Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha a levegő hűtés a fő cél akkor a vizes hűtés kb szart se ér mármint a befektetett energia szempontjából
de
ha amúgy is öntöznél, szóval van kút van szivattyú vannak slagok, akkor az a pár 10 ezres hűtő simán visszahozza az árát
pl szomszédom reggeltől estig locsolgat vagy a döntögetős locsolóval vagy árassza a fák alját

amúgy meglepően kicsi tud lenni a hőátadás ha nincs nagy hőkülönbség, én próbálkoztam a fordítottjával is egy csőkígyót melegítettem majd egy mini szivattyúval egy kocsi radiátorral fűtöttem és nem sok szart ért
Letezik markolatgumi 25mm belso atmerovel?
Ja, ezek azok, akik ugy szerelik a kipufogokat a motorra, ha jo a cso atmero, akkor minden is jo.
Mindig vannak okosok akik feltalálják hogy lehet ingyen megcsinálni és sokkal jobban valamit. Páran próbálkoztak az ismerősök közül is. Mimdenfélét ráaggattak a szivattyúra, mert az alig fogyaszt (csak mondom tömegáram erősen összefügg az átvitt hő mennyiségével, felületről meg hőleadás elősegitéséről ne is beszéljünk) volt aki mindenféle beltérit kuncsorgott meg hőcserélőket mert az tuti. Aztán mindnél klíma lett......
aki olcsón akar klímát az szerezzen be egy alu hűtőt, legjobb egy nagyobbacska kompresszor hűtő, de ha ilyen nincs akkor egy kamion, traktor, esetleg nagyobb autó hűtőt
rá kell kötni egy fúrott kútra a legkisebb szivatyút amit kapni(350-400w már láttam) a végén egy esőztető öntöző
közé be kell szerelni a hűtőt ami mögött egy ventillátor nyomja a hidegebb levegőt a szobába/kamrába bárhová
a víz meg ugye elfér a kertben, ilyenkor nyáron kurva sok víz elfér a kertben
prototípust csináltam már, nem túl hatékony de érezni hogy hideget fúj
ha amúgy is öntözne az ember akkor nem fog sok plusz költséggel járni
meg aztán van 12v szivattyú is egy gagyi napelem meg egy félig halott akku és máris "ingyen" van a hűtés
Ez profi. 🤔Nagyon.
Akkor jo nyomon voltam. :)
Csökken a hütöteljesítmény, romlik az eddig se fényes hatásfok és nem fogyaszt kevesebbet, sőt igyekszik kompenzálni és mégiscsak kidolgozni a tervezett hűtőteljesítményt.
Persze, csak szarul. Kb momt amikor az autó kipuffját megfelezed
Ebből jo a gagyi is, nem lehet elbaszni 😃
Eselyesen fog mukodni, de elkepzelheto, hogy a hutoteljesitmenye nem lesz teljesen hasznalhato. Ugy gondolom szukebb keresztmetszeten nem tud annyi hotol megszabadulni, s igy nem fog annyira hideg levegot fujni, de fogyasztani ugyanannyit fog, ha nem tobbet.
Ha egy mobil klíma kivezetését leszűkítem kb. a felére hajlandó még működni? 🤔
Magyarországon......
Nem az adatlopókkal van bajom mert az elkerülhetetlen, na meg amire használja a fene tudja mi.
igazándiból ezek az álláshirdető cégek a legdurvább adatlopók, hiszen elküldesz magadról mindent
de ezek már akkor lopták az adatokat amikor még ujságokban hirdettek
ott vannak még a különböző vásárlói/tagsági/pontgyűjtő/mittudoménmi kártyák, ezekkel is hihetetlen adatmennyiséget zsebelnek be
telefontól nem tudom mit kell fosni, én pl nem veszek fel egyetlen olyan számot sem ami nincs a telefon könyvben
vezetékesről senki sem hív már, ha meg mobilról hív és ismerős akkor ír egy sms hogy ki a fele evvel a számmal
Nemááá párkszájd? 😆
Qrvára naív az, aki azt hiszi, hogy a mai világban - átlagemberként átlagos tudással - el tud bújni... 🤣 Eleve egy szaros feltöltős kártya megvételéhez is mindenféle igazolvány kell, vagyis máris bekerül minden adatod a "renccerbe" - nyugodtan pipáld be, hogy "titkos" 🤣
a google cégtől nagyobb adathalász a világon nincs
még akkor se ha a kínaiak beletesznek minden telefonjukba valami megfigyelő szoftvert
szóval ha emiatt nem akarsz bárhová is regisztrálni értelmetlen a félelmed, mert így is úgy is megfigyelés alatt állsz
Elvileg létezik eldobható telefonszám a neten direkt ilyen regisztrációkhoz.
Régen volt, én használtam is, keresd meg, egy alkalomra jó, igaz, akkor regisztrációs link meg szám jött rajta, facebookon, hogy jó-e, azt nem tudom.
Hááát pont annyian amennyien még nem zavarnak, de a lényeg, hogy egy nem túl titkolózó oldalnak nem szolgáltatnám ki önként, elég, hogy a gugli tudja, az is zavar viszont elkerülhetetlen hisz ahogy beüzemelem a készüléket azonnal csatlakozik vagy a kínai/usákos megfelelőjéhez.
Miért, azt hiszed, hogy még nem tudják elegen? 😁
Nekem nincs, azé' látszik kinek megy a bolt. 😆
Telszám is kell ha jól tudom azt meg biztos nem adok meg.
Ilyenem régesrégen van
Kell egy friss email amit nem hasznalsz csak erre a reg celra,es beirod hogy ozvegy jonasne marika,teszel fel egy random reteses kepet es mar feszbuuukolhacc is.
De a marketplace igazi sitthalom.