt is
igaz ellenőrizni nem tudom mennyi teljesítményt ad le, az biztos hogy 1000w körül fogyaszt amikor folyamatosan hűt
amíg voltak fák a ház előtt nem volt ilyen buzi meleg addig elvolt 700-900w fogyasztással is
egy 300 ezer körüli toshiba meg egy 250ezer körüli gree között van különbség?
gondolom inkább az 500+ezer feletti légkondik szebbek-jobbak-ügyesebbek mint az alja gree-midea meg mittudoméni
Aha, tehat a regi, nagy markaneveket eroltessem inkabb. A Gree-t mondogattak igy a kollegak, de akkor ha lehet, nem azt valasztom.
A fan coil drága és értelmetlen családi házba. Az sok beltéri esetén jó, pl társasház.
Tipusban nehezebb tanácsot adni, olyan mint az autóvásárlás, és befolyásolja a pénztárca is. A piacon fellelhetőek nagyrészt kinaiak, de azokban is a nagy nevek már megbizhatóak. Mondjuk egy gree sose lesz toshiba vagy panasonic de árkategóriában oda gondolja magát. A nagyon gagyik is fognak működni csak épp alkatrész nem lesz hozzá, macerás a gari és közel sincs meg az a teljesítmény leadás mint a jobbaknál. Plusz többet fogyaszt.
Egyébként 40 ezreket a leghülyébbek meg a legcsóróbbak vettek föl, azoknak eleve nem is szabad lett volna hitelt adni, azokat sajnáltam, akik milliókba ugrottak be, azoknak ráment mindenük később.
Ja akkor én azért emlékeztem 140-re, mert én 98-ban vettem föl, 2002-ben nekem már nem volt.
Arra is emlékszem hogy a rádióban a kívánságműsorban kérték a neoton egyik számát a frank hiteleseknek: 220 felett átértékeled magadban a világot 😁
Típus az, ami érdekel.
Mondjuk gyanús is volt, hogy a weboldalakon sem találtam csak hűtőt.
És fan-coil-os megoldás az milyen lehet szerinted?
Nincs csak hűtő már régen, de nem muszáj fűteni vele, az csak opció. A nyilás felejtős, ami ténylegesen egy légtér az számit. Én 3.5 kw tennék, nagyon olcsókat engedd el.
160 körül volt amikor én vettem fel kölcsönt 2004-2005 felé 2008 ig maradt is ezen a szinten utána emelkedett, n pont belefértem volna még az alacsony árfolyamban, de leadtam félúton
2010 felé már 200 volt aztán felment 240ig
de ha egy 40 ezres kölcsönt nézel 160as indulóval akkor a 240árfolyammal számolva is csak 60ezer és nem 100+ mint ami a kamat beszopatás miatt lett
Utóbb több cikk is szólt arról, hogy mintha némi szándékosság volt abban svájci részről, igazából a lényeg a végére az volt, hogy melyik kormány miképp kezelte a dolgot már ahol volt deviza hitelezés mert biza sok nyugati országban is volt, de megoldották úgy, hogy a lakosság ne szopjon akkorát mint itt, nekem az izlandiaké tetszett a legjobban, de az osztrákok is jól viselték.
Nem a faxt... a 140 körüli árfolyam felment 230-ra (kb. emléxem csak, mielőtt valamelyik gugli vitéz beleköt) szóval maga az árfolyam is kibaxott a néppel.
Offtopik:

melyik a csak hűtő klíma, ami az ajánlott kategória, kb. 30 m3 nappali, a konyha 12 m2, ez egy légtérben van a nappalival, de csak egy ajtónak nem nevezhető nyíláson keresztül.
Hábameg😅 ezek az élet és motorozáscélok 😆
Nem tudom minek kéne bekövetkeznie hogy ebben célt lássak és szórakoztasson😄
Én inkább második napja szlovák felvidéket nyomom.
a 2 ujjas módszerrel kell tesztelni, ha pipec módon rászorít a 2 ujjadra a réssel akkor az egy jó muff kár lenne kihagyni
ha a 2 mellé becsúszik a harmadik is akkor én már neki se állnék, kicsi a puska előbb fogyna el a levegőm mintsem beérnék a célba
Hát, nem ők a zsánereim. És most csak a lányokról beszélek. Bár ha innék - és nekem nem kellene sok az életem alkoholmentessége miatt - lehet, én is mást látnék.
én simán tudnék annyit inni hogy szépek lennének
és még nem is lennék nagyon beállva