Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Te a fehér tangás vagy? 🤔
Én nagyon nem akarok már tanyán élni ez a faluszél is épphogy bár lassan megszokós, a korral erősen gondolkodni kell azon, hogy mi van könnyen elérhető közelségben gyalog. 😁 Mondjuk, hogy 2 lányom is itt lakik a faluban jelentős könyebbség na meg vonzerő.
Legyen így. de ez a villany is
Ez az, hőségriadó esetén bőrmellénybe csomagolt izzadt férfitestek aurája...
A csajokról most semmit, mert hátha rokonod valamelyik.
Motormosás , ahogy kell ! Csesznek után Károlyháza ! 😉
Érdekes amit írsz. Én is laktam tanyán, 99 től 2004ig, és ugyanígy voltam az üzemanyaggal. Persze plusz ott volt a láncfűrész, a rota, kismotor, stb, azokba is kellett mindig. Mostani fejjel, szívesebben lennék tanyán újra, pedig akkor menekültünk, be a városba. Eléggé zsizsikesek a szomszédok, ritkán van nyugalom.
Nem kellett, 50km-t bármilyen géperejű még egy babetta, komár, danuvia is megtett könnyedén másról beszélni is kár és ha tartalékra kerültek akkor is még a következő kútig már a 40'-es években is kibírta akármi így bár én is toltam kútig még autóimat is többször, de az nem azért volt mert túl messze volt a kút hanem mert vagy nem volt lé vagy csak benéztem vagy akármi másért, de mindig az én baromságom miatt volt. Laktam pár évig tanyán a 80'-as években, de érdekes módon akkor mindig volt üzemanyagom, talán mert gondoltam arra, hogy a homokban tolni sokkal szarabb a zsigát/trabit mint aszfalton a városban? 😁
De kellett. Amennyiben nem tankoltam bele péntek este ,a szombat-vasárnap nem a kirándulós idő volt.A legközelebbi 50 kilométerre lehetett.
Vegyél használtat hisz ahogy lejjebb írtad csak az éri meg. Mondjuk használt villanyból 300000-ért még a felnik sem jönnek ki mert az alja olyan 2.5milla ami már 30-40km-t is bajosan tesz meg. 😆 Ahogy többször írtam ha rám szakadna a nagy lé én is vennék minél drágábbat, de nem azért mert megéri hanem mert tetszik, de lenne mellette egy csomó más is, V16 120000ccm-es benzines, még nagyobb diesel persze 2 személyes sportok, de még millió ccm-es pakurával működő bármi is csak azért mert fussa és minden ilyen szarság nagyon tetszik, de, hogy megérné-e? Ki a brét érdekelne, az most érdekel csövesként. 😏 😅
amúgy a napelemnek nem tesz jót ez a meleg, 2600w a maximum amit le tud hozni, áprilisban 3000 felett is tolta nem ritkán
most nem jutna a villany kocsiba, mert megy a légkondi egész nap
van pár ismerősnek villany verda mind imádja, még a mini dácsiát is egy helyi nőszemély
nekem sosem lesz új kocsim, úgy gondolom még 10 évnél fiatalabb sem
nem mondom hogy mindig 20 évnél idősebbekkel fogok járni mint jelenleg, de van rá egész nagy esély
amúgy az opel 28 éves ha nem esik szét szerintem megmarad még 10 évig
de ha szétesik lesz ismét egy lom 300 alatt amin friss műszaki van
ha nyernek anyámék a lottón egy főnyereményt megígérem hogy fogok venni valami villany verdát, egy csini kínai suv-ot
Neked is fáj így tapasztalatból mondod továbbra is hisz neked sincs delejhajtányod pedig még napelemed is van a töltéshez. 😁
nem tárgyról volt szó hanem kocsiról
és
a 87es kis zsiguli most érne kb egy havi fizetést, 87-ben meg tuti nem takarta be egy évi fizetés még valami középvezetőnek sem
szóval úgy gondolom bár számszerűen több az ára de értékben kevesebb szóval tuti a bukó
és biztos van olyan eset is amikor egy régi kocsi többet ér mint új korában reál értékben is de ez igen kis számban jellemző
Nem kellett legfeljebb még az 1920-30-as években azután már lettek olyan autók amik kibírtak 3-500km-t és pár perc volt a tankolás mint ma, később meg lett kúthálózat, ez elektromos is ugyanígy kifejlődhet csakhogy jelenleg van olyan alternatíva jóval olcsóbban amiért a nép még nem kívánt rá, anno a géperejű hajtás az állati erejűt váltotta ami elképesztő ugrás volt sebességben és hatótávban ami most nem releváns mert a mostani fossziliseknél ekkora nagyságrenddel nem nyújt többet (sőt, jelenleg épphogy sokkal kevesebbet) a vellany amiért még ha drágább is érdemes legyen váltani.........egyenlőre ez a gond, a villany még mindig a jobbmódúak játékszere és nem a tömegek jövedelmező alternatív közlekedési eszköze a fosszilis kiváltására.
1. összefüggésbe hoztad
2. azután, hogy közölted, hogy minden új tárgyon veszíteni lehet a vásárlást követően, jobbnak láttam megjegyezni
ezt írtam volna??
A kötelező semmilyen hatással nincs a műszaki tartalom értékére.
ez igaz mert 15-20éve 70 ezerért adtuk el fater zsiguliját most meg érne 3-400 ezret
igaz hogy a kötelezőre meg az egyebekre kifizettük volna a különbséget ennyi idő alatt
az f astra is ha még meglenne 20évig akkor nem 150 ezret érne hanem lehet akár 500 is 😆
De ez lózung, hogy csökken az értéke.
Amúgy meg ha elég egy bizonyos kort, akkor éppen emelkdik is.
na ha azt gondolod hogy ez nem egy tudatosan felépített szándékos cselekedet volt akkor neked még nagyobb baj van a fejben mint eddog gondoltam
annyira szándékos volt hogy még beetetési fázisa is volt, ezt onnan tudom hogy nekem is volt "igazi" frankos kölcsönöm pár évig ami sokkal kedvezőbb volt mint a forint
de ott fix kamat volt, a futamidő végéig nem változott a befizetni való frank összege, csak a frank árfolyama ami változott
az átbaszós hiteleknél meg kiszámolták a törlesztőket 2% kamattal utána gondoltak egyet és 20% lett a kamat(persze ez körmönfontan le volt írva de senki sem emítette) ami a 10-20 éves futamidőknél óriási különbséget okozott, plusz mellé a deviza árak is elszabadultak pártunk és kormányunk áldásos tevékenysége miatt
de az árfolyan különbség miatt sosem lett volna ekkora gebasz belőle mert még duplájára se emelkedett volna a törlesztés (a balhé idején)
a 2% és a 20% egy hasraütés szerű szám csak az arányok szemléletése miatt írtam mielőtt belekötnél
most ismét félrebeszélsz
én csak annyit írtam hogy csak gazdasági szempontokból egy új autó mindig ráfizetéses lesz a régihez képest
semmi egyebet
aztán ha ez az új autó benzines/dízel akkor mindenki benyeli a gazdasági tényezőt, mert az autó ilyen hogy bukik vele minden évben x összeget
de ha villanyos a kocsi akkor már ez valamiért nagyon fáj mindenkinek, akkor is ha 10 milla a villanyos kocsi meg akkor is ha 50 milla, szóval a villanyos kocsi alapból nem érheti meg
...de ezt már vagy tízszer megbeszéltük, és hát úgy gondolom engem igazol az, hogy ez folyik a világban, én a tényeket írom, nem holmi ősbolsevik szektabeli elvárást, hiszen itt sem megy senki ETZ-vel, pedig hát azzal pont úgy el lehet jutni mindenhová.
És ahogy írtad, a fiad sem Junak-on ül.
Az, hogy te nem tudsz vagy nem akarsz pénzben nehezen meghatározható, de sok-sok pénzt kifizetni szubjektív értékekre, nem kell úgy csinálnod, hogy te ellenzed, utálod, meg nem érted, mert amúgy te is csinálod, csak a saját lehetőségeidhez vagy smucigságod határáig.
Köszönjétek megyónak meg gyurcsótánynak, azok szopattak meg a népet...de nyugi, ők nem jártak rosszul. ☹️
De ezt nem is vitatom, de felhívom a figyelmedet arra, hogy az, hogy valami neked (mondjuk az első gazda fingott bele elsőnek) nem ér semmi pénzt meg, az azért másnak igen, és ráadásul még a világban is van értéke.
A világ már nem ott tart, hogy csak azért adnak pénzt az emberek, aminek közvetlen anyagi vagy használati haszna van.

(Nem, nem érdekel, hogy az autószállító hajóra felállás közben a jómunkás egyszer már belefingott.)
Miért írod még csak feltételes módban is azt, hogy bank adjon bármit is? A sok nem predesztinál senkit, hogy átadjon belőle. AdHAT, de nem elvárható, pláne nem kötelezhető.
Az átbaszás egy szándékos cselekedet. Ami történt az nem szándékos, de az, hogy a bank nem tanúsított kellő önmérsékletet, egynémely esetben (amiket olvastam) tényleg csinált utálatos dolgokat, alapvetően a felvett valutáját szerette volna látni, de nem azért, mert mohó, hanem mert (nyilvánvalóan egy banknak sem volt ennyi valuta/devizája) neki is vissza kellett adnia, akitől ő vette, plusz a haszon, plusz a költségek. Ez mindenhol így működik, akár pénzt, akár utánfutót veszel kölcsön.
A banknak akkor is vissza kell adnia annak, akitől kapta, ha a faszkalapok a bank épülete előtt a csecsemőket emelik a magasba, hogy vele (csecsemővel) együtt kell menniük a szükséglakásba. Aki esetleg ezt vitatja, esetleg azt állítja, hogy akinek sok van, az adja a szegénynek, attól szeretném elkérni a postaultalványt, ahol a címzett egy mondjuk etióp falu volt, vagy egy nigeri.
Az persze tényleg hiba volt, hogy a kormány nem lépett közbe időben, és a rendeletileg nem akadályozta meg, hogy a hülyék hitelekkel zálogosítsák el az egész életüket.