Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

B+, ehhez az emberhez képest én egy profi acélcsarnok gyártó mérnök vagyok... 😁 ekkora dilettáns, és még a jutyúbon is hirdeti 😅
A szakállas jetit kérdezd erről.
Nekem van beépítve a bótba raklap állványba vagy 100 méter 50x50-es vastagfalú nem rozsdás zaártszelvény azt ha kicsit lélegzethez jutok kivágom egy részét abból lesz egy beálló vagy lemezbudi.
De addig van tervben nagyon sokminden,két autóprojekt,a hondával is kéne kezdeni valamit mert megy,de vizga nincs rajta és igen szarul néz ki a gúnyája.Le kéne trüsszenteni.
Most egy újabb vevős konyhaprojekt is van,az is viszi az időt.
De a legjobban az hogy itt ülök és nézek ki a fejemből.Napi 9 óra.
Bár hullámzó.Van amikor sok az érdeklődő,van hogy be se jönnek.
A vicces hogy az utakon meg mindenhol hömpölyögnek az emberek,mindenki ügyintéz-jönmegy égeti a benzint,ha ekkora a szegénység maradhatnának a seggükön.
Na akkor hozzám jöhetsz is csinálni, de olyan legyen ám mint Mlas-é.
Akkor marad a bringa...bár lassan arra sem fussa neked.
Napelem parkoknál miután nullára íródott az értéke, érdemes cserélni. Meg eleve régen kitermelte az árát, de házi körülmények között tudod ki piszkálna amíg működik.
Elbírná a fa is. Nincs ezzel gond.
a kor nem sokat számít 10-15 évesen se termel érezhetően kevesebbet
esetleg az energia felhasználás nőt meg azóta és emiatt lett kevés
pl nekem tető helyett a sufnira megérné 5-6 ezres panel áron még akkor is ha mondjuk 10 évig termelne csak
Ez a szakállas jeti meg 100e-ért csinálja. 🤣
http://youtu.be/DL2jnE2-up8
Jó hogy lehet kapni.A kocsit nem veszem meg 3-ért. 😆
Itt a tiszaparton a nyaralóknál majd mindegyiknél ki van egy kettő téve a homokra 😁 van olyan rész ahol nincs villany eddig cipelték az aksikat most így megoldják
Úgy látszik még sokan nem jöttek rá, hogy valamiért lecserélik ezeket a 250 wattos panelokat... egyrészt öregek, másrészt a hely sokkal drágább mint a panel...
Én sokkal szívesebben dolgozok vassal, a garázs is az, az előtető is az, nálunk fa alig van... meg aztán annyi panel amennyit föl akarok rakni, 3 mázsa.
olyanok veszik inkább akinek kell 1-2-3 panel pl villanypásztor vagy nyaralóban hűtőtáskát működtetni meg telefont tölteni
ezek a régiek kisebbek masszívabbab jobban elhelyezhetőek mindenféle sufni tetőkön
Na meg is van. Ha raklappal veszek akkor teljesítményre fajlagosan olcsóbb az új 😆
Azért durva. 1,23millióért már 14kW napelemem lehet. Mlas kocsibeállós alu napelem tartója is többe kerül mint rá a napelem.
Hülyék ezek.
35ezer most a Risen 400W-os, vagyis 250W teljesítményre vetítve 22ezerbe kerül, vagyis a vadi új is elhanyagolható mértékben drágább. Aztán ha raklappal veszel, akkor lehet még olcsóbb is.
Max 10-est érnének meg, de valóban inkább az az 5-6ezer ami reális.
De amúgy az emberek nem tudnak számolni? Vagy ki az a hülye aki megveszi 20ezerért? Mert gondolom el is lehet adni ha ennyiért árulják.
most ennyiért árulják a repedteket...
15-20 között vannak ezek a 220-250w körüli panelek 8-10 évesen
5-6 ezret még adnék is érte
Máskülönben, ha nem ázik be, és le van kezelve, akkor a fával sincs sok gond.
Régebben számolgattam (igaz azóta elszálltak az árak, nem tudom most mi a viszony). Anyagáron az acél volt a legolcsóbb, de az alu sem volt vészesen drága. Csak aztán asszony kitalálta hogy a fa milyen szép, neki az kell.
Raádásul a fa a legmunkásabb ha szépen akarod összerakni. Én már csak tudom, mert még mindig azzal töltöm minden szabadidőmet 😆 Hú de utálom. Nem ilyen precíz embernek való mint én, mert szó szerint bele kell szarni a pontosságba, ha haladni akarsz. 😆
Szerencsére fedésre sikerült rábeszélni, hogy jó a cserépmintás lemez. Ezzel legalább lehet haladni.
De legközelebb én is csak alu vagy acélból vagyok hajlandó dolgozni.

Ha meg csináltatod, akkor így is úgy is milliókat rákölthetsz egy ilyesmi szerkezetre munkadíjként és ha szerencséd van nem egy kókler bandát fogsz ki akik nem értenek hozzá, csak a pénzt teszik el.
Fából nem lenne jóval olcsóbb? Az igaz, hogy időnként kezelgetni kéne.
Alamónium 😄 valami gerenda profil, tetszés szögben összerakható. Nálam persze vasból lesz. Ez a gyári valami három guriga újonnan kompletten
Azt neem kene,mer racsapnaak mint gyöngytyúk a takonyra. 😆
Hát még ha kiderül, hogy ez alumínium 😁
Pedig pár éve még ilyen 5-8ezer forintokért lehetett 250W-osakat kapni, amit a németeknél lecseréltek.
Ennyi vasert szet fogjak szedni.